Parooli eemaldamine PDF-failist

Mõni PDF on krüptitud parooliga, mille peate sisestama iga kord, kui soovite dokumenti vaadata. Kui hoiate PDF-faili turvalises asukohas, võite parooli eemaldada, et säästa end ebamugavustest.

Siin käsitleme kahte võimalust: mugav trikk, mis töötab kõigis opsüsteemides juba olemasolevate rakendustega, ja ametlik meetod, mis nõuab Adobe Acrobati. Mõlemad meetodid eeldavad, et teate krüptitud PDF-faili parooli. Kahjuks pole parooli eemaldamiseks lihtsat viisi, kui te seda ei tea.

Mugav trikk: printige PDF-i

SEOTUD:Kuidas printida PDF-faili mis tahes arvutis, nutitelefonis või tahvelarvutis

See võib tunduda veidi tobe, kuid saate parooli PDF-failist hõlpsalt ja mugavalt eemaldada, avades selle ja printides uue PDF-i. Teie süsteem loob PDF-i koopia ja sellel koopial pole parooli.

See trikk töötab ainult siis, kui PDF-il pole printimispiiranguid. Paljud PDF-failid on krüptimise võimaldamiseks lihtsalt parooliga kaitstud ja pärast parooli sisestamist saab neid printida normaalselt.

Seda saate teha mitmel viisil. Kui kasutate Chrome'i Windowsis, MacOS-is, Linuxis või Chrome OS-is, saate seda teha otse oma brauseri kaudu. Esiteks avage PDF-dokument ja sisestage selle jaoks vajalik parool. Parooliga kaitstud dokumendi vaatamise ajal klõpsake PDF-i tööriistariba nuppu „Prindi”.

Klõpsake sihtkoha all nuppu „Muuda“ ja valige käsk „Salvesta PDF-ina“. Klõpsake nuppu „Salvesta” ja teil palutakse sisestada uue PDF-i nimi ja asukoht. Teie uus PDF-fail sisaldab sama sisu kui algne PDF-fail, kuid pole parooliga kaitstud.

See meetod töötab Chrome'is mis tahes operatsioonisüsteemis, kuid saate sama trikki teha ka teiste rakenduste ja PDF-printeritega. Näiteks sisaldab Windows 10 PDF-printerit, mis tähendab, et saate seda teha Microsoft Edge'is või mõnes muus Windowsi PDF-i vaates.

Näiteks avage Microsoft Edge'is kaitstud PDF-dokument ja sisestage selle vaatamiseks parool. Kui olete seda teinud, klõpsake PDF-i vaataja tööriistariba nuppu „Prindi”.

Valige printer „Microsoft Print to PDF“ ja klõpsake nuppu „Print“. Teil palutakse valida uue PDF-faili nimi ja asukoht.

Seda trikki saate teha Windows 10 mis tahes PDF-i vaatajaga. Valige lihtsalt printer “Microsoft Print to PDF”. Windowsi vanemates versioonides peate enne selle triki (või lihtsalt Chrome'i kasutamist) installima kolmanda osapoole PDF-printeri.

See meetod töötab ka teistes opsüsteemides. Näiteks Macis saate seda teha eelvaate või mõne muu PDF-i vaataja ja sisseehitatud PDF-printimise funktsiooniga.

Esmalt avage eelvaates kaitstud dokument ja sisestage vajalik parool. Prindidialoogi avamiseks klõpsake nuppu Fail> Prindi.

Klõpsake printimisdialoogi allosas menüünuppu „PDF” ja valige käsk „Salvesta PDF-ina”. Sisestage küsimisel uue PDF-faili nimi ja asukoht. Uuel PDF-failil on sama sisu nagu algsel, kuid parooli pole.

Märge: Trükkimisprotsessi tõttu ei ole saadud PDF-faili teksti võimalik valida. kui peate teksti PDF-ist kopeerima, peate uuesti avama parooliga kaitstud algse PDF-faili ja sealt teksti kopeerima. Kaitsmata PDF-failil võite kasutada ka optilise märgituvastuse (OCR) tarkvara.

Ametlik meetod: kasutage Adobe Acrobat Pro

Ametlikul viisil saate seda teha ka tasulise rakenduse Adobe Acrobat Pro abil. See on erinev programm tasuta Adobe Acrobat Readeri PDF-i vaatajast, mis enamikul inimestel on. Adobe pakub Acrobat Pro nädala pikkust tasuta prooviversiooni. Adobe Acrobat Pro töötab ka siis, kui PDF-il on printimispiirangud ja seda ei saa ülaltoodud trikki kasutades teistesse rakendustesse printida.

Avage Adobe Acrobat Pro PDF-fail ja sisestage selle vaatamiseks parool. Klõpsake akna vasakus servas lukuikooni ja klõpsake nuppu „Loa üksikasjad”. Võite klõpsata ka nupul Fail> Atribuudid ja klõpsata vahekaardil Turvalisus.

Klõpsake kasti „Turvameetod”, valige „Turvalisus puudub” ja klõpsake parooli eemaldamiseks nuppu „OK”.

Muudatuste salvestamiseks klõpsake nuppu Fail> Salvesta. Võite ka lihtsalt Adobe Acrobat Pro DC akna sulgeda ja teil palutakse muudatused salvestada. Kui olete selle teinud, eemaldatakse parool algsest PDF-failist.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found