Tugeva parooli loomine (ja selle meelde jätmine)

„Kasutage kindlasti tugevat parooli” on nõu, mida me kõik pidevalt veebis näeme. Nii saate luua tugeva parooli ja mis veelgi olulisem, kuidas seda tegelikult meelde jätta.

Paroolihalduri kasutamine on siin abiks, kuna see võib luua tugevaid paroole ja need teie jaoks meelde jätta. Isegi kui kasutate paroolihaldurit, peate paroolihalduri jaoks vähemalt looma tugeva parooli ja pidama seda meeles.

Paroolidega tegelemine lihtne

SEOTUD:Miks peaksite kasutama paroolihaldurit ja kuidas alustada

Paljude veebisaitide puhul, mille jaoks teil arvatavasti on kontosid, pole lihtsalt võimalik iga parooli lihtsalt meelde jätta ilma paroole dubleerimata või mingisugust mustrit kasutamata. Siit tuleb sisse paroolihaldur - seni, kuni loote tugeva põhiparooli, mida mäletate, on see viimane parool, millega peate tegelema.

Paroolihaldureid on mitmeid, kuid Dashlane on ilmselt keskmise inimese jaoks parim valik. Neil on hõlpsasti kasutatavad rakendused iga platvormi jaoks, nad integreeruvad iga veebibrauseriga ja põhifunktsioonide kasutamine on täiesti tasuta. Kui soovite oma paroole erinevate seadmete vahel sünkroonida, peate täiendama premium-kontole, kuid soovitame tasuta versiooni esmalt oma peaarvutis testida.

Paroolihalduritel on terve rida suurepäraseid funktsioone, nagu turvakeskus, paroolivahetaja ja palju muud. Kui olete tõsiselt huvitatud turvalisusest, kasutage kindlasti kõikjal tugevaid paroole ja lihtsaim viis nende haldamiseks on paroolihaldur nagu Dashlane.

Traditsiooniline paroolinõu

Traditsiooniliste nõuannete kohaselt - mis on endiselt hea - tugev parool:

  • Sisaldab vähemalt 12 tähemärki: Peate valima parooli, mis on piisavalt pikk. Puudub minimaalne parooli pikkus, millega kõik nõustuvad, kuid üldjuhul peaksite kasutama paroole, mille pikkus on vähemalt 12–14 tähemärki. Pikem parool oleks veelgi parem.
  • Sisaldab numbreid, sümboleid, suurtähti ja väiketähti: Parooli raskemaks muutmiseks kasutage erinevat tüüpi märke.
  • Kas see pole sõnastiku sõna või sõnastike kombinatsioon: Hoiduge eemal ilmsetest sõnastiku sõnadest ja sõnastike sõnade kombinatsioonidest. Iga sõna omaette on halb. Mõni sõna kombinatsioon, eriti kui see on ilmne, on samuti halb. Näiteks “maja” on kohutav parool. Ka “punane maja” on väga halb.
  • Ei tugine ilmsetele asendustele: Ärge kasutage ka tavalisi asendusi - näiteks pole „H0use” tugev ainult seetõttu, et asendasite o väärtusega 0. See on lihtsalt ilmne.

Proovige see segamini ajada - näiteks „BigHouse $ 123” vastab paljudele siin toodud nõuetele. See on 12 tähemärki ja sisaldab suurtähti, väiketähti, sümbolit ja mõnda numbrit. Kuid see on üsna ilmne - see on sõnastikufraas, kus iga sõna on õigesti suurtähtedega kirjutatud. Seal on ainult üks sümbol, kõik numbrid on lõpus ja neid on lihtne ära arvata.

Trikk meeldejäävate paroolide loomiseks

Ülaltoodud näpunäidete abil on parooli väljatöötamine üsna lihtne. Lihtsalt suruge sõrmed vastu klaviatuuri ja saate välja pakkuda tugeva parooli, näiteks 3o (t & gSp & 3hZ4 # t9. See on päris hea - see on 16 tähemärki, sisaldab segu erinevatest tähemärkidest ja seda on raske ära arvata, sest see on rida juhuslikke tähemärke.

Ainus probleem on siin selle parooli meelde jätmine. Eeldusel, et teil pole fotomälu, peate kulutama aega nende tegelaste ajusse puurimiseks. On juhuslikke parooligeneraatoreid, kes võivad teile seda tüüpi parooli välja mõelda - need on tavaliselt kõige kasulikumad paroolihalduri osana, mis jätab paroolid ka teie jaoks meelde.

Peate mõtlema, kuidas leida meeldejääv parool. Te ei soovi sõnastiku tähemärkidega midagi ilmset kasutada, seega kaaluge selle meeldejätmiseks mõnda trikki.

Näiteks võib teil olla lihtsam meelde jätta sellist lauset nagu „Esimene maja, kus ma kunagi elasin, oli 613 Fake Street. Üür oli 400 dollarit kuus. " Selle lause saate parooliks muuta, kasutades iga sõna esimest numbrit, nii et teie parool muutuks TfhIeliw613FS.Rw 16 dollarit. See on tugev 21-kohaline parool. Muidugi, tõeline juhuslik parool võib sisaldada veel mõnda numbrit ja sümbolit ning suurtähti, mis on ümber rabeletud, kuid see pole üldse halb.

Mis kõige parem - see on meeldejääv. Peate lihtsalt need kaks lihtsat lauset meelde jätma.

Paroolifraasi / Diceware meetod

Koomiks XKCD-st

Traditsiooniline nõuanne pole ainus hea nõuanne parooli leidmiseks. XKCD tegi selle kohta aastaid tagasi suurepärase koomiksi, mis on tänapäevani laialt seotud. Kõik tavapärased nõuanded välja visates soovitab koomiks valida neli juhuslikku sõna ja need kokku stringida, et luua parool - parool, mis hõlmab mitut sõna. Sõna valiku juhuslikkus ja paroolilause pikkus muudavad selle tugevaks.

Kõige olulisem on siin meeles pidada, et sõnad peavad olema juhuslikud. Näiteks oleks „kübaraga kass” kohutav kombinatsioon, sest see on nii tavaline fraas ja sõnadel on mõte koos. “Minu ilus punane maja” oleks halb ka seetõttu, et sõnadel on koos grammatiline ja loogiline tähendus. Kuid midagi sellist nagu "õige hobuse aku põhiklamber" või "merekarbi kargav melass nähtamatu" on juhuslik. Sõnadel pole koos mõtet ja need pole grammatiliselt õiges järjekorras, mis on hea. Samuti peaks see olema palju lihtsam meelde jätta kui traditsiooniline juhuslik parool.

Inimesed ei oska piisavalt juhuslike sõnade kombinatsioone välja mõelda, nii et siin on tööriist, mida saate kasutada. Diceware'i veebisait pakub nummerdatud sõnade loetelu. Veeretad traditsioonilisi kuuepoolseid täringuid ja ilmuvad numbrid valivad sõnad, mida peaksid kasutama. See on suurepärane viis parooli valimiseks, kuna see tagab juhusliku sõnakombinatsiooni kasutamise - võite isegi kasutada sõnu, mis ei ole teie sõnavara tavapärane osa. Kuid kuna me valime lihtsalt sõnade loendi, peaks seda olema üsna lihtne meelde jätta.

Diceware'i loojad soovitavad nüüd kasutada parooli lõhkumist hõlbustava tehnoloogia arengu tõttu vähemalt kuut sõna, nii et pidage seda parooli loomisel meeles.

Ehkki sõnade erinev pikkus muudab parooli jõhkra sundimise väga keeruliseks, võiksite alati asjad veelgi keerulisemaks muuta lihtsalt meeldejääva mustriga - see muudaks parooli edukaks ka vormide testil, mis kontrollivad paroole keerukuse osas . Näiteks võtke XKCD koomiksist - “correcthorsebatterystaple” - näidisparool ja rakendage muster, kus ühendate sõnad vaheldumisi sümbolite ja numbritega nagu “^” ja “2” ning seejärel tõstke iga sõna teine ​​(või mis iganes) täht suurtähtedega . Lõpuks saate parooli „cOrrect ^ hOrse2bAttery ^ sTaple” - pikk, keeruline ja sisaldab numbreid, sümboleid ja suurtähti. Kuid seda on siiski palju lihtsam meelde jätta kui randomiseeritud parooli.

SEOTUD:Kuidas kontrollida, kas teie konto paroolid on internetist lekkinud, ja kaitsta end tulevaste lekete eest

Pea lihtsalt meeles - see pole kõik seotud parooli tugevusega. Näiteks kui kasutate parooli uuesti mitmes kohas, võib see lekkida ja inimesed võivad seda lekkinud parooli teie teistele kontodele juurdepääsemiseks kasutada.

Samuti on oluline unikaalsete paroolide kasutamine iga saidi või teenuse jaoks, andmepüügisaitide vältimine ja arvuti kaitsmine pahavara parooliga hõivamise eest. Jah, peaksite valima tugeva parooli, kuid peate tegema rohkem. Tugevamate paroolide kasutamine ei kaitse teid kõigi ohtude eest, kuid see on hea esimene samm.

Pildikrediit: Lulu Hoeller Flickris


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found