Kuidas voogesitada VLC-lt Chromecastile

VLC arendajad on mõnda aega töötanud Chromecasti toe kallal ja see on lõpuks saadaval versioonis 3.0. See tähendab, et nüüd saate voogesitada video- ja helifaile oma arvuti VLC-meediumipleierist teleriga ühendatud Chromecastile.

Märkus: kuigi see funktsioon on VLC stabiilses versioonis, võib see olla peenike. Mõned inimesed teatavad, et see sobib nende jaoks ideaalselt, teised aga mitte ja tal on probleeme teatud tüüpi meediumifailidega. Teie kogemused võivad erineda, kuid tasub proovida, kas see töötab teie jaoks - ja see peaks aja jooksul paranema.

Mida vajate

See funktsioon on praegu saadaval ainult Windowsi ja Maci jaoks mõeldud VLC versioonis 3.0, nii et jätkamiseks vajate Windowsi arvutit või Maci ja VLC ajakohast versiooni.

Oh, ja loomulikult on teil vaja Chromecasti seadet või Android TV-seadet nagu NVIDIA SHIELD (kuna nad saavad ka Chromecasti standardvoogusid vastu võtta) või telerit, mis kasutab tarkvarana Android TV-d (nagu üks Sony seadmetest) uuemad telerid). Voogesituseks kasutatav arvuti või Mac peab olema traadiga või traadita samas kohalikus võrgus kui teie Chromecasti seade.

Kuidas videot VLC-st üle kanda

Kui olete VLC sobiva versiooni alla laadinud ja installinud, saate alustada. Kõigepealt veenduge, et teie Chromecast ja teler oleks sisse lülitatud.

VLC-st ei leia „Cast” ikooni - vähemalt mitte praegu. Chromecasti leidmiseks peate klõpsama nupul Taasesitus> Renderitaja> Skannimine. Kui teie Chromecast ilmub juba menüüsse, klõpsake sellel loendis.

Avage videofail VLC-s ja klõpsake nuppu „Esita“. Kasutage menüüd Meedium> Ava fail või lohistage videofail oma failihaldurist lihtsalt VLC aknasse.

Pärast video esitamise proovimist näete viipa „Ebaturvaline sait”. Chromecasti turvasertifikaadi kuvamiseks klõpsake nuppu „Kuva sertifikaat”.

Chromecasti sertifikaadi aktsepteerimiseks klõpsake käsul „Nõustu jäädavalt”.

Pärast nõustumist peaks videofail kohe teie Chromecasti esitama hakkama, kui Chromecast voogesitab faili teie arvuti VLC-mängijast. Taasesituse peatamiseks, edasikerimiseks, tagasikerimiseks ja muul viisil juhtimiseks kasutage VLC akna juhtnuppe.

Kui proovite tulevikus voogesitust, peate skannimiseks ja ühenduse loomiseks kasutama menüüd Taasesitus> Renderdus. Pärast saate videofaile taasesitada ilma sertifikaadiviiba uuesti aktsepteerimata.

Jällegi on see funktsioon alles väljatöötamisel. Kui katsetasin seda oma arvutis ja SHIELD-is, esitati videot palju vahelejäänud kaadritega ja heli desünkrooniti umbes sekundiga. Kirjutamise ajal oleks parem videote taasesitamiseks üsna palju muid võimalusi, näiteks laadige kohalik meedia mälupulgale ja esitage see nutiteleri või digiboksi kaudu.

Appi, see ei töötanud!

Kas teil on probleeme? See funktsioon võib vajada lihtsalt veel mõnda aega ahjus. Kui see VLC-funktsioon teie jaoks praegu hästi ei toimi, proovige mõnda muud viisi kohalike videofailide vaatamiseks Chromecastis.

Täpsemalt on Google Chrome'i sisseehitatud ülekandetööriista abil lihtne töölauavideo voogedastus Chromecastile. Selle käivitamiseks avage Chrome mis tahes veebisaidil, seejärel klõpsake Chromecasti ikooni või klõpsake nuppu Menüü ja klõpsake nuppu „Cast”.

Valige rippmenüü valiku „Cast to” kõrval, seejärel muutke Chrome'i vahekaardil allikas olekuks „Cast Desktop”. Seejärel valige oma Chromecasti või Android TV seade.

Kui Chromecast edastab kogu ekraani, avage lihtsalt VLC ja esitage oma video täisekraanil. Pange tähele, et kuna Chromecasti video voogesitusprotokoll on keskendunud kiirusele, mitte kvaliteedile, on video kvaliteet palju madalam kui ülaltoodud sammude puhul.

Kui soovite tagasi minna VLC stabiilsele versioonile, külastage VLC kodulehte, laadige alla praegune stabiilne järk ja installige see.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found