Kuidas testida arvuti RAM-i probleemide jaoks

Kas teie arvuti on ebastabiilne? Selle RAM-is võib olla probleem. Kontrollimiseks võite kasutada Windowsi komplekti kuuluvat varjatud süsteemitööriista või alla laadida ja käivitada täpsema tööriista.

SEOTUD:10+ kasulikku süsteemitööriista peidetud Windowsis

Mõlemad alltoodud tööriistad toimivad nii, et kirjutavad andmed oma arvuti RAM-i igasse sektorisse ja loevad need siis omakorda tagasi. Kui tööriist loeb muud väärtust, näitab see, et teie RAM on vigane.

1. võimalus: käivitage Windowsi mäludiagnostika

Windowsi mäludiagnostika tööriista käivitamiseks avage menüü Start, tippige „Windows Memory Diagnostic” ja vajutage sisestusklahvi.

Võite ka vajutada Windows Key + R, sisestada ilmuvas dialoogi Käivita „mdsched.exe” ja vajutada sisestusklahvi.

Testi sooritamiseks peate arvuti taaskäivitama. Testi ajal ei saa te arvutit kasutada.

Sellega nõustumiseks klõpsake nuppu „Taaskäivita kohe ja kontrollige probleeme (soovitatav)”. Enne salvestage kindlasti oma töö. Teie arvuti taaskäivitub kohe.

Teie arvuti taaskäivitub ja kuvatakse Windowsi mäludiagnostika tööriista ekraan. Jätke see lihtsalt olemiseks ja laske katse läbi viia. See võib võtta mitu minutit. Selle protsessi ajal näete edenemisriba ja teade „Olek” teavitab teid, kui protsessi käigus on avastatud probleeme.

Teil pole siiski vaja testi vaadata - võite oma arvuti rahule jätta ja tulla tulemusi hiljem uuesti vaatama.

SEOTUD:Mis on Windowsi sündmuste vaataja ja kuidas seda kasutada?

Kui see on valmis, taaskäivitub arvuti automaatselt ja naaseb Windowsi töölauale. Pärast sisselogimist kuvatakse testi tulemused.

Vähemalt peaks see tööriist väidetavalt juhtuma. Tulemused ei ilmunud meie jaoks automaatselt operatsioonisüsteemis Windows 10. Kui aga Windows seda ei näita, leiate siit juhised.

Esmalt avage sündmuste vaataja. Paremklõpsake nuppu Start ja valige käsk „Event Viewer”. Kui kasutate Windows 7, vajutage Windows Key + R, tippige dialoogi Käivita „eventvwr.msc” ja vajutage sisestusklahvi.

Navigeerige Windowsi logid> Süsteem. Näete loendit paljudest sündmustest. Klõpsake parempoolsel paanil nuppu „Leia”.

Sisestage otsingukasti „MemoryDiagnostic” ja klõpsake nuppu „Leia järgmine”. Näete tulemust akna allosas.

2. võimalus: käivitage ja käivitage MemTest86

SEOTUD:Kuidas käivitada ja installida Linux turvalise alglaadimisega UEFI arvutisse

Kui otsite võimsamat testimisvahendit, saate MemTest86 alla laadida ja kasutada. See teeb laiemat valikut teste ja võib leida probleeme, mida kaasatud Windowsi test ei tee. Selle tööriista uusimad versioonid pakuvad tasulist versiooni, kus on rohkem funktsioone, kuigi tasuta versioon peaks tegema kõik, mida vajate. Teil pole vaja millegi eest maksta. MemTest86 on Microsofti allkirjastatud, nii et see töötab isegi süsteemides, kus on lubatud turvaline alglaadimine.

Võite proovida ka tasuta ja avatud lähtekoodiga MemTest86 +. Tundub, et seda tööriista pole enam aktiivselt arendatud. Nägime teateid, et see ei töötanud mõnes uuemas arvutis korralikult.

Mõlemad on käivitatavad iseseisvad tööriistad. MemTest86 pakub nii ISO-pilti, mille saate CD-le või DVD-le kirjutada, kui ka USB-pilti, mille saate kopeerida USB-draivi. Käivitage lihtsalt allalaadimisega kaasas olev .exe-fail ja andke varundatav USB-draiv käivitatava USB-draivi loomiseks. See kustutab draivi sisu!

SEOTUD:Kuidas käivitada arvuti kettalt või USB-draivilt

Kui olete käivitatava meediumi loonud, taaskäivitage arvuti ja laske see käivitada USB-draivilt või kettalt, kuhu kopeerisite mälutesti tööriista.

Tööriist käivitub ja hakkab automaatselt teie mälu skannima, läbib testi pärast testi ja teavitab teid probleemi avastamisest. See jätkab testide tegemist seni, kuni otsustate selle peatada, võimaldades teil testida, kuidas mälu käitub pikema aja jooksul. Teavet võimalike vigade kohta kuvatakse teie ekraanil. Kui olete lõpetanud, võite sellest väljumiseks ja arvuti taaskäivitada lihtsalt klahvi Esc.

Kui mälutestid annavad teile vigu, on väga võimalik, et teie RAM - vähemalt üks mälupulkadest - on vigane ja vajab asendamist.

Kuid on ka võimalik, et RAM ei ühildu mingil põhjusel teie emaplaadiga. Samuti on võimalik, et teie RAM ei saa praegusel kiirusel usaldusväärselt töötada, seega võiksite oma UEFI või BIOS-i seadete ekraanil oma RAM-i kiiruse madalamale seadele kohandada.

Pärast muudatuse tegemist saate RAM-testi uuesti käivitada, et näha, kas selles on probleeme.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found