Windows 10 režiimi „Kiire käivitamine” plussid ja miinused

Windows 10 kiire käivitamine (Windows 8-s nimetatakse kiireks käivitamiseks) töötab sarnaselt Windowsi eelmiste versioonide hübriidse unerežiimiga. Salvestades operatsioonisüsteemi oleku talveunefaili, võib see teie arvuti veelgi kiiremini käivitada, säästes väärtuslikke sekundeid iga kord, kui masina sisse lülitate.

Kiire käivitamine on vaikimisi lubatud Windowsi puhta installi korral enamikul sülearvutitel ja mõnel lauaarvutil, kuid see ei toimi alati ideaalselt ning on ka mõningaid varjukülgi, mis võivad veenda selle välja lülitama. Siin on, mida peate teadma.

Kui kiire käivitamine töötab

Kiire käivitamine ühendab külma seiskamise ja talveunerežiimi elemendid. Kui lülitate arvuti sisse, kui kiire käivitamine on sisse lülitatud, sulgeb Windows kõik rakendused ja logib kõik kasutajad välja nagu tavalise külma seiskamise korral. Siinkohal on Windows olekuga, mis on väga sarnane värske alglaadimisega: ükski kasutaja pole sisse loginud ja programme käivitanud, kuid Windowsi kernel on laaditud ja süsteemi seanss töötab. Seejärel annab Windows hoiatuse teda toetavate seadmete draiverite kohta talveunerežiimi ettevalmistamiseks, salvestab praeguse süsteemi oleku talveunefaili ja lülitab arvuti välja.

Arvuti uuesti käivitamisel ei pea Windows kernelit, draivereid ja süsteemi olekut eraldi laadima. Selle asemel värskendab see lihtsalt talveunefailist laaditud pildiga teie RAM-i ja viib teid sisselogimisekraanile. See tehnika võib teie ettevõtte käivitamisest palju aega raseerida.

SEOTUD:Mis vahe on Windowsi unerežiimi ja talveunerežiimi vahel?

See erineb tavalisest talveunerežiimist. Kui lülitate arvuti talveunerežiimi, salvestab see ka avatud kaustad ja rakendused ning ka praegu sisse loginud kasutajad. Talveunerežiim on suurepärane, kui soovite oma arvuti taastada täpselt sellises olekus, nagu see oli selle väljalülitamisel. Kiire käivitamine pakub värskelt käivitatud Windowsi lihtsalt kiiremini. Ja ärge unustage, et Windows pakub ka erinevaid väljalülitamisvõimalusi. Tasub mõista, kuidas need erinevad.

Miks võiksite kiire käivitamise keelata

Tundub vinge, eks? Noh, on küll. Kuid kiirel käivitamisel on ka probleeme, nii et enne selle lubamist peaksite arvestama järgmiste hoiatustega:

  • Kui kiire käivitamine on lubatud, ei tee teie arvuti tavalist väljalülitamist. Kuna uute süsteemivärskenduste rakendamine nõuab sageli väljalülitamist, ei pruugi teil olla võimalik värskendusi rakendada ja arvutit välja lülitada. Taaskäivitamist see siiski ei mõjuta, seega sooritab see ikkagi süsteemi täieliku külmseiskamise ja taaskäivitamise. Kui väljalülitamine teie värskendusi ei rakenda, siis taaskäivitamine siiski toimib.
  • Kiire käivitamine võib krüptitud kettapilte veidi häirida. Krüptimisprogrammide, nagu TrueCrypt, kasutajad on teatanud, et enne süsteemi väljalülitamist paigaldatud krüptitud draivid paigaldati varundamise alustamisel automaatselt uuesti. Selle lahenduseks on lihtsalt krüpteeritud draivide käsitsi eemaldamine enne väljalülitamist, kuid see on midagi, mida peaksite teadma. (See ei mõjuta TrueCrypti ketta täieliku krüptimise funktsiooni, lihtsalt kettapilte. Ja BitLockeri kasutajaid ei tohiks see mõjutada.)
  • Süsteemid, mis ei toeta talveunerežiimi, ei toeta ka kiiret käivitamist. Mõni seade lihtsalt ei talveunega hästi mängi. Peate sellega katsetama, et näha, kas teie seadmed reageerivad hästi või mitte.
  • Kui lülitate arvuti sisse, kui kiire käivitamine on lubatud, lukustab Windows Windowsi kõvaketta. Te ei pääse sellele juurde teistest opsüsteemidest, kui teie arvuti on konfigureeritud topeltkäivitamiseks. Veelgi hullem on see, et kui käivitate teise operatsioonisüsteemi ja seejärel pääsete juurde kõvakettale (või sektsioonile), mida talveunerežiimis installitud Windowsi installimine kasutab, või muudate seda, võib see põhjustada korruptsiooni. Kui käivitate topeltkäivituse, pole parem kiiret käivitamist või talveunerežiimi üldse kasutada.
  • Sõltuvalt teie süsteemist ei pruugi teil olla võimalik juurde pääseda BIOS-i / UEFI sätetele, kui lülitate arvuti sisse, kui lubatud on kiire käivitamine. Kui arvuti talveunne jääb, ei lülitu ta täielikult välja lülitatud režiimi. Mõni BIOS / UEFI versioon töötab talveunerežiimis oleva süsteemiga ja mõni mitte. Kui teie oma seda ei tee, saate BIOS-ile pääsemiseks alati arvuti taaskäivitada, kuna taaskäivitustsükkel täidab endiselt täieliku seiskamise.

SEOTUD:Kuidas muuta Windows 10 arvuti alglaadimine kiiremaks

Kui ükski neist probleemidest ei kehti teie kohta või saate nendega koos elada, proovige kiiret käivitamist. Kui see ei toimi nii, nagu ootate, on seda lihtne välja lülitada. Ja kui otsustate, et te lihtsalt ei soovi kiiret käivitamist kasutada, on Windows 10 arvuti kiiremaks käivitamiseks palju muid võimalusi.

Kiire käivitamise lubamine või keelamine

Kiire käivitamisega vaeva nägemine võtab tegelikult kauem aega kui selle sisse- või väljalülitamine. Kõigepealt avage oma toitesuvandid, vajutades Windows + X või paremklõpsates menüüd Start ja valides Toitesuvandid. Klõpsake aknas Toitesuvandid nuppu „Valige, mida toitenupud teevad”.

Kui olete nende seadetega segamini ajanud esimest korda, peate klõpsama nupul „Muuda seadeid, mis pole praegu saadaval”, et teha valik Kiire käivitamine seadistamiseks kättesaadavaks.

Kerige akna allossa ja peaksite nägema valikut „Lülita sisse kiire käivitus (soovitatav)” koos muude väljalülitamisseadetega. Kiire käivitamise lubamiseks või keelamiseks kasutage lihtsalt märkeruutu. Salvestage muudatused ja sulgege süsteem, et neid testida.

Kui te seda valikut üldse ei näe, tähendab see, et talveunerežiim pole teie arvutis lubatud. Sel juhul on ainsad väljalülitamisvalikud unerežiim ja lukustus. Kiireim viis talveunerežiimi lubamiseks on toiteseadete akna sulgemine ja seejärel Windows + X vajutamine ning käsuviiba (administraator) avamine. Tippige käsuviibale käsk:

powercfg / talveunerežiim sisse lülitatud

Pärast talveunerežiimi sisselülitamist käige need sammud uuesti läbi ja peaksite nägema nii hibernate kui ka kiire käivitamise suvandeid.

Kui kasutate ainult kiiret käivitamist, vähendage talveunerežiimi faili suurust

Kui te ei kasuta talveunerežiimi, kuid kasutate kiiret käivitamist, saate vähendada talveunefaili suurust, mis võib kasvada mitme gigabaidini. Vaikimisi võtab fail ruumi, mis võrdub umbes 75% -ga teie installitud RAM-ist. See ei pruugi tunduda halb, kui teil on suur kõvaketas, kuid kui töötate piiratud ruumiga (näiteks SSD), loeb see iga natuke. Suuruse vähendamine vähendab faili umbes poole selle täissuurusest (ehk umbes 37% teie RAM-ist). Talveunefaili suuruse muutmiseks (vaikimisi asub aadressil C: \ hiberfile.sys) vajutage Windows + X ja avage käsuviip (administraator).

Käsureal kasutage vähendatud suuruse määramiseks seda käsku:

võimsusffg / h / tüüp vähendatud

Või kasutage seda käsku selle täissuuruses määramiseks:

powercfg / h / tüüp täis

Ja see ongi kõik. Ärge kartke kiiret käivitamist sisse lülitada ja sellega katsetada. Pidage lihtsalt meeles meie mainitud hoiatusi ja vaadake, kas see sobib teie jaoks. Saate alati asjad tagasi panna nii, nagu teil olid.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found