Kuidas luua VPN-server Windowsi arvutisse tarkvara installimata

Windowsil on sisseehitatud funktsioon toimida VPN-serverina, kasutades punkt-punkt tunneliprotokolli (PPTP), kuigi see valik on mõnevõrra peidetud. Selle leidmiseks ja VPN-serveri seadistamiseks toimige järgmiselt.

SEOTUD:Mis on VPN ja miks seda vaja oleks?

VPN-serveri seadistamine võib olla kasulik maanteel ühenduse loomiseks koduvõrguga, kellegagi LAN-mängude mängimiseks või veebibrauseri kindlustamiseks avaliku WiFi-ühenduse kaudu - mõned paljudest põhjustest, miks võiksite VPN-i kasutada . See trikk töötab operatsioonisüsteemides Windows 7, 8 ja 10. Server kasutab punkt-punkti tunneliprotokolli (PPTP).

Märkus. Mõnedel inimestel, kes on värskendanud versiooni Windows 10 Creators Update, on probleem, kus VPN-serveri loomine ebaõnnestub, kuna marsruutimis- ja kaugjuurdepääsuteenuse käivitamine nurjub. See on teadaolev probleem, mida pole värskenduste abil veel lahendatud. Siiski, kui teil on mugav paar registrivõtit redigeerida, on lahendus, mis näib enamiku inimeste jaoks probleemi lahendavat. Kui probleem ametlikult lahendatakse, hoiame seda postitust ajakohasena.

Piirangud

Kuigi see on üsna huvitav funktsioon, ei pruugi VPN-serveri seadistamine sellisel viisil teie jaoks ideaalne valik. Sellel on mõned piirangud:

  • Teil on vaja ruuteritelt porte edastada.
  • Peate Windowsi ja PPTP VPN-serveri pordi otse Internetile paljastama, mis pole turvalisuse seisukohast ideaalne. Peaksite kasutama tugevat parooli ja kaaluma pordi kasutamist, mis pole vaikeport.
  • Seda pole nii lihtne seadistada ja kasutada nagu tarkvara nagu LogMeIn Hamachi ja TeamViewer. Tõenäoliselt on enamikul inimestel parem sellise paketiga terviklikuma tarkvarapaketiga.

SEOTUD:Kuidas kasutada faile LogMeIn Hamachi oma failidele juurde pääsemiseks ükskõik kus

VPN-serveri loomine

VPN-serveri loomiseks Windowsis peate kõigepealt avama akna „Võrguühendused”. Kiireim viis selleks on vajutada nuppu Start, tippida „ncpa.cpl” ja klõpsata tulemusel (või vajutada sisestusklahvi).

Aknas „Võrguühendused” vajutage täielike menüüde kuvamiseks klahvi Alt, avage menüü „Fail” ja valige seejärel suvand „Uus sissetulev ühendus”.

Järgmisena valige kasutajakontod, mida saab kaugühendada. Turvalisuse suurendamiseks võiksite luua uue, piiratud kasutajakonto, mitte lubada VPN-i sisselogimist oma peamiselt kasutajakontolt. Selleks saate klõpsata nupul „Lisa keegi”. Ükskõik mis kasutajakonto valite, veenduge, et sellel oleks väga tugev parool, kuna nõrga parooli võib lihtsa sõnastiku rünnak murda.

Kui olete oma kasutaja valinud, klõpsake nuppu „Järgmine“.

Valige järgmisel lehel Võimalus Interneti kaudu VPN-ühenduste lubamiseks Interneti kaudu. See on tõenäoliselt ainus võimalus, mida siin näete, kuid võite sissehelistamise riistvara olemasolul lubada sissetulevaid ühendusi sissehelistamismodemi kaudu.

Järgmisena saate valida võrguprotokollid, mis peaksid sissetulevate ühenduste jaoks olema lubatud. Näiteks kui te ei soovi, et VPN-iga ühendatud inimestel oleks juurdepääs teie kohaliku võrgu jagatud failidele ja printeritele, võite keelata valiku „Failide ja printerite ühiskasutus Microsoft Networksile”.

Kui olete asjad paika pannud, klõpsake nuppu „Luba juurdepääs”.

Seejärel konfigureerib Windows teie valitud kasutajakontodele juurdepääsu - see võib võtta paar sekundit.

Ja praegu on teie VPN-server töökorras ja valmis sissetulevaid ühenduse taotlusi vastu võtma. Kui soovite tulevikus VPN-serveri keelata, saate lihtsalt naasta aknasse "Võrguühendused" ja kustutada üksuse "Saabuvad ühendused".

Ruuteri seadistamine

Kui loote Interneti kaudu ühenduse oma uue VPN-serveriga, peate seadistama pordi edastamise, et teie ruuter teaks seda tüüpi liikluse õigesse arvutisse saata. Logige sisse oma ruuteri seadistuslehele ja edastage port 1723 selle arvuti IP-aadressile, kuhu VPN-serveri seadistasite. Lisateavet leiate meie juhendist ruuteri pordide edastamiseks.

SEOTUD:Kuidas pääseda ruuterile, kui unustate parooli

Maksimaalse turvalisuse huvides võiksite luua pordi edastamise reegli, mis edastab juhusliku „välise pordi” - näiteks 23243 - teie arvuti „sisemisele pordile” 1723. See võimaldab teil ühenduse luua VPN-serveriga pordi 23243 abil ja kaitseb teid pahatahtlike programmide eest, mis skannivad ja üritavad automaatselt ühendust luua vaikepordis töötavate VPN-serveritega.

Samuti võite kaaluda ruuteri või tulemüüri kasutamist, et lubada sissetulevaid ühendusi ainult kindlatelt IP-aadressidelt.

SEOTUD:Kuidas dünaamilise DNS-iga hõlpsasti koduvõrku juurde pääseda

Veendumaks, et saate alati VPN-serveriga ühenduse luua, võiksite oma marsruuterisse seadistada ka dünaamilise DNS-teenuse nagu DynDNS.

Ühendamine VPN-serveriga

SEOTUD:Kuidas leida oma era- ja avalikke IP-aadresse

VPN-serveriga ühenduse loomiseks vajate oma arvuti avalikku IP-aadressi (teie võrgu IP-aadress Internetis) või selle dünaamilist DNS-aadressi, kui seadistate dünaamilise DNS-teenuse.

Mis tahes Windowsi versioonis, mida ühenduse loomisel kasutatavas arvutis kasutate, võite lihtsalt vajutada nuppu Start, tippida „vpn” ja seejärel kuvada kuvatav suvand. Windows 10-s kannab see nime „Muuda virtuaalseid eravõrke (VPN)”. Windows 7-s on selle nimi „Virtuaalse privaatvõrgu (VPN) ühenduse seadistamine.

Kui küsitakse, sisestage ühenduse nimi (kõik saab hakkama) ja Interneti-aadress (see võib olla domeeninimi või IP-aadress).

SEOTUD:Kuidas ühenduda Windowsis VPN-iga

Lisateavet ühenduse loomise kohta - sealhulgas mõned valitud täpsemad valikud - leiate meie täielikust juhendist, kuidas Windowsis VPN-iga ühenduse luua.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found