Windowsi Explorer.exe taaskäivitamine (koos tegumiriba ja menüü Start abil)

Kui teie tegumiriba, süsteemisalv või Start-menüü toimivad, võib teil tekkida kiusatus arvuti taaskäivitada. Selle asemel saate tavaliselt lihtsalt taaskäivitada Windows Exploreri - ja Windows muudab selle üsna lihtsaks.

Windows Explorer (Explorer.exe) on programmihalduri protsess, mis pakub graafilist liidest, mida kasutate suurema osa Windowsi - menüü Start, tegumiriba, teavitusala ja File Explorer - suhtlemiseks. Mõnikord võib mõni neist Windowsi graafilise kesta moodustavatest tükkidest hakata kummaliselt käituma või isegi rippuma. Nii nagu saate sulgeda ja taaskäivitada rakenduse, mis toimib, saate ka Windows Exploreri sulgeda ja taaskäivitada. Windows Exploreri taaskäivitamine võib olla mugav ka siis, kui olete just installinud uue rakenduse või rakendanud registri näpistamist, mis nõuaks tavaliselt arvuti taaskäivitamist. Exploreri taaskäivitamine ei tööta neil juhtudel alati, kuid täieliku taaskäivitamise vältimiseks on seda piisavalt lihtne proovida. Siin on mõned viisid, kuidas Windows Explorerit taaskäivitada.

SEOTUD:10 viisi Windows 10 Start-menüü kohandamiseks

Esimene võimalus: taaskäivitage Explorer tegumihaldurist

SEOTUD:Uue tegumihalduri kasutamine operatsioonisüsteemis Windows 8 või 10

Task Manager pakub traditsioonilist viisi Windows Exploreri taaskäivitamiseks. Windows 8 ja 10 jaoks tehti see kapitaalremont, nii et oleme saanud teile juhised, kas kasutate neid või Windows 7.

Taaskäivitage Explorer Windows 8 või 10 tegumihaldurist

Windows 8 või 10 puhul avage tegumihaldur, paremklõpsates tegumiriba suvalisel tühjal alal ja seejärel klõpsates nuppu „Tegumihaldur”. Samuti võite vajutada nuppu Start ja otsida ülesandehaldurit, mis võib teile kasulikum olla, kui vaatate Windows 8 töölaua asemel Start-ekraani. Kui eelistate klaviatuuri otseteid, vajutage lihtsalt klahvikombinatsiooni Ctrl + Tõstuklahv + Esc.

Kui teie tegumihalduri aken näeb välja nagu allpool toodud näide, klõpsake üksikasjaliku liidese nägemiseks allosas nuppu "Lisateave".

Akna Tegumihaldur vahekaart “Protsess” näitab rakendusi ja taustaprotsesse, mis teie arvutis praegu töötavad. Kerige töötavate loendis alla ja leidke „Windows Explorer”. Kui teil on praegu File Exploreri aken avatud, näete seda jaotise „Rakendused” ülaosas. Vastasel juhul leiate selle jaotise „Taustaprotsessid” allservast. Taaskäivitamiseks valige lihtsalt „Windows Explorer” ja seejärel klõpsake nuppu „Taaskäivita”.

See on kõik, mida peaksite tegema. Selleks võib kuluda mõni sekund ja sellised asjad nagu tegumiriba ja menüü Start võivad hetkeks kaduda, kuid selle taaskäivitamisel peaksid asjad paremini käituma ja saate tegumihaldurist väljuda.

Taaskäivitage Explorer Windows 7 tegumihaldurist

Windows 7 ei paku lihtsat taaskäivitamise käsku, nagu seda teevad Windows 8 ja 10. Selle asemel peate protsessi lõpetama ja seejärel kahe eraldi sammuna taaskäivitama. Paremklõpsake tegumiriba suvalisel tühjal alal ja valige „Task Manager”.

Lülitage aknas Task Manager vahekaardile „Processes“. Valige protsess “explorer.exe” ja seejärel klõpsake nuppu “Lõpeta protsess”.

Klõpsake avanevas hoiatusaknas käsul „Lõpeta protsess”.

Teie tegumiriba ja teavitusala (samuti kõik avatud File Exploreri aknad) peaksid nähtavast kaduma. Mõnikord taaskäivitab Windows protsessi umbes minuti pärast, kuid kõige lihtsam on lihtsalt jätkata ja taaskäivitada see ise. Klõpsake aknas Tegumihaldur menüüd „Fail” ja seejärel nuppu „Uus ülesanne (käivita ...)”.

Tippige uue ülesande loomise aknas väljale „Ava“ ​​„explorer.exe“ ja klõpsake siis nuppu „OK“.

Teie tegumiriba ja teavitusala peaksid uuesti ilmuma ja loodetavasti lahendatakse mis tahes probleem, mis teil tekkis. Saate tegumihalduri sulgeda.

Teine võimalus: väljuge Explorerist tegumiribalt ja menüüst Start

Windows Exploreri protsessi lõpetamiseks on ka mugav väike otsetee. Operatsioonisüsteemides Windows 8 ja 10 saate paremklõpsates tegumiriba tühjal alal hoida klahve Ctrl + Shift. Klõpsake muudetud kontekstimenüüs käsku Exit Explorer.

Windows 7-s klõpsake nuppu Start ja hoidke all klahvi Ctrl + Tõstuklahv, klõpsates menüü Start mis tahes avatud alal, et näha käsku Exit Explorer.

Nende käskude valimisel ei taaskäivita need Windows Explorerit üheski Windowsi versioonis - need lihtsalt lõpetavad protsessi. Windows taaskäivitab protsessi automaatselt umbes minuti pärast, kuid kui seda ei juhtu, peate seda tegema käsitsi. Tegumihalduri avamiseks vajutage lihtsalt klahvikombinatsiooni Ctrl + Tõst + Esc. Klõpsake menüüd Fail ja valige Windows 8 või 10 puhul „Run new task” (või Windows 7-s „Create new task”). Tippige käivituskasti „explorer.exe” ja vajutage Windows Exploreri taaskäivitamiseks nuppu „OK”.

Kolmas võimalus: taaskäivitage Explorer pakettfailiga

SEOTUD:Kuidas kirjutada pakettskripti Windowsis

Kui eelistate Windows Exploreri kiiremat taaskäivitamist ja väldite tegumihalduri täielikku kasutamist, võite selle tööde jaoks kokku panna lihtsa pakkfaili.

Käivitage märkmik või valitud tekstiredaktor. Kopeerige järgmine tekst ja kleepige see tühja tekstidokumendi kolmeks eraldi reaks.

taskkill / f / IM explorer.exe käivitage explorer.exe väljumine

Järgmisena peate faili laienduse „.txt” asemel salvestama „.bat”. Klõpsake menüüd „Fail” ja seejärel nuppu „Salvesta nimega”. Valige aknas „Salvesta nimega“ oma asukoht ja seejärel valige rippmenüüst „Salvesta tüübiks“ „Kõik failid (*. *)“. Pange failile nimi, mis iganes soovite, seejärel laiend „.bat” ja klõpsake siis „Salvesta”.

SEOTUD:Kuidas muuta Windows 8 ja 10 menüüd Win + X

Salvestage pakkfail kõikjal, kuhu soovite. Seejärel saate luua pakettfaili otsetee, mille saate paigutada sinna, kuhu see teie jaoks kõige mõistlikum on - töölauale, menüüsse Start, tegumiribale või isegi lisada see menüüsse Energiakasutajad, mille saate Windows + X-i vajutamisel.

Kui teie otsetee on paigas, on teil Windows Exploreri taaskäivitamiseks alati üks klõps.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found