Kuidas installida Ubuntu Linux oma Chromebooki koos Croutoniga

Chromebookid pole "lihtsalt brauser" - need on Linuxi sülearvutid. Saate hõlpsasti installida kogu Linuxi töölaua koos Chrome OS-iga ja vahetada nende kahe vahel kiirklahviga, ilma et oleks vaja uuesti käivitada.

Oleme selle protsessi teinud Samsungi 3. seeria Chromebooki, originaalse Chromebook Pixeli ja ASUS Chromebook Flipiga, kuid allpool toodud toimingud peaksid toimima mis tahes seal asuvas Chromebookis.

Uuenda: Google on lisanud Linuxi rakenduste omatoe otse Chrome OS-ile ja see funktsioon on saadaval paljudes Chromebookides. Linuxi tarkvara käitamiseks pole teil enam vaja Croutonit.

Crouton vs. ChrUbuntu

SEOTUD:Elu Chromebookiga: kas saate ellu jääda vaid Chrome'i brauseri abil?

Ubuntu Linuxi installimine Chromebooki pole nii lihtne kui tavalise Ubuntu süsteemi installimine - vähemalt praegu mitte. Peate valima spetsiaalselt Chromebookide jaoks välja töötatud projekti. On kaks populaarset valikut:

  • ChrUbuntu: ChrUbuntu on Chromebookide jaoks loodud Ubuntu süsteem. See töötab nagu traditsiooniline topeltbuutimissüsteem. Saate taaskäivitada Chromebooki ja valida alglaadimisel Chrome OS-i ja Ubuntu vahel. ChrUbuntut saab installida Chromebooki sisemällu või USB-seadmele või SD-kaardile.
  • Crouton: Crouton kasutab tegelikult Chrome'i keskkonda nii Chrome OSi kui ka Ubuntu samaaegseks käitamiseks. Ubuntu töötab koos Chrome OS-iga, nii et saate klaviatuuri otsetee abil Chrome OS-i ja tavalise Linuxi töölaua keskkonna vahel vahetada. See annab teile võimaluse mõlemat keskkonda ära kasutada ilma taaskäivitamiseta. Crouton võimaldab teil kasutada Chrome OS-i, kui teil on mõne klahvivajutuse kaugusel tavaline Linuxi keskkond koos kõigi käsurea tööriistade ja töölauarakendustega.

Kasutame selleks Croutonit. Chrome OS-i aluseks olev Linuxi süsteem kasutab mõlema keskkonna korraga käitamiseks eeliseid ja on palju libedam kogemus kui traditsiooniline topeltbuutimine. Crouton kasutab teie Chromebooki riistvara jaoks ka Chrome OS-i standardseid draivereid, nii et te ei tohiks puuteplaadi või muu riistvaraga probleeme tekitada. Croutoni lõi tegelikult Google'i töötaja Dave Schneider.

Kui kasutate Croutonit, töötab teil tegelikult ainult üks operatsioonisüsteem: Linux. Kuid teil on OS-i peal kaks keskkonda - Chrome OS ja traditsiooniline Linuxi töölaud.

Esimene samm: lubage arendaja režiim

Enne mis tahes tüüpi häkkimist peate Chromebookis lubama arendajarežiimi. Chromebookid on turvalisuse huvides tavaliselt lukustatud, ainult taaskäivitades õigesti allkirjastatud operatsioonisüsteemid, kontrollides nende rikkumisi ja takistades kasutajaid ja rakendusi aluseks olevat operatsioonisüsteemi muutmast. Arendajarežiim võimaldab teil kõik need turvafunktsioonid keelata, andes teile sülearvuti, mida saate oma südamega täiendada ja mängida.

Pärast arendajarežiimi lubamist pääsete Chrome OS-i kaudu Linuxi terminalile juurde ja saate teha mida iganes soovite.

Arendajarežiimi lubamiseks kaasaegsetes Chromebookides hoidke taasterežiimi sisenemiseks all klahve Esc ja Refresh ja puudutage toitenuppu. Vanemates Chromebookides on füüsilised arendaja lülitid, mida peate selle asemel ümber lülitama.

Vajutage taastekuval klahve Ctrl + D, nõustuge viipaga ja käivitate arendaja režiimi.

Arendajarežiimile üleminekul kustutatakse teie Chromebooki kohalikud andmed (nagu ka Nexuse Android-seadme avamisel). See protsess võttis meie süsteemis aega umbes 15 minutit.

Nüüdsest näete Chromebooki käivitamisel hoiatusekraani. Buutimise jätkamiseks peate vajutama klahvikombinatsiooni Ctrl + D või ootama 30 sekundit.

See hoiatusekraan on loodud selleks, et teavitada teid sellest, et Chromebook on arendajarežiimis ja tavalised turvameetmed ei kehti. Näiteks kui kasutate kellegi teise Chromebooki, saate tavaliselt ilma oma hirmuta oma Google'i kontoga sisse logida. Kui see oli arendajarežiimis, on võimalik, et taustal töötav tarkvara võib teie klahvivajutusi salvestada ja kasutamist jälgida. Seetõttu on Google'i abil hõlpsasti teada saada, kas Chromebook on arendajarežiimis, ega luba teil seda hoiatusekraani jäädavalt keelata.

Teine etapp: laadige alla ja installige Crouton

Järgmisena on aeg Crouton alla laadida. Siin on Croutoni uusima versiooni otsene allalaadimine - klõpsake selle saamiseks oma Chromebookist.

Kui olete Croutoni alla laadinud, vajutage Croshi terminali avamiseks Chrome OS-is klahvikombinatsiooni Ctrl + Alt + T.

Tüüp kest terminali ja vajutage Enter, et siseneda Linuxi shellirežiimi. See käsk töötab ainult siis, kui arendajarežiim on lubatud.

Uuenda: See protsess on muutunud ja nüüd peate enne selle käivitamist Croutoni installeri teisaldama kataloogi / usr / local / bin. Lisateavet leiate Croutoni README-st.

Croutoni lihtsaks installimiseks peate lihtsalt käivitama alloleva käsu. See installib turvalisuse huvides Croutoni koos Xfce töölaua ja krüptitud chrootiga.

sudo sh ~ / Allalaadimised / krutoon -e -t xfce

Tegelik installiprotsess võtab aega, kuna sobiv tarkvara on alla laaditud ja installitud - meie süsteemis kulus umbes pool tundi -, kuid protsess on suures osas automaatne.

Kui soovite selle asemel installida Ubuntu töölaua Unity, kasutage -t ühtsus selle asemel -t xfce ülaltoodud käsus. Väärib märkimist, et Unity ei tööta enamiku Chromebookide piiratud riistvaraga nii sujuvalt. Installitüüpide loendi kuvamiseks võite käivitada järgmise käsu, sealhulgas installimised ilma graafilise töölauata:

sh-e ~ / Allalaadimised / krutoon

Pärast installiprotsessi läbimist võite oma Croutoni seansi sisestamiseks käivitada ühe järgmistest käskudest (eeldades, et installisite Croutoni Xfce'iga):

sudo enter-chroot startxfce4
sudo startxfce4

Kuidas vahetada keskkondade vahel

Chrome OS-i ja Linuxi töölauakeskkonna vahel edasi-tagasi liikumiseks kasutage järgmisi klaviatuuri otseteid:

  • Kui teil on ARM Chromebook (mis on enamus Chromebookidest): Ctrl + Alt + Tõst + Tagasi ja Ctrl + Alt + Tõst + Edasi. Märkus. Selleks kasutatakse ülemises reas sirvija nuppu Tagasi ja Edasi, mitte nooleklahve.
  • Kui teil on Intel x86 / AMD64 Chromebook: Ctrl + Alt + Tagasi ja Ctrl + Alt + Edasi pluss Ctrl + Alt + Värskenda

Kui soovite chrootist väljuda, logige lihtsalt välja (kasutades suvandit "log out") töölaual Xfce (või töölaual Unity, kui te seda kasutate) - ärge kasutage käsku "shutdown", nagu see lülitab Chromebooki tegelikult välja. Seejärel peate käivitama sudo startxfce4 uuesti käsu sisestamiseks käsk.

Mida saate Linuxiga teha

SEOTUD:Kuidas kasutada Apt-Get'i installimiseks Ubuntu programme käsurealt

Nüüd töötab traditsiooniline Linuxi töölaud koos Chrome OS-iga. Kõik see traditsiooniline Linuxi tarkvara on Ubuntu tarkvarahoidlates lihtsalt kohane. Graafilised utiliidid, nagu kohalikud pildiredaktorid, tekstiredaktorid, kontoripaketid, arendustööriistad, kõik Linuxi terminali utiliidid, mida soovite - neid kõiki on lihtne installida.

Võite isegi hõlpsalt faile Chrome OS-i ja oma Linuxi süsteemi vahel jagada. Kasutage lihtsalt oma kodukataloogi allalaaditavaid faile. Kõik kataloogis Allalaadimised olevad failid kuvatakse Chrome OS-i rakenduses Failid.

Siiski on üks saak. ARM Chromebookides on teil veidi piiratud võimalustega. Mõni programm ei tööta ARM-is - põhimõtteliselt ei saa te käitada suletud lähtekoodiga rakendusi, mis pole ARM Linuxi jaoks kompileeritud. Teil on juurdepääs mitmesugustele avatud lähtekoodiga tööriistadele ja töölauarakendustele, mida saab ARM-i jaoks uuesti kompileerida, kuid enamik suletud lähtekoodiga rakendusi ei tööta nendes masinates.

Inteli Chromebookis on teil palju rohkem vabadust. Võite installida Steami Linuxile, Minecraftile, Dropboxile ja kõigile tüüpilistele rakendustele, mis töötavad Linuxi töölaual, kasutades neid koos Chrome OS-ga. See tähendab, et võite installida Steam for Linuxi Chromebook Pixeli ja pääseda juurde kogu muule mängude ökosüsteemile.

Kuidas eemaldada Crouton ja taastada oma Chromebook

Kui otsustate, et Linuxiga olete kõik valmis, saate hõlpsalt lahti hirmutavast alglaadimisekraanist ja oma sisemise salvestusruumi tagasi saada.

Lihtsalt taaskäivitage Chromebook tavaliselt, et naasta käivitamisel hoiatusekraanile. Arendajarežiimi keelamiseks järgige ekraanil kuvatavaid juhiseid (puudutage tühikuklahvi ja seejärel vajutage sisestusklahvi). Kui keelate arendajarežiimi, puhastab teie Chromebook kõik, taastades puhta ja turvalise lukustatud Chrome OS-i süsteemi ning kirjutades üle kõik Chromebooki tarkvarasse tehtud muudatused.

Kui otsite põhjalikumat teavet Croutoni installimise ja seadistamise kohta, vaadake kindlasti Croutoni readme'i.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found