Kuidas sirvida veebibrauserit kiiremaks OpenDNS või Google DNS

Teie kohalikul Interneti-teenuse pakkujal pole tõenäoliselt kõige kiiremaid DNS-servereid. See võib teid aeglustada, kuna teie brauser peab otsima iga vaadatava veebisaidi IP-aadressi. Siit saate sirvimisaja kiiremaks muutmiseks vahetada kas OpenDNS-i või Google DNS-i.

SEOTUD:Mis on DNS ja kas peaksin kasutama teist DNS-serverit?

DNS-serverid töötavad, sobitades rakendustesse sisestatud domeeninimed (nt veebibrauserid) nende seotud IP-aadressidega. Näiteks kui sisestate oma brauserisse domeeninime, võtab teie arvuti ühendust loetletud DNS-serveritega, server otsib selle domeeninime IP-aadressi ja seejärel saab arvuti selle IP-aadressi sirvimisnõude käivitada. Häda on selles, et enamus Interneti-teenuse pakkujaid hooldavad DNS-servereid, mis võivad olla pisut aeglased ja ebausaldusväärsed. Google ja OpenDNS peavad mõlemad omaenda tasuta avalikke DNS-servereid, mis on tavaliselt palju kiiremad ja usaldusväärsemad. Peate lihtsalt arvutile käskima neid kasutada.

Märkus. Selle artikli tehnikad töötavad operatsioonisüsteemides Windows 7, 8 ja 10.

Paremklõpsake oma süsteemses salves võrgu oleku ikooni ja seejärel klõpsake kontekstimenüüs nuppu „Ava võrgu- ja ühiskasutuskeskus“.

Klõpsake aknas „Võrgu- ja ühiskasutuskeskus” vasakus ülanurgas lingil „Muuda adapteri sätteid”.

Paremklõpsake aknas „Võrguühendused” ühendusel, mille DNS-sätteid soovite muuta, ja seejärel klõpsake kontekstimenüüs valikut „Atribuudid”.

Atribuutide aknas valige loendist „Internet Protocol Version 4 (TCP / IPv4)” ja seejärel klõpsake nuppu „Properties”.

Akna „Interneti-protokolli 4. versiooni (TCP / IPv4) atribuudid” alumine pool näitab DNS-i sätteid. Valige suvand „Kasuta järgmisi DNS-serveri aadresse”. Järgmisena sisestage eelistatud ja alternatiivsete DNS-serverite IP-aadressid, mida soovite kasutada. Siin on Google DNS-i ja Open DNS-i IP-aadressid:

Google DNS

Eelistatud: 8.8.8.8


Asendusliige: 8.8.4.4

OpenDNS

Eelistatud: 208.67.222.222


Asendusliige: 208.67.220.220

Kasutame oma näites Google DNS-i, kuid kasutage julgelt seda, mis teile meeldib. Kui olete aadressid sisestanud, klõpsake nuppu „OK”.

Nüüdsest peaksite kogema kiiremaid ja usaldusväärsemaid DNS-i otsinguid. Kuigi see ei muuda teie brauserit äkitselt kiiresti karjuvaks või midagi muud, on sellest siiski abi.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found