Kuidas oma Android-telefoni juurida

Niisiis, olete juurinud oma Android-telefoni täiustatud funktsioonide uksed. See on suurepärane! Telefoniga saate teha asju, mida teised inimesed oma omadega teha ei saa. Aga mis juhtub, kui asjad muutuvad ja soovite selle juurida? Ärge kartke, oleme teid kajastanud.

Võib-olla soovite turvalisuse huvides juurida ja võib-olla ei vaja te lihtsalt oma lemmikvigastuste juurimist. Või proovite ehk oma seadet müüa või saada garantiiteenust. Või äkki soovite lihtsalt alla laadida õhu kaudu värskenduse. Sõltumata teie põhjustest pole juurimine lahti olemine nii keeruline - kui teate, mida teete.

SEOTUD:Seitse asja, mida te ei pea Androidi juurutamiseks enam tegema

Android-telefoni juurimise paljusid viise

Nagu juurdumine, on ka telefoni juurimiseks mitu erinevat meetodit ja millist neist kasutada, sõltub teie seadmest, teie kasutatavast Androidi versioonist ja sellest, mida proovite saavutada. Üldiselt hõlmab juurdumine ühe neist protsessidest.

  • Kõik telefonid, mis on ainult juurdunud: Kui kõik, mida olete teinud, on telefoni juurimine ja teie telefoni Androidi vaikeversiooni juurde jäämine, peaks juurdumine olema (loodetavasti) lihtne. Saate oma telefoni juurida, kasutades rakenduse SuperSU valikut, mis eemaldab juur ja asendab Androidi varude taastamise. Seda on üksikasjalikult kirjeldatud käesoleva juhendi esimeses osas.
  • Iga telefon, millel on kohandatud ROM või mis kasutab Xposed raamistikku: Kui olete teinud midagi enamat kui juur, olete tõenäoliselt muutnud oma süsteemi teatud osi piisavalt tugevalt, et nende ainus juurimise võimalus on naasta täielikult laos olevasse tehasevälisse olekusse. See on iga telefoni puhul erinev ja me ei saa anda juhiseid iga telefoni kohta, kuid arutame seda selle juhendi viimases osas.

Tundub lihtne, eks? Kahjuks ei tööta SuperSU meetod alati ideaalselt. Võib-olla see ebaõnnestub või võib see mingil põhjusel teie aktsiate taastumist asendada. Sellistel juhtudel saate telefoni käsitsi juurida, kasutades ühte järgmistest meetoditest.

  • Nexus ja muud arendajatootega telefonid jooksmine vahukomm: Kui SuperSU-meetod ei tööta, saate seadme juurte käsitsi lahti lasta, vilkudes selle boot.img uuesti. See on peamine fail, mida muudetakse, kui juurdate telefoni Marshmallow'ga, nii et selle asendamine ja seejärel Androidi varude taastamise uuesti vilkumine peaks seda tegema. Seda käsitletakse käesoleva juhendi teises osas.
  • Nexus ja muud arendajatootega telefonid jooksmine Lollipop ja enne: Kui SuperSU-meetod ei tööta, saate seadme käsitsi juurida, kustutades su-binaarse. See on fail, mis annab teile Marshmallowi-eelsete telefonide juurjuurdepääsu, nii et selle kustutamine ja seejärel Androidi varude taastamise uuesti vilkumine peaks seda tegema. Seda käsitletakse käesoleva juhendi kolmandas osas.
  • Arendajavälise versiooni telefonid: Kui SuperSU meetod ei tööta ja teil on arendajaga telefon, peate tõenäoliselt minema tuumaenergiale. See tähendab, et telefoni juurest lahti pühkimiseks tuleb see täielikult laos olevasse tehasest välja viia. See on iga telefoni puhul erinev ja me ei saa anda juhiseid iga telefoni jaoks, kuid arutame seda selle juhendi viimases osas.

Kõiki neid meetodeid (erineva detailsusega) käsitleme allpool neljas jaotises. Nii et minge jaotisse, mis sobib teie seadmele, Androidi versioonile ja olukorrale.

Põhimõtteliselt kõigi Android-seadmete juurimine SuperSU-ga

SuperSU on Androidis hõlpsasti populaarseim ja jõuline juurte haldamise rakendus. Kui kasutate juurdunud seadet, on väga suur tõenäosus, et kasutate SuperSU-d haldamaks, millistele rakendustele pääseb üle kasutaja. See on ka kõige nutikam ja lihtsam viis Android-seadme kiireks juurimiseks, sest kogu protsess toimub rakenduses otse telefoni kaudu.

Seadme täieliku juurutamiseks peate kõigepealt hüppama rakenduse sahtlisse olevasse rakendusse SuperSU.

Pärast avamist pühkige üle või puudutage vahekaarti Seaded ja kerige allapoole, kuni näete jaotist „Puhastamine”. Puudutage valikut „Täielik unroot”.

See kuvab dialoogiboksi, mida juurutamisprotsessist oodata, ja küsitakse, kas soovite jätkata. Kui kasutate seadet, millel on traditsiooniline juurdumismeetod - tavaliselt Lollipop või vanem -, on see teie jaoks esimene ja ainus samm. Jätkamine tabab seadme juurimise ja protsessi lõpetamiseks peate taaskäivitama.

Kui kasutate seadet, mille juur oli Marshmallowi süsteemitu juurmeetod, avab valiku „Jätka” puudutamine teise dialoogi, mis küsib, kas soovite taastada alglaadimispildi, märkides, et see on OTA jaoks vajalik ( eetris) värskendused. Kui loodate alla laadida uusima Androidi värskenduse, kui see langeb või kui vabanete seadmest, soovitan siin puudutada nuppu „Jah”. Kui need valikud teie olukorra jaoks ei kehti, on tõenäoliselt hea lihtsalt muudetud alglaadimispildist lahkuda, vajutades nuppu "Ei"

Järgmisel ekraanil võidakse küsida, kas soovite varude taastamise pildi taastada. Kui kasutate kohandatud taastamist (mis on tõenäoline) ja soovite hankida OTA-värskenduse, on see valik vajalik - jätkamiseks puudutage nuppu „Jah”. Kui plaanite tulevikus uuesti juurduda või soovite jätkata kohandatud taastamise kasutamist (näiteks nandroidi varukoopiate jaoks), siis vajutage siin nuppu „Ei”. On tõenäoline, et seda valikut ei kuvata. Sel juhul peate varude taastamise käsitsi vilkuma. Selle juhised leiate allpool olevast käsiraamatust.

Pärast seda eemaldab SuperSU ise ja puhastab installi. Kogu protsess võtab vaid paar sekundit ja siis seade taaskäivitub. Kui see on lõppenud, peaks see olema täielikult juurdumata ja sõltuvalt juurutamise käigus valitud valikutest täielikult aktsia kujul.

Kuidas Nexust või muud arendusseadet Marshmallow'is juurida käsitsi

Kuigi ülaltoodud meetod SuperSU-ga juurimiseks peaks teoreetiliselt töötavad süsteemideta meetodil juurdunud seadmetes suurepäraselt, on siiski hea teada, mida teha olukorras, kus SuperSU ei pruugi seadet täielikult lahti saada.

SEOTUD:Mis on Androidis süsteemivaba juur ja miks see on parem?

Hea uudis on see, et see on lihtne välk - muudetud boot.img asendamine aktsiaga - peaks seda tegema.

Kasutan selle näite jaoks Nexus 5-t, kuid protsess on kõigi teiste Nexuse seadmete puhul identne. Kui kasutate mõne teise tootja arendusversiooni telefoni, võib protsess veidi erineda.

Esimene asi, mida peate tegema, on oma seadme tehasepildi allalaadimine. Nexuse jaoks pakub seda Google. Muu seadme pildid peaks edastama nende tootja.

Kui olete oma seadme tehaspildi alla laadinud, peate esmalt pakendi lahti pakkima.

Selle pakendi sees on veel üks pakett. Pange ka see üks lahti.

Selles paketis on alglaaduri pilt, raadio (vajaduse korral) ja erinevad skriptid, et kogu Androidi järk ehitada. Vajalik fail - boot.img - leitakse lõplikust .zip-failist, mille nimi peaks olema „image--.zip”. Pakkige see pakend lahti.

Tagasi telefoni juurde ja veenduge, et arendaja valikud oleksid lubatud, liikudes jaotisse Seaded> Teave telefoni kohta ja puudutades seitsmel korral järjenumbrit. Röstsaia märguanded näitavad, kui palju olete enne arendajaks saamist veel puudutanud.

Kui arendaja suvandite menüü on lubatud, vajutage vanema seadete menüüsse liikumiseks tagasi. Menüü „Arendaja valikud” on uus kirje jaotise „Telefoni kohta” kohal. Puudutage valikut „Arendaja valikud”.

Kerige allapoole, kuni näete teadet „USB silumine”, ja lubage see liuguriga.

Ilmub hoiatus koos kirjeldusega, mida USB silumine teeb - selle valiku lubamiseks vajutage nuppu „OK”.

Ühendage seade USB-kaabli abil arvutiga. Niikaua kui teil on õiged draiverid installitud, peaks seadmes kuvama hüpikakna koos võimalusega lubada USB-silumine manustatud arvutis. Kui kasutate personaalarvutit, saate teha valiku „Luba alati sellest arvutist”, et see lubaks tulevikus silumist automaatselt. Vajutage nuppu „OK”.

Minge tagasi oma arvutisse. Kui teil on süsteemis PATH seadistatud adb, tõstuklahv + paremklõps kaustas, kus pakkisite lahti kõik tehasepildifailid, ja valige käsk „Ava siin käskaken”.

Kui teie süsteemis PATH pole adb seadistatud, kopeerige fail boot.img ja pange see oma adb kausta - C: \ Android \ platvormi tööriistad sel juhul. Tõstuklahv + Paremklõpsake selles kaustas suvalises kohas ja valige faili boot.img kopeerimise lõpetamiseks käsk „Ava siin käsuaken”.

Seejärel sisestage seadme taaskäivitamiseks alglaadimisse järgmine käsk:

adb taaskäivitage alglaadur

Kui teie telefon on taaskäivitanud alglaaduri, käivitage järgmine käsk, mille lõpuleviimiseks peaks kuluma vaid mõni sekund:

kiire alglaadimine flash boot boot.img

Kui teete OTA-värskenduse hankimiseks juurdumist või soovite lihtsalt, et telefon oleks jälle täiesti laos, peate ka varu taastama. Seda saate teha selle käsuga:

kiirkäivituse välk taastamise taastamine.img

Pärast seda taaskäivitage Android järgmiselt:

kiirkäivitamise taaskäivitamine

Telefon peaks kohe taaskäivituma ja teil on hea minna - juurjuurdepääs kaob ja Android taastab varude taastamise, kuid ülejäänud teie süsteem on endiselt täiesti puutumatu. Kui plaanite seadet müüa või muul viisil lahti saada, saate tehaseseadete lähtestada kohe.

Nexuse või muu arendaja seadme käsitsi lahti juurimine Lollipopis (või vanemas versioonis)

Üldiselt on SuperSU-ga juurimata eemaldamine modifitseeritud / süsteemijaotusega seadmete jaoks parim valik, kuna kõik juurdumisprotsessi käigus tehtud muudatused puhastatakse. Kui eelistate protsessi käsitsi hoolitseda, on see siiski veidi vaevarikkam kui lihtsalt boot.img-i vilkumine nagu süsteemita meetodil. Hea uudis on see, et kogu protsessi saab teha otse seadmes, ilma et oleks vaja arvutit kasutada.

Esimene asi, mida vajate, on juurvõimalustega failihaldur - ES File Explorer näib olevat tänapäeval kõige populaarsem fail, kuid peaaegu kõik juurteuurijad töötavad.

ES-is peate avama külgmenüü, libistades vasakust välisservast sisse, seejärel kerige alla suvandini "Root Explorer" ja libistage selle lubamiseks lülitit. Teie seadmesse installitud rakendus SuperUser peaks paluma teil sellel hetkel lubada juurdepääsu failihaldurile.

Kui juurjuurdepääs on antud, navigeerige kausta / system. Puudutage ES-i abil rippmenüüd, mis ütleb „Koduleht“ (eeldades, et olete muidugi ikka avalehel). Valige suvand “/ Device”.

Esmase seadme sektsioonis kerige alla kausta “/ system” ja avage see.

Siin võib asi veidi keeruliseks muutuda - olenevalt teie seadme juurimisest asub su-fail (see, mille selle protsessi käigus kustutame) ühes kahest kohast: / system / bin või / system / xbin . Alustage esimese kontrollimisega.

Siinsed failid on järjestatud tähestiku järgi, nii et kui te ei näe su-faili (nagu minu testiseadmes), siis on see / system / xbin kausta. Minge tagasi, vajutades taganoolt, seejärel avage kaust “xbin”.

Siin ei tohiks olla väga palju faile, nii et su-d on üsna lihtne leida.

Sõltumata sellest, kus fail teie konkreetses seadmes asub, täidame sama toimingu. Kui soovite juurida täielikult, siis lihtsalt kustutage see fail, kuid vajutage seda pikalt ja valige prügikastiikoon.

Kui soovite OTA-värskenduse tõmbamiseks juurida ainult ajutiselt, siis lihtsalt lõigake fail sellest kohast, vajutades seda pikalt ja valides käärid. Seejärel saate navigeerida kausta / sdcard / kausta, liikudes tagasi primaarsesse partitsiooni "/ Device" ja avades kausta "sdcard". Kleepige see siia, valides kleepimise ikooni.

Kui toimingust väljub „su” -fail, on veel üks fail, mis tuleb teisaldada või kustutada. Minge tagasi süsteemi / süsteemi ja avage kaust „rakendus”.

Otsite siit oma telefonile installitud rakendust SuperUser - kui kasutate SuperSU-d, leiate selle samanimelisest kaustast. Võimalik, et peate pisut ringi vaatama, kui kasutate mõnda muud rakendust SuperUser. Kui olete kausta leidnud, avage see. Samuti väärib märkimist, et see ei pruugi üldse kaustas olla - see võib olla lihtsalt kausta juures olev "superuser.apk".

Kui olete õige faili leidnud, vajutage seda pikalt ja kustutage või lõigake see nagu faili „su” puhul.

Kui lõikate selle ära, kleepige see turvaliseks hoidmiseks uuesti / sdcardisse.

Siinkohal saate seadme juureseisundit uuesti kontrollida, kasutades rakendust nagu Root Checker. Kui see tuleb tagasi juurdumata, siis olete valmis.

Järgmisena peate oma telefoni Androidi varude taastamise asendama. Selleks peate oma seadme jaoks alla laadima tehase pildi. Nexuse jaoks pakub seda Google. Muu seadme pildid peaks edastama nende tootja.

Kui olete oma seadme tehaspildi alla laadinud, peate esmalt pakendi lahti pakkima.

Selle pakendi sees on veel üks pakett. See sisaldab alglaaduri pilti, raadio (kui see on olemas) ja mitmesuguseid skripte, et kogu Androidi järk ehitada. Kõik, mida vajame, on sees olev fail recovery.img. Pakkige see pakend lahti.

Tagasi telefoni juurde ja veenduge, et arendaja valikud oleksid lubatud, liikudes jaotisse Seaded> Teave telefoni kohta ja puudutades seitsmel korral järjenumbrit. Röstsaia teated näitavad, kui palju olete enne arendajaks saamist veel puudutanud.

Kui arendaja suvandite menüü on lubatud, vajutage vanema seadete menüüsse liikumiseks tagasi. Menüü „Arendaja valikud” on uus kirje jaotise „Telefoni kohta” kohal. Puudutage valikut „Arendaja valikud”.

Kerige allapoole, kuni näete teadet „USB silumine”, ja lubage see liuguriga.

Ilmub hoiatus koos kirjeldusega, mida USB silumine teeb - selle valiku lubamiseks vajutage nuppu „OK”.

Ühendage seade USB-kaabli abil arvutiga. Niikaua kui teil on õiged draiverid installitud, peaks seadmes kuvama hüpikakna koos võimalusega lubada manustatud arvutis USB-silumine. Kui kasutate personaalarvutit, saate teha valiku „Luba alati sellest arvutist”, et see lubaks tulevikus silumist automaatselt. Vajutage nuppu „OK”.

Minge tagasi oma arvutisse. Kui teil on süsteemis PATH seadistatud adb, tõstuklahv + paremklõps kaustas, kus pakkisite lahti kõik tehasepildifailid, ja valige käsk „Ava siin käskaken”.

Kui teie süsteemis PATH pole adb seadistatud, kopeerige fail boot.img ja pange see oma adb kausta - C: \ Android \ platvormi tööriistad sel juhul. Tõstuklahv + Paremklõpsake selles kaustas suvalises kohas ja valige faili boot.img kopeerimise lõpetamiseks käsk „Ava siin käsuaken”.

Seejärel sisestage seadme taaskäivitamiseks alglaadimisse järgmine käsk:

adb taaskäivitage alglaadur

Kui teie telefon on taaskäivitanud alglaaduri, käivitage järgmine käsk, mille lõpuleviimiseks peaks kuluma vaid mõni sekund:

kiirkäivituse välk taastamise taastamine.img

See välgutab varude taastumist uuesti. Kui see on valmis, taaskäivitage Android järgmiste toimingutega:

kiirkäivitamise taaskäivitamine

Telefon peaks kohe taaskäivituma ja teil on hea minna - juurjuurdepääs kaob ja Android taastab varude taastamise, kuid ülejäänud teie süsteem on endiselt täiesti puutumatu. Kui kavatsete seadet müüa või muul viisil lahti saada, saate tehaseseadete lähtestada.

Kui plaanite seadmest lahti saada, on mõistlik jätkata ja tehas selles hetkes tehases lähtestada.

Säilitage seade uuesti täieliku varude loomise jaoks

Kui kasutate kohandatud ROM-i või Xposed raamistikku, peate seadme täielikult pühkima ja vilkuma selle juurimata, täiesti uude tehasevälisesse olekusse. See on ka ainus viis mitte-Nexuse või Developer Editioni telefoni juurimiseks, kui SuperSU-meetod teie jaoks ei toimi.

Kahjuks on protsess iga tootja jaoks üsna erinev ja võib seadmetelt isegi erineda. Seega, välja arvatud Nexuse seadmed (millele meil on juhend), ei saa me kõiki juhiseid siin üksikasjalikult kirjeldada. Selle asemel peate telefoni täielike juhiste saamiseks pistma saiti nagu XDA Developers foorum. Siin on kiire ja määrdunud ülevaade sellest, mida protsess iga tootja jaoks tähendab:

  • Nexus ja muud Developer Editioni seadmed: Nexuse seadmed on üsna lihtsad. Peate lihtsalt alla laadima Google'ilt või oma tootjalt tehasepildi (umbes nagu me tegime ülaltoodud Marshmallow'i käsitsi lahtiühendamise juhistes) ja seejärel vilkuma kõik telefonis olevad failid. Täielike juhiste saamiseks vaadake meie Nexuse käsitsi vilkumise juhendit.
  • Samsungi seadmed: Te vajate täielikku püsivara faili, mis peaks olema saadaval põhimõtteliselt kõigi seadmete jaoks aadressil Sammobile.com. Teil on arvutis programm, mille nimi on "Odin", mis on üsna lihtne. Lihtsalt veenduge, et leiate oma seadme jaoks usaldusväärse juhendi.
  • Motorola seadmed: Motorola kasutab piltifailide seadmetesse saatmiseks programmi „RSD Lite”, ehkki ettevõte ei tee oma pilte kättesaadavaks mitte-arendaja seadmetele. Seal on koopiaid hõljumas, kuid veenduge, et laadiksite alla usaldusväärsest allikast, enne kui astute sammu.
  • LG seadmed: LG kasutab seadmespetsiifilisi KDZ-faile oma telefonidesse surumiseks spetsiaalselt selleks loodud „Flash Toolit”. See võib jällegi olla keeruline, seega veenduge, et kasutaksite usaldusväärset allikat ja juhendit.
  • HTC-seadmed: HTC võib olla kõigi tarbijaseadmete seas kõige välksõbralikum, kuna see kasutab lihtsalt nn RUU-faili (ROM Update Utility), mida saab lükata lihtsate adb- ja fastboot-käskudega. Teise võimalusena võite paigutada RUU enamiku HTC-seadmete sektsioonile / sdcard ja see tuvastatakse automaatselt, kui käivitate alglaaduri. Peate lihtsalt oma konkreetse telefoni jaoks leidma RUU.

Soovime, et saaksime anda üksikasju iga seal oleva telefoni kohta, kuid see pole lihtsalt võimalik - see on veel üks põhjus, miks me armastame Nexust ja teisi arendajaversiooni seadmeid. Kuid natuke kaevates peaksite saama peaaegu kõik telefonid juurida ja viia need tagasi töökorda.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found