Mis on CSV-fail ja kuidas seda avada?

Komaga eraldatud väärtuste (CSV) fail on lihttekstifail, mis sisaldab andmete loendit. Neid faile kasutatakse sageli andmete vahetamiseks erinevate rakenduste vahel. Näiteks andmebaasid ja kontaktide haldurid toetavad sageli CSV-faile.

Neid faile võib mõnikord nimetada tähemärkidega eraldatud väärtusteks või komadega eraldatud failideks. Enamasti kasutavad nad komade märki andmete eraldamiseks (või piiritlemiseks), kuid mõnikord ka muid märke, näiteks semikooloneid. Idee on selles, et saate eksportida keerukaid andmeid ühest rakendusest CSV-faili ja seejärel importida selle CSV-faili andmed teise rakendusse.

CSV-faili struktuur

CSV-failil on üsna lihtne struktuur. See on komadega eraldatud andmete loend. Oletame näiteks, et teil on kontaktihalduris mõni kontakt ja ekspordite need CSV-failina. Saite faili, mis sisaldab järgmist teksti:

Nimi, e-post, telefoninumber, aadress

Bob Smith, bob @ example.com, 123-456-7890 123 Fake Street

Mike Jones, mike @ example.com, 098-765-4321,321 Fake Avenue

See on kõik CSV-fail tegelikult. Need võivad olla keerulisemad kui need ja võivad sisaldada tuhandeid ridu, rohkem kirjeid igal real või pikki tekstistringi. Mõne CSV-faili ülaservas ei pruugi olla isegi päised ja mõned võivad iga andmebiti ümbritsemiseks kasutada jutumärke, kuid see on põhivorming.

See lihtsus on omadus. CSV-failid on loodud viisiks andmete hõlpsaks eksportimiseks ja importimiseks teistesse programmidesse. Saadud andmed on inimestele loetavad ja neid saab hõlpsasti vaadata tekstiredaktori abil nagu Notepad või arvutustabeliprogrammiga nagu Microsoft Excel.

Kuidas vaadata CSV-faili tekstiredaktoris

CSV-faili sisu vaatamiseks Notepadis paremklõpsake seda File Exploreris või Windows Exploreris ja valige käsk Edit.

Märkmikul võib olla probleeme CSV-faili avamisega, kui see on väga suur. Sel juhul soovitame teil kasutada võimekamat lihttekstifailide redaktorit nagu Notepad ++. CSV-faili vaatamiseks Notepad ++ -s pärast selle installimist paremklõpsake CSV-failil ja valige käsk Redigeeri Notepad ++ -ga.

Näete CSV-failis andmete selget teksti. Näiteks kui CSV-fail eksporditi kontaktprogrammist, näete siin iga kontakti kohta teavet ja kontakti üksikasjad järjestatakse uuele reale. Kui see eksporditi paroolihaldurist nagu LastPass, näete siin oma veebisaidil erinevaid veebisaidi sisselogimiskandeid.

Märkmikus võib funktsioon „Word Wrap” muuta andmed raskemini loetavaks. Selle keelamiseks klõpsake nuppu Vorming> Sõna mähkimine ja lugemisvõime parandamiseks laske igal andmereal oma joonel püsida. Täisjoonte lugemiseks peate kerima horisontaalselt.

CSV-faili avamine arvutustabeliprogrammis

CSV-faile saate avada ka arvutustabeliprogrammides, mis hõlbustab nende lugemist. Näiteks kui teie arvutisse on installitud Microsoft Excel, saate selle Excelis vaikimisi avamiseks lihtsalt topeltklõpsata .csv-failil. Kui see Excelis ei avane, saate paremklõpsata CSV-failil ja valida Ava koos> Exceli.

Kui teil pole Exceli, võite faili vaatamiseks üles laadida sellisesse teenusesse nagu Google Sheets või installida tasuta kontoripakett nagu LibreOffice Calc.

Excelis ja muudes arvutustabeliprogrammides esitatakse .CSV-faili sisu justkui arvutustabelina, sortides selle veergudesse.

CSV-faili rakendusse importimine

Kui soovite lihtsalt vaadata CSV-faili sisu või töötada sellega arvutustabelina, on see kõik, mida peate tegema. Paljud CSV-failid on aga mõeldud importimiseks teistesse programmidesse. Võite eksportida oma kontaktid Google'i kontaktidest, salvestatud paroolid LastPassist või suure hulga andmeid andmebaasiprogrammist. Saadud CSV-faile saab seejärel importida sellist tüüpi andmeid toetavatesse rakendustesse.

Sõltuvalt rakendusest, kust andmeid eksportite, peate võib-olla valima sihtrakenduse jaoks sobiva CSV-vormingu. Näiteks saavad Google'i kontaktid eksportida kontakte kas Google CSV (Google'i kontaktide jaoks) või Outlook CSV (Microsoft Outlooki jaoks) vormingus. Mõlemal juhul saate CSV-faili, mis sisaldab andmeid, kuid see on korraldatud veidi erinevalt.

Sobivas rakenduses otsige valikut „Import” või „CSV importimine”, mis võimaldab teil valida imporditava CSV-faili. Näiteks Microsoft Outlookis saate kontaktide importimiseks CSV-failist klõpsata nuppu Fail> Ava ja eksport> Import / eksport> Import teisest programmist või Fail> Komaeraldusega väärtused.

CSV-failid pole enamiku inimeste jaoks kunagi vaja vaeva näha. Kuid kui teil on kunagi olnud vaja saada teavet ühest rakendusest teise, on see selleks.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found