Kuidas töötab "Windows Sonic" ruumiline heli

Microsoft lisas Windows 10-le ruumiloone „Windows Sonic” tagasi loojate värskendusse. Windows Sonic kõrvaklappidele on vaikimisi keelatud, kuid saate selle virtuaalse ruumilise heli jaoks lubada. See valik on saadaval ka Xbox One'is.

Kuidas lubada Windows Sonic

Selle funktsiooni saate hõlpsalt oma teavitusala heliikoonilt sisse või välja lülitada. Paremklõpsake valjuhääldi ikooni, osutage suvandile Ruumiline heli ja valige selle lubamiseks „Windows Sonic kõrvaklappidele”. Windows Sonici keelamiseks valige siin „Off”.

Kui te ei näe siin või juhtpaneelil ruumilise heli lubamise võimalust, ei toeta teie heliseade seda. Näiteks pole see valik saadaval, kui kasutate sisseehitatud sülearvuti kõlareid.

Sellele funktsioonile pääseb juurde ka heli juhtpaneeli apleti kaudu. Selle käivitamiseks minge juhtpaneelile> Riistvara ja heli> Heli.

Topeltklõpsake taasesitusseadet, mille jaoks soovite Windows Sonicu lubada, klõpsake vahekaarti „Ruumiline heli“ ja valige kastist „Windows Sonic kõrvaklappidele“. Samas rippmenüüs saate lubada ka kõrvaklappide jaoks Dolby Atmose. See on sarnane ruumiline helitehnika kõrvaklappide jaoks. Kuid see kasutab Dolby tehnoloogiat ja selle avamiseks on vaja 15-dollarist rakendusesisest ostu.

Samuti saate vahekaardil Ruumiline heli lülitada sisse või välja suvandi „Virtuaalse ruumiheli sisse lülitamine 7.1”.

Xbox One'is leiate selle valiku jaotisest Süsteem> Seaded> Ekraan ja heli> Heliväljund. Valige peakomplekti heli alt Windows Sonic kõrvaklappidele.

Mis on ruumiline heli?

Nagu Microsofti arendaja dokumentatsioon ütleb, on Windows Sonic „platvormitasemel lahendus Windowsi Xboxi ruumilise helitoe jaoks“. Rakenduse arendajad saavad kasutada ruumilise heli API-sid, et „luua 3D-ruumis asuvatest kohtadest heli väljastavaid heliobjekte”. Kõik rakendused saavad seda kasutada - uued UWP-rakendused, traditsioonilised Windowsi töölauarakendused, tavalised arvutimängud ja Xbox One mängud.

Just neid andmeid vajavad Dolby Atmose toega vastuvõtjad oma ruumilise heli segamiseks, nii et Windows Sonic võimaldab täielikku Dolby Atmose tuge Windows 10 uusimates versioonides. Kui see on ühendatud Dolby Atmose toega vastuvõtja ja kõlarisüsteemiga, kuulete helisid saab ruumilise heli parandamise huvides paigutada 3D-ruumi - nii vertikaalselt kui ka horisontaalselt.

Nii et näiteks kui filmis, telesaates või videomängus tuleb heli teie kohal ja paremal, asetavad teie toa paremas servas olevad ülespoole suunatud või lakke kinnitatud kõlarid selle koha - eeldusel, et teil on Dolby Atmos.

Poes olev rakendus Dolby Access aitab teil seadistada Dolby Atmose kodukino heli Windows 10 arvutiga.

SEOTUD:Mis on Dolby Atmos?

Kuidas ruumiline heli kõrvaklappides töötab?

Nendest ruumiandmetest oleks tavaliselt kasu ainult siis, kui teil on Dolby Atmose süsteem, mis neid tegelikult kasutada saab. Isegi kui teil on traditsiooniline 7.1 stereoheli ruumiline helisüsteem, saate kaheksa kanaliga heli abil tavalise ruumilise heli - seitse kõlarit ja subwooferit.

Need positsiooniandmed võivad aga pakkuda ruumilist heli igas kõrvaklappides. Peate lihtsalt lubama kas „Windows Sonic kõrvaklappide jaoks” või „Dolby Atmos kõrvaklappide jaoks”. Mõlemad töötavad sarnaselt, kuid Dolby versioon kasutab Dolby tehnoloogiat ja sellel on hinnasilt, samas kui Windows Sonic kasutab ainult Microsofti tehnoloogiat ja on tasuta kaasas Windows 10 ja Xbox One'iga.

Kui lubate ühe neist funktsioonidest, segab teie Windowsi arvuti (või Xbox One) heli positsiooniandmete abil, pakkudes virtuaalset ruumilist helikogemust. Nii et kui mängite mängu ja heli tuleb teie tegelase kohal ja paremal, segatakse heli enne kõrvaklappidesse saatmist, nii et kuulete seda heli nii ülalt kui paremalt.

Need ruumilised heli funktsioonid töötavad ainult rakendustega, mis pakuvad ruumiandmeid Windowsile.

SEOTUD:Kuidas kasutada Dolby Atmos Surround Soundi Windows 10-s

Aga 7.1 virtuaalne ruumiline heli?

Kui lubate kõrvaklappide jaoks Windows Sonicu, on vaikimisi lubatud ka heli juhtpaneeli funktsioon „Lülita sisse 7.1 virtuaalne ruumiline heli”. Xbox One'is on selle funktsiooni nimeks „Kasuta virtuaalset ruumilist heli”.

Kui virtuaalne ruumiline heli on lubatud 7.1, võtab Windows 7.1 ruumilise heli - näiteks videomängudes või filmides - ja segab selle enne kõrvaklappidesse saatmist stereoheliks, võttes arvesse objektide asukohta. Toimib ka 5.1 ruumiline heli.

Selle funktsiooni õigeks kasutamiseks peate oma mängu või videopleieri seadma 7.1 ruumilise heli väljastamiseks, isegi kui kasutate kõrvaklappe. Teie kõrvaklapid toimivad virtuaalse 7.1 ruumilise heliseadmena.

Erinevalt tõelisest ruumihelist kasutate endiselt standardset stereokõrvaklappide paari, millel on ainult kaks kõlarit - üks kummagi kõrva jaoks. Kuid virtuaalne ruumiline heli pakub rohkem paremaid positsioonilisi heli vihjeid, mis on eriti kasulikud arvuti või Xboxi mängude mängimisel.

Need kõrvaklappide funktsioonid toimivad sarnaselt mängukõrvaklappide ruumihelitehnoloogiatega nagu Dolby kõrvaklapid, Creative Media Surround Sound 3D (CMSS-3D kõrvaklapid) ja DTX kõrvaklapid X. Kuid need on integreeritud Windowsi ja töötavad kõigi kõrvaklappidega.

Virtuaalne ruumilise heli funktsioon töötab kõigi rakendustega, mis pakuvad 7.1 ruumilist heli. Paljudel mängudel ja filmidel, mis ei paku ruumilist heli, on 7.1 surround-tugi, seega sobib see paljude muude rakendustega.

Kui palju rakendusi esitab positsiooniandmeid?

Kui funktsioon „Lülita sisse 7.1 virtuaalne ruumiline heli” on lubatud, saate kõrvaklappidesse segatud positsioonilist heli mis tahes 7.1 ruumilise helisignaaliga. Parima positsioonilise heli saamiseks vajate siiski rakendusi, mis tegelikult edastavad selle positsioonilise heli andmed Windowsile (või teie Xbox One'ile).

Pole selge, mitu rakendust seda nüüd toetab. Microsofti dokumentatsioon ütleb siiski, et "paljud rakenduste ja mängude arendajad kasutavad kolmanda osapoole heli renderdamismootori lahendusi" ja "Microsoft on teinud koostööd mitme sellise lahenduse pakkujaga Windows Sonicu juurutamiseks nende olemasolevates autorikeskkondades."

Üks on selge: iga mäng või rakendus, mis reklaamib Dolby Atmose tuge, annab ruumiandmeid ka kõrvaklappide jaoks mõeldud Windows Sonicule.

Mõlemal juhul, kui Windows Sonic for Headphones on sisse lülitatud, saate positsionaalse heli, kui teil on lubatud 7.1 virtuaalse ruumilise heli funktsioon ja kasutate rakendusi, millel on 7.1 ruumiline heli. Mõnes rakenduses on lihtsalt parem heli, kui nad edastavad andmeid Windows Sonicule.

Pildikrediit: ktasimar / Shutterstock.com.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found