Kuidas lubada Adobe Flash rakenduses Google Chrome 76+

Adobe Flash kaob. Google ajas Chrome 76-ga veel ühe naela kirstu. See blokeerib vaikimisi kogu veebisaitide Flashi sisu. Kui kasutate endiselt Flashi, saate selle nüüd uuesti lubada, kuid Chrome muudab selle tüütuks.

Flash läheb ära 2020. aasta lõpus

Flash pole veel täielikult kadunud - veel. Selle asemel blokeerib Chrome vaikimisi Flashi sõnumiga „Flash on sellel lehel blokeeritud”. Kui lubate Flashi Chrome'is uuesti, näete sõnumit, mis ütleb: „Pärast 2020. aasta detsembrit ei toetata Flash Playerit enam. Nupuga lülitatakse Flash välja.

Nagu Google selgitab, loetakse palli langemisel uusaastaööl, 2020, ka Flashi lõpuni.

See pole mitte ainult Google Chrome'i asi. Samuti lõpetab Adobe 2020. aasta lõpus Flashi toe. Mozilla on veelgi agressiivsem - see eemaldab Flassi tugi täielikult 2020. aasta alguses.

Kui kasutate Flashi, on selle lõpuni veel ligi poolteist aastat. Chrome'i üha agressiivsemad sammud peaksid julgustama veebisaite Flashist eemalduma, kui neil on selleks veel piisavalt aega.

Kuidas käivitada Flashi veebisaidil

Kui külastate veebisaiti, mis kasutab Flashi, näete Chrome'i omnikastikese või aadressiriba paremas servas teadet „Plugin on blokeeritud”.

Flashi lubamiseks saidil klõpsake omnikastikese (aadressiriba) vasakul küljel lukuikoonil, klõpsake väljal „Flash” ja seejärel nupul „Luba”.

Chrome palub teil leht uuesti laadida - klõpsake käsul „Laadi uuesti”.

Isegi pärast lehe uuesti laadimist ei laadita Flash-sisu alla - selle laadimiseks peate sellel klõpsama.

Üksiku Flashi objekti käivitamiseks klõpsake selle nuppu Esita. Kõigi lehel olevate Flashi objektide, sealhulgas kõigi taustal töötavate varjatud Flassi objektide käitamiseks klõpsake omnikastikese paremas servas blokeeritud pistikprogrammi ikooni ja klõpsake käsku „Käivita seekord Flashi”.

Kui lubate veebisaidil Flashi, lisatakse see lubamisloendisse - klõpsake selle nägemiseks blokeeritud pistikprogrammi ikooni ja klõpsake nuppu „Halda”. Teise võimalusena võite suunduda kroom: // seaded / sisu / välklamp selle vaatamiseks.

Siin on halvad uudised: alati kui brauseri taaskäivitate, kustutab Chrome selle loendi. Kui kasutate Flashi kindlal veebisaidil sageli, peate seda korduvalt tegema. Google soovib tõsiselt, et Chrome'i kasutajad lõpetaksid Flashi kasutamise, mistõttu on see Flassi protsess meelega tüütu.

Klõpsamiseks esitatava Flash-i lubamine

Selle asemel, et Chrome blokeeriks Flashi automaatselt kõikidel veebisaitidel, võite seadistada Chrome'i enne Flash-sisu kuvamist küsima. (Ei, enam pole nii, et Chrome saaks Flassi automaatselt mängida.)

Erinevalt ülaltoodud eelistustest mäletab Chrome seda seadet. Iga kord, kui brauseri uuesti avate, kuvatakse see bänner „Flash Playerit ei toetata enam pärast detsembrit 2020”. Flashi keelamata ei saa seda sõnumit keelata.

Kui Flash on blokeeritud, klõpsake Chrome'i omnikastis blokeeritud pistikprogrammi ikooni ja klõpsake nuppu „Halda”. See viib teid Flassi sätete lehele, millele saate juurde pääseda ka menüüst Seaded> Täpsem> Privaatsus ja turvalisus> Saidi seaded> Flash.

Klõpsake siin lülitit, et seadistada Chrome'i olekuks „Küsi kõigepealt”, mitte vaikimisi „Blokeeri saite Flashi käitamine (soovitatav)”.

Nüüd, kui külastate Flashiga veebisaiti, saate klõpsata veebilehel Flash-objekti ja klõpsata selle vaatamiseks nuppu "Luba".

Pärast seda peate siiski Flash-sisu esitamiseks klõpsama. Kuid see on veidi sujuvam kui klõpsates luku ikooni veebisaidi seadete menüü avamiseks.

Loomulikult ei kao Flash 2020. aasta lõpus täielikult. Vanad brauserid, nagu Internet Explorer, toetavad endiselt Flashi pistikprogrammi vanu versioone. Flassi sisu peaks olema võimalik käivitada, kui seda tõesti vaja on, kuid pistikprogrammi ei värskendata enam turvaparandustega.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found