Kuidas käivitada Windowsi programme veiniga Macis

Wine on avatud lähtekoodiga programm Windowsi tarkvara käitamiseks mitte-Windowsi opsüsteemides. Kuigi seda kasutatakse kõige sagedamini Linuxis, saab Wine Windowsi tarkvara käitada ka otse Macis - ilma Windowsi litsentsi nõudmata või taustal töötava Windowsita.

See pole tingimata parim valik, kui soovite Windowsi tarkvara Macis käitada. Vein pole täiuslik ja mitte iga rakendus töötab ideaalselt. Mõni rakendus jookseb kokku või ei tööta üldse. Virtuaalsed masinad ja Boot Camp on kindlamad võimalused, kuid lisavad siiski üldkulusid ja vajavad Windowsi installimist. Töötavate rakenduste jaoks võib Wine olla aga äärmiselt kasulik.

Kuidas veini Macis alla laadida

SEOTUD:5 viisi Windowsi tarkvara käivitamiseks Macis

Veini Maci hankimiseks on mitu võimalust. WineHQ ametlik projekti veebisait pakub nüüd Mac OS X-ile ametlikke Wine'i versioone. Kuid need pole tingimata parim valik. Need veini kahendfailid võimaldavad teil käitada Windowsi tarkvara, kuid ei paku ühtegi kasulikku graafilist tööriista levinud rakenduste installimiseks ja seadistamiseks, nii et need sobivad kõige paremini edasijõudnutele, kes on veiniga juba tuttavad.

Selle asemel peaksite tõenäoliselt kaaluma ühte kolmanda osapoole projekti, mis võtab Wine'i lähtekoodi ja ehitab selle peale mugavama liidese, mis aitab teil levinud rakendusi kiiresti installida ja konfigureerida. Nad teevad sageli näpistusi, mida peate tegema käsitsi, kui kasutaksite tarkvara Barebones Wine. Need sisaldavad ka oma veinitarkvara, nii et peate alla laadima ainult ühe asja.

Kolmandate osapoolte tööriistade hulka kuuluvad WineBottler, PlayOnMac ja Wineskin. Samuti on olemas tasuta Porting Kit, mis muudab klassikaliste mängude installimise lihtsaks, ja kaubanduslik CrossOver Mac, mis on ainus rakendus, mille eest peate maksma. Selle õpetuse jaoks kasutame WineBottlerit, kuna see tundub kõige populaarsem variant Maci kasutajate seas. See võib luua Windowsi programmide jaoks Mac .app-kimbud. Teised kolmanda osapoole rakendused töötavad sarnaselt, ehkki mõned (näiteks CrossOver ja Porting Kit) võivad olla nende rakenduste jaoks, mida nad tegelikult toetavad, palju sujuvam - nii et kui soovite mõnda konkreetset mängu käivitada, tasub seda kontrollida kui muud rakendused toetavad seda mängu hõlpsaks seadistamiseks.

Kuidas Windowsi tarkvara Mac WineBottleriga käivitada

Alustamiseks laadige alla WineBottler. Laadige kindlasti alla versioon, mis töötab teie Mac OS X väljalaske korral. Kui see artikkel kirjutati, tähendas see OS X El Capitani ja Yosemite'i kasutajate versiooni 1.8 allalaadimiseks vajaliku versiooni.

Avage allalaaditud DMG-fail. Lohistage nii Wine'i kui ka WineBottleri rakendused kausta Applications, et neid installida, nagu ka mis tahes muu Maci rakenduse puhul. Seejärel saate oma rakenduste kaustast käivitada WineBottleri.

WineBottler loetleb hulga erinevaid programme, mida saate hõlpsalt installida. Näiteks võite installida Internet Exploreri erinevad versioonid, kui teil on vaja oma Macis veebisaite nendega testida. Steami Windowsi versioon on saadaval ja see võib lubada teil Macis käivitada mõnda ainult Windowsi jaoks mõeldud mängu. Valige üks neist valikutest ning WineBottler laadib need rakendused teie jaoks automaatselt alla, installib ja konfigureerib.

Installitud rakendus kuvatakse WineBottleri akna jaotises „On My Mac”. Kui soovite, saate need siit desinstallida. Klõpsake rakendusel ja see käivitub aknas, saades dokki oma ikooni.

Teise rakenduse käitamiseks, mida WineBottleri loendis ei kuvata, saate selle lihtsalt alla laadida, seejärel paremklõpsata või Ctrl-klõpsata selle .exe-failil, et valida Ava koos> Vein.

WineBottler võimaldab teil .exe otse käivitada, kui soovite. Võite ka installida rakenduse WineBottleri loodud Mac .app-faili.

Kui otsustate selle teisendada OS X-i rakenduskomplektiks, suunatakse teid WineBottleri ekraanile Täpsem. Esitage rakenduse installimiseks kasutatud .exe-fail ja saate selle installida .app-iga, kasutades siin olevaid valikuid. Olenevalt rakendusest võib selle toimimiseks vajada mitmesuguseid Winetricksi loendist pärinevaid kolmanda osapoole teeke, DLL-i alistamisvalikuid või käitamisargumente.

Kuid see pole sageli vajalik - lihtsalt .exe-failide otse Wine'iga käivitamine peaks üldiselt toimima.

Kui te ei saa rakendust tööle panna, peaksite otsima veebiotsingu selle nime ja „vein” või „veinipudel” kohta, et saada näpunäiteid täpsemate funktsioonide kohta.

Pidage meeles, et WineBottler on parim, kui teil on üks programm või käputäis programme, mis hästi töötavad. Kui kavatsete testida palju tarkvara või kasutate tarkvara, mida Wine hästi ei toeta, on teil selle virtuaalses masinas käitamiseks palju parem aeg. Need pakuvad Macis enam-vähem garanteeritud ühilduvust Windowsi tarkvaraga.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found