Kuidas skannida dokumenti Windows 10-s

Suurepärane viis tundlike ja kirjalike dokumentide, näiteks W9-de, lepingute ja testamentide säilitamiseks on nende digitaalne salvestamine. See juhend näitab teile, kuidas skannida dokumenti Windows 10-s ilma kolmanda osapoole tööriistu installimata.

Tavaliselt saate dokumenti skannida tootjate pakutava tarkvara abil. Printerite ja skanneritega on tavaliselt kaasas optiline ketas, mis sisaldab vajalikke draivereid ja tööriistu. Tootjad teevad ka oma draiverid ja tööriistad võrgus kättesaadavaks, kui teie arvutis pole optilist draivi.

Näiteks kasutab see juhend näiteks Epsoni Expression Premium XP-7100 kõik-ühes printerit. Lisaks draiveritele installib tarkvarakomplekt kaheksa eraldi tööriista CD-siltide printimiseks, skannimiseks, tarkvara värskendamiseks ja muuks.

Kuna tootjad ei paku kõigi printerite ja skannerite jaoks ühesuguseid tarkvarakomplekte, kasutatakse selles juhendis selle asemel kahte natiivset Windowsi-põhist tööriista: Microsoft Scan ja Windowsi faksimine ja skannimine.

Muidugi on teie konkreetse skanneri jaoks kohandatud kasutuskogemus alati vaikimisi teie tootja tarkvara. Kui te ei soovi oma arvutisse installida kolmandate osapoolte tööriistu, peaksid Microsofti kaks lahendust seda trikki tegema.

SEOTUD:Jagatud võrguprinteri seadistamine operatsioonisüsteemis Windows 7, 8 või 10

Kas teie skanner on Windows 10 ühilduv?

Enne edasiliikumist peame tegema paar punkti. Esiteks võib teie skanneri tootja tarnida draivereid Windows 10 jaoks, kuid seade ise ei pruugi platvormi konkreetselt toetada.

Näiteks katsetasime järgmisi tööriistu, kasutades sisseehitatud skanneriga Canoni PIXMA MG3520 kõik-ühes printerit. "Soovitatavad" draiverid pärinevad 2015. aasta juulist, kuigi Canon andis kuus kuud hiljem välja uuema komplekti. See on endiselt kolm aastat vana tarkvara.

Sellest hoolimata ei kuvata selle AIO-printeri skanneri osa Windowsi natiivsetes tööriistades, kuid see töötas Canoni tarkvara kaudu õigesti - traadita ühenduse abil.

Kui teil tekivad sarnased probleemid, võib teil olla mõni vanem printer või skanner, mis ei ühildu täielikult Windows 10-ga. Samuti võib seade vajada otsest USB-põhist ühendust, kui seda kasutatakse väljaspool tootja kolmanda osapoole tööriistu. AIO printerite puhul peate võib-olla muutma selle võrguseadeid, nii et teie Windows 10 arvuti tunneb lisaks üldisele printeriseadmele ära ka skanneri komponendi.

Microsoft Scan

See tööriist on visuaalne täiendus Microsofti vanemale faksi- ja skannimisriistale. See pakub enamikku samadest funktsioonidest, olenevalt printerist, kuid eemaldab faksi- ja e-posti komponendid.

Minge Microsofti poe (tasuta) Windowsi skannimise rakenduse loendisse ja klõpsake sinist nuppu "Hangi". Kui see on teie arvutisse installitud, klõpsake Windows 10 hüpikmärguandes nuppu „Käivita”.

Uuele rakendusele - lihtsalt sildiga “Skannimine” - pääseb juurde ka menüüst Start.

Kui rakendus on avatud, peaks teie skanner ilmuma vasakul. Nagu varem öeldud, kasutab see juhend näiteks Epsoni Expression Premium XP-7100 kõik-ühes printerit. Näete ka valikut „Failitüüp” koos lingiga „Kuva rohkem”. Klõpsake sellel lingil rakenduse Skannimine täieliku menüü kuvamiseks.

Alustuseks võite näha kategooriat „Allikas”. Kuna meie näidisprinteril on nii lameskanner kui ka automaatne dokumendisöötur, on dokumendi skannimiseks saadaval mõlemad võimalused. Sel juhul on vaikeseadeks seatud „Automaatne seadistamine”.

See seade „Automaatkonfigureeritud” piirab seda, mida saate teha, lukustades teid suvanditesse „Failitüüp” ja „Salvesta fail”. Kui valite allikaks suvandi „Flatbed” või see on ainus saadaolev allikas, näete loendis kahte täiendavat valikut: „Värvirežiim” ja „Eraldusvõime (DPI)”.

„Värvirežiimi” abil saate skannida värvilisi, halltoonides või teravalt mustvalgeid dokumente. Samal ajal võimaldab “Resolution (DPI)” säte vahetada 100 DPI-lt 300-le.

Kui valite skannimisallikaks “Feeder”, kuvatakse kaks täiendavat valikut. Nagu allpool näidatud, saate valida paberi formaadi (A4, Legal või Letter) ning sisse ja välja lülitada dokumendi mõlema poole skannimise võimaluse.

Kõigi kolme allika korral pakub seade „File Type” nelja valikut: JPEG, PNG, TIFF ja Bitmap. Pakume eraldi artiklit, milles selgitatakse iga vormingu eeliseid. Lühidalt öeldes pakuvad JPEG- ja TIFF-vormingud tavaliselt kvaliteetseid tulemusi, kuigi TIFF-failid toetavad ka läbipaistvat tausta. PNG-failid sobivad võrgus postitamiseks ja BMP-failid on toored, tihendamata pildid.

Lõpuks näete valikut „Salvesta fail siia”. Vaikimisi on see „Skannitud” ja paigutab skannitud dokumendid kausta „Skannid”, mis asub kaustas „Pildid”. Õige tee on:

C: \ Kasutajad \ teie konto \ Pildid \ Skannib

Klõpsake linki „Skannib” ja kuvatakse File Explorer. Siin saate luua uue kausta või valida praeguse asukoha ja klõpsata nuppu „Vali kaust“.

Kui olete skannimiseks valmis, sisestage dokument sööturisse või tõstke skanneri kaas üles. Viimase puhul asetage dokument klaasile näoga allapoole ja sulgege kaas.

Kui teie allikaks on seatud suvand “Flatbed”, saate skannimise testimiseks klõpsata nupul “Eelvaade” ja vajadusel enne nuppuga “Skannimine” viimistlemist kohandusi teha. Kui kasutate allikat „Feeder”, ei kuvata suvandit „Eelvaade”.

SEOTUD:Printeri haldamine Windows 10-s

Windowsi faksimine ja skannimine

See programm ilmus esmakordselt Windows Vistas. Erinevalt Microsofti uuemast skannimisrakendusest pakub see versioon täiendavaid seadeid, nagu sisseehitatud tööriist skannimise e-postitamiseks, nii et te ei otsi faili rakenduse Mail, brauseri ega kolmanda osapoole e-posti kliendi kaudu.

Faksi ja skannimise programmi leiate menüü Start kaustast „Windowsi tarvikud”.

Kui see on avatud, klõpsake tööriistariba valikul „Uus skannimine”.

Veenduge, et hüpikaknas „Uus skannimine” on programm seatud vaikeskannerile. Kui ei, klõpsake nuppu „Muuda“.

Seejärel valige skannimisprofiil: „Foto”, „Dokumendid” või „Viimati kasutatud seaded”. Klõpsake valikul loendis valikut „Lisa profiil”, et luua korduvalt kasutatav kohandatud profiil.

Valige oma skanneri allikas. See valik võib lihtsalt lugeda “Flatbed”. Kui teil on sööturit sisaldav AIO printer, võite siiski näha kahte täiendavat valikut: „Söötur (ühe külje skannimine)” ja „Söötur (mõlema külje skannimine)”.

Kui teie printer või skanner toetab sööturit ja valite selle valiku, näete sihtpaberi suuruse sätet. Klõpsake seadet ja kuvatakse pikk suuruste loend.

Järgmisena valige oma värvivorming (värviline, halltoon või mustvalge), seejärel failitüüp (BMP, JPG, PNG või TIF) ja eraldusvõime.

Eraldusvõime jaoks on vaikeseade 300, kuid saate käsitsi tõsta või vähendada printeri punnide arvu igas tollis. Tavaliselt, mida suurem on number, seda parem on eraldusvõime. Kui skaneerite madala kvaliteediklassi dokumenti, ei aita eraldusvõime parandamine.

Lõpuks reguleerige vastavalt heledust ja kontrasti.

Kui olete lõpetanud, klõpsake tulemuste nägemiseks nupul „Eelvaade”. Kui eelskannimine näeb hea välja, siis klõpsake nuppu „Skannimine”. Kui ei, siis reguleerige oma sätteid ja klõpsake uue testi jaoks uuesti nupul „Eelvaade”. Kui olete seadetega rahul, klõpsake nuppu „Skannimine”.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found