EPUB-failide avamine Windows 10-s (ilma Microsoft Edgeta)

Microsofti uus Chromiumi põhine brauser loobub EPUB-e-raamatute failide toest. Windows 10-s olevate EPUB-failide vaatamiseks vajate kolmanda osapoole EPUB-lugejarakendust ja meil on mõned head tasuta valikud.

Mis juhtus EPUBi raamatutega Microsoft Edge'is?

Alati oli veidi kummaline, et Microsoft Edge toetas EPUB-vormingus e-raamatuid. Miks toetas Edge e-raamatuid, kui Mozilla Firefox, Google Chrome, Apple Safari ja Internet Explorer seda ei teinud?

EPUB-tugi oli Microsofti jaoks selgelt strateegiline otsus: Microsoft müüs e-raamatuid rakenduses Microsoft Store ja need e-raamatud olid Windows 10-s Microsoft Edge'is lugemiseks saadaval. Kui see tundub teile imelik, siis nii oli. Nii vähesed inimesed ostsid Microsofti e-raamatuid, et ettevõte maksis kõigile tagasimaksmise üle ja eemaldas e-raamatud täielikult juba 2019. aasta juulis.

Nüüd, kui Microsoft on loobunud e-raamatute müügist, ei näe ettevõte selgelt mõtet rakendada EPUB-failide tuge uues kroomiumipõhises Microsoft Edge brauseris. Pärast uue Edge installimist ei saa te Windows 10-s EPUB-faile avada enne, kui installite neid toetava rakenduse.

EPUBi lugejad, mida soovitame Windows 10 jaoks

Microsoft soovitab EPUB-i rakenduse Microsoft Store'ist alla laadida. Muidugi pole enamik sealseid suurepäraseid Windowsi rakendusi Windows 10 sisseehitatud poest allalaadimiseks saadaval. See hõlmab ka EPUB-i lugejaid.

Kas soovite Windowsi jaoks tugevat EPUB-vaatajat? Seal on üsna palju võimalusi. Siin on mõned, mis meile meeldivad:

Caliber on võimas, tasuta ja avatud lähtekoodiga e-raamatute haldamise rakendus. See sisaldab e-raamatute lugeja tuge EPUB-failidele ja muudele populaarsetele e-raamatute vormingutele. Samuti leiate e-raamatute kogu halduri, redigeerimisfunktsioonid ja palju muud. Caliber on suurepärane rakendus, kuid sellel on palju funktsioone ja võite soovida midagi natuke lihtsamat.

Sumatra PDF on praktiliselt vastupidine. See on väike ja kerge lugemisrakendus. Sumatra PDF töötab nii EPUB ja MOBI e-raamatute kui ka PDF-ide, XPS-failide ja isegi CBZ- ja CBR-vormingus koomiksiraamatutega. Sumatrat saab kasutada isegi "kaasaskantavas" reĹžiimis, nii et saate selle asetada USB-draivi või pilvemälu kausta ja käivitada seda arvutites ilma seda eelnevalt installimata.

Kui eelistate brauseris EPUB-failide lugemist, võiksite proovida brauseri laiendust. Installige EPUBReader Chrome'i veebipoest ja EPUB-failid avanevad nagu PDF-failid otse teie brauseris, kui klõpsate neid veebis. Samuti saate oma brauseris avada EPUB-faile arvutist, nagu saate oma brauserit kasutada ka PDF-lugejana.

Uus Microsoft Edge põhineb Google Chrome'il, nii et saate ka EPUBReaderi Edge'i installida. Chrome'i veebipoest saab laiendusi installida Microsoft Edge'is.

Aja jooksul peaks Microsoft Edge Addonsi veebisaidil ilmuma rohkem laiendusi, mis muudab selle triki vähem vajalikuks.

SEOTUD:Google Chrome'i laienduste installimine Microsoft Edge'i


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found