NTFS-draividele kirjutamine Macis

Apple'i macOS suudab lugeda Windowsi vormindatud NTFS-draividest, kuid ei saa neile karbist välja kirjutada. Siin on mõned lahendused NTFS-draividele täieliku lugemis- / kirjutusjuurdepääsu saamiseks.

See võib olla kasulik, kui soovite kirjutada Maci Boot Camp'i sektsiooni, kuna Windowsi süsteemi sektsioonid peavad kasutama NTFS-failisüsteemi. Kuid väliste draivide jaoks peaksite tõenäoliselt kasutama selle asemel exFAT-i. macOS saab exFAT-draividele loomulikult lugeda ja kirjutada, nii nagu Windows seda saab.

Kolm võimalust

SEOTUD:Mis vahe on FAT32, exFAT ja NTFS vahel?

Selleks on mitu võimalust ja peate valima ühe:

  • Tasulised kolmanda osapoole draiverid: Macile on olemas kolmanda osapoole NTFS-draiverid, mida saate installida, ja need töötavad üsna hästi. Need on tasulised lahendused, kuid neid on lihtne installida ja need peaksid pakkuma paremat jõudlust kui allpool toodud tasuta lahendused.
  • Kolmandate osapoolte tasuta draiverid: Kirjutustoetuse lubamiseks on olemas tasuta ja avatud lähtekoodiga NTFS-draiver, mille saate Maci installida. Kahjuks võtab see installimiseks natuke lisatööd, eriti Mac-arvutites, kus on uus süsteemi terviklikkuse kaitse funktsioon, mis on lisatud 10.11 El Capitanisse. See on aeglasem kui tasulised lahendused ja NTFS-partitsioonide automaatne paigaldamine lugemis-kirjutamisrežiimis on turvarisk.
  • Apple'i eksperimentaalne NTFS-kirjutamise tugi: MacOS-i operatsioonisüsteem sisaldab eksperimentaalset tuge NTFS-draividele kirjutamiseks. See on aga vaikimisi välja lülitatud ja nõuab selle lubamiseks terminalis mõningast jamamist. See ei ole garanteeritud, et see töötab korralikult ja võib teie NTFS-failisüsteemis probleeme tekitada. Tegelikult on meil olnud andmeid juba varem rikutud. Me tõesti ei soovita seda kasutada. See on põhjusel vaikimisi keelatud.

Soovitame tungivalt kolmanda osapoole NTFS-draiveri eest tasuda, kui peate seda tegema, kuna muud lahendused ei tööta nii hästi ja nende seadistamine on rohkem tööd.

Parim tasuline kolmanda osapoole draiver: Paragon NTFS for Mac

Paragon NTFS for Mac maksab 19,95 dollarit ja pakub kümnepäevast tasuta prooviperioodi. See installitakse puhtalt ja hõlpsalt macOS-i kaasaegsetesse versioonidesse, sealhulgas macOS 10.12 Sierra ja Mac OS X 10.11 El Capitan. See tõesti töötab lihtsalt, nii et see on parim valik, kui olete nõus selle funktsiooni eest maksma väikese summa raha.

Samuti ei pea te partitsioonide käsitsi ühendamiseks, partitsioonide ebakindlaks kinnitamiseks ega võimaliku korruptsiooniga tegelemiseks nagu allpool olevate tasuta draiverite puhul terminalikäsklustega ringi käima. Kui vajate seda funktsiooni, tasub seda korralikult teeniva tarkvara eest tasumine. Me ei saa seda piisavalt rõhutada.

Kui teil on Seagate'i draiv, pidage meeles, et Seagate pakub Paragon NTFS for Macile tasuta allalaadimist, nii et te ei pea midagi täiendavat ostma.

Võite osta ka Tuxera NTFS for Mac, mis maksab 31 dollarit ja pakub neljateistkümnepäevast tasuta prooviperioodi. Kuid Paragon NTFS teeb sama asja ja on odavam.

Parimad tasuta kolmanda osapoole draiverid: FUSE for macOS

See meetod on tasuta, kuid see nõuab palju tööd ja on vähem turvaline. Kui soovite, et teie Mac ühendaks NTFS-partitsioonid lugemis-kirjutamisrežiimis automaatselt, peate ajutiselt keelama süsteemi terviklikkuse kaitse ja asendama ühe Apple'i sisseehitatud tööriista binaarkaardiga, mis on rünnaku suhtes haavatavam. Nii et see meetod on turvarisk.

Siiski saate FUSE-i abil NTFS-i partitsioonid käsitsi lugemis-kirjutamisrežiimis ühendada, kui te ei viitsi terminali kasutada. See on turvalisem, kuid see on rohkem töö.

Esiteks laadige MacOS-i jaoks alla FUSE ja installige see. Selle installimisel kasutage vaikevalikuid.

SEOTUD:Kuidas installida pakette Homebrewiga OS X jaoks

Jätkamiseks vajate ka Apple'i käsurea arendaja tööriistu. Kui te pole neid veel installinud, saate terminali akna avada menüüs Finder> Applications> Utilities ja käivitada järgmine käsk:

xcode-select --install

Kui teil palutakse tööriistad installida, klõpsake nuppu „Installi”.

SEOTUD:Kuidas installida pakette Homebrewiga OS X jaoks

Lisaks peate homebrew'i alla laadima ja installima, kui te pole seda veel oma Maci installinud. Homebrew on Mac OS X-i paketihaldur. Kopeerige järgmine käsk terminaliaknasse ja vajutage selle installimiseks sisestusklahvi Enter:

/ usr / bin / ruby ​​-e "$ (curl -fsSL //raw.githubusercontent.com/Homebrew/install/master/install)"

Vajutage sisestusklahvi ja sisestage palumisel oma parool. Skript laadib Homebrew automaatselt alla ja installib selle.

Kui olete arendaja tööriistad ja Homebrew installinud, käivitage ntfs-3g installimiseks terminaliaknas järgmine käsk:

brew install ntfs-3g

Nüüd saate NTFS-partitsioone käsitsi ühendada lugemis- / kirjutamisrežiimis. Käivitage terminaliaknas järgmine käsk, et luua ühenduspunkt aadressil / Volumes / NTFS. Seda peate tegema ainult üks kord.

sudo mkdir / Köited / NTFS

Kui ühendate NTFS-draivi arvutiga, käivitage ketta partitsioonide loendamiseks järgmine käsk:

diskutili loend

Seejärel saate tuvastada NTFS-i sektsiooni seadme nime. Lihtsalt otsige partitsiooni failisüsteemiga Windows_NTFS. Alloleval ekraanipildil on/ dev / disk3s1 .

Teie Mac ühendas NTFS-partitsiooni tõenäoliselt automaatselt, nii et peate selle kõigepealt lahti ühendama. Käivitage järgmine käsk, asendades/ dev / disk2s1 oma NTFS-sektsiooni seadme nimega.

sudo umount / dev / disk2s1

Draivi ühendamiseks käivitage järgmine käsk asendades/ dev / disk2s1 oma NTFS-sektsiooni seadme nimega.

sudo / usr / local / bin / ntfs-3g / dev / disk2s1 / Köited / NTFS -olocal -oallow_other

Näete failisüsteemi, mis on ühendatud / Volumes / NTFS-ga. Samuti kuvatakse see töölaual tavalise ühendatud draivina. Saate selle tavaliselt välja tõmmata, kui soovite selle vooluvõrgust lahti ühendada.

Kui olete ülalolevate juhistega vaheseinte käsitsi paigaldamisega rahul, ei pea te jätkama.

SEOTUD:Kuidas blokeerida Maci süsteemi terviklikkuse kaitse (ja miks te ei peaks seda tegema)

Kui soovite, et teie Mac ühendaks lugemis-kirjutamisrežiimis ühendatud NTFS-draivid automaatselt, peate süsteemi terviklikkuse kaitse keelama.

HoiatusTõenäoliselt ei taha te seda teha! Tarkvara ametlikud juhised hoiatavad, et see on turvarisk. Asendate oma Maci NTFS-i ühendustööriistad ntfs-3g-tööriistadega, mis töötavad juurkasutajana. Homebrew tarkvara installimise viisi tõttu võib teie Macis töötav pahavara need tööriistad üle kirjutada. Tõenäoliselt ei riski see, kuid me selgitame, kuidas seda teha, kui soovite riskida.

Taaskäivitage Mac ja käivitamise ajal hoidke all klahvi Command + R. See käivitatakse spetsiaalsesse taasterežiimi keskkonda.

Käivitage taasterežiimis menüü Utilities terminal ja käivitage järgmine käsk:

csrutil keelata

Kui olete selle teinud, taaskäivitage oma Mac tavaliselt.

Avage Maci töölaual uuesti terminali aken ja käivitage ntfs-3g funktsiooni loomiseks järgmised käsud:

sudo mv / sbin / mount_ntfs /sbin/mount_ntfs.original sudo ln -s / usr / local / sbin / mount_ntfs / sbin / mount_ntfs

Lõpuks lubage uuesti süsteemi terviklikkuse kaitse. Taaskäivitage oma Mac ja hoidke taaskäivitamise režiimi sisenemiseks all käsku Command + R. Käivitage terminal taasterežiimis ja käivitage järgmine käsk:

csrutili lubamine

Kui olete selle teinud, taaskäivitage oma Mac. NTFS-kirjutamise tugi peaks nüüd töötama.

Muudatuste tagasivõtmiseks ja kõigi desinstallimiseks peate kõigepealt keelama süsteemi terviklikkuse kaitse. Pärast seda käivitage järgmised käsud:

sudo rm / sbin / mount_ntfs sudo mv /sbin/mount_ntfs.original / sbin / mount_ntfs brew desinstallimine ntfs-3g

Seejärel saate akna Süsteemieelistused selle paneelilt FUSE for Mac desinstallida ja süsteemi terviklikkuse kaitse uuesti lubada.

Näete, miks soovitame nüüd hoopis 20 dollarit, ah?

Apple'i eksperimentaalne NTFS-kirjutamise tugi: ärge tehke seda tõsiselt

Me ei soovita allpool toodud meetodit, kuna see on kõige vähem testitud. See ei pruugi korralikult töötada, nii et ärge süüdistage meid ega Apple'i, kui teil probleeme tekib. See on macOS 10.12 Sierra versiooniga võrreldes endiselt ebastabiilne ja see ei pruugi kunagi olla täielikult stabiilne. See on tegelikult siin ainult hariduslikel eesmärkidel.

Esiteks veenduge, et teie kettal on mugav ühesõnaline silt. Kui ei, siis muutke selle silti. See muudab selle protsessi lihtsamaks.

Kõigepealt peate käivitama terminali. Navigeerige jaotisse Finder> Rakendused> Utiliidid> Terminal või vajutage Command + Space, tippige Terminal ja vajutage Enter.

Tippige järgmine käsk terminali faili / etc / fstab avamiseks redigeerimiseks nano tekstiredaktoris:

sudo nano / etc / fstab

Lisage nanole järgmine rida, asendades “NAME” oma NTFS-draivi sildiga:

LABEL = NIMI pole ntfs rw, auto, nobrowse

Pärast lõpetamist vajutage faili salvestamiseks klahvikombinatsiooni Ctrl + O ja seejärel nano sulgemiseks vajutage klahvikombinatsiooni Ctrl + X.

(Kui teil on mitu NTFS-draivi, kuhu soovite kirjutada, lisage nende jaoks erinev rida.)

Ühendage draiv arvutiga - ühendage see lahti ja ühendage uuesti, kui see on juba ühendatud - ja näete seda kataloogis "/ Volumes". Finderi aknas saate klõpsata nupul Mine> Mine kausta ja tippige selle avamiseks kasti „/ Köited”. Seda ei hüpata automaatselt ja see kuvatakse teie töölaual nagu draivid tavaliselt.

Selle muudatuse hilisemaks tagasivõtmiseks korrake lihtsalt ülaltoodud toimingut, et fail / etc / fstab nano avada. Kustutage faili lisatud rida ja salvestage muudatused.

Enamikul Maci kasutajatel on parem vormindada väliseid draive exFAT-iga, tagades, et need töötaksid hästi nii Windowsis kui ka Mac OS X-is ilma lisatööta. kui peate kirjutama NTFS-draivile, on üks tasulistest, kolmanda osapoole draiveritest kõige lihtsam variant, millel on parim jõudlus ja failirikkumise oht on väiksem.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found