Kuidas käsipiduriga DVD-sid dekrüpteerida ja ripida

Teie kodus istub terve hulk DVD-sid, kuid te ei mäleta isegi seda, millal viimati oma DVD-mängijat nägite, ja teie sülearvutil pole enam isegi kettaseadet. On aeg oma kollektsiooni kaasajastada. Siin näitame teile, kuidas DVD-sid arvutisse rippida, kasutades videokonversiooni tööriistade Šveitsi armeenuga: Käsipidur.

Null samm: installige käsipidur ja libdvdcss, et saaksite DVD-sid dekrüpteerida

Peamine tööriist, mida DVD-de kopeerimiseks kasutame, on Handbrake, mille saate alla laadida siit. Karbist välja saab käsipidur rippida kõik DVD-d, mis pole kopeerimiskaitsega ... kuid peaaegu kõik poest ostetud DVD-d on koopiaga kaitstud. Sellest liikumine on juriidiliselt kummaliselt hall ala, seega ei saa sellised rakendused nagu Handbrake seaduslikult sisaldada tarkvara, mida on vaja kopeerimisega kaitstud DVD-de dekrüpteerimiseks. Saate selle siiski eraldi alla laadida - seni, kuni kasutate seda lihtsalt arvutis filmi vaatamiseks ja ei hakka käivitusettevõtet alustama, lubame, et me ei räägi teile sellest.

Kasutame tasuta DVD-taasesituse teeki libdvdcss. See võimaldab käsipiduril teie krüptitud DVD-sid lugeda ja arvutisse kopida. Protsess on Windowsi ja Maci kasutajate jaoks veidi erinev, seega vaatame need igaüks eraldi läbi. Pange tähele, et te ei pea seda tegema iga kord, kui kopeerite DVD-d - kui libdvdcss on installitud, saate iga uue plaadi kopeerimise korral minna esimesse sammu.

Kuidas installida libdvdcss Windowsi

Kõigepealt peate oma arvutisse alla laadima libdvdcss. Windowsi 32-bitiste versioonide korral laadige see versioon alla. 64-bitised kasutajad peaksid selle versiooni alla laadima. Kui te pole kindel, milline Windowsi versioon teil on, vaadake seda artiklit.

Kopeerige .dll-fail oma käsipiduri programmi kausta. Kui kasutasite installimise vaikesätteid, peaks see olema kataloogis C: \ Program Files \ Handbrake.

Pärast seda saab käsipidur lugeda teie krüpteeritud DVD-sid.

Kuidas installida libdvdcss macOS-i

Libdvdcss-i installimine on macOS-is veidi keerulisem, sest El Capitan tutvustas turvafunktsiooni nimega System Integrity Protection, mis ei lase teil libdvdcss-i installida ilma väikese abita. Kui kasutate Yosemite'i või vanemat versiooni, saate siit alla laadida libdvdcss paketifaili ja topeltklõpsake selle installimiseks.

SEOTUD:Kuidas installida pakette Homebrewiga OS X jaoks

Kui aga kasutate El Capitani või uuemat versiooni, siis kasutame selle saamiseks käsurea tööriista Homebrew. Kui te pole Homebrew'iga tuttav, vaadake meie juhendit selle installimise kohta siin. Õnneks kulub Homebrew'i installimiseks vaid mõni Terminali käsk, kui te pole seda veel teinud. Kui olete lõpetanud, tulge siia tagasi.

Libdvdcss installimiseks vajutage käsurea akna käivitamiseks klahvi Command + Space ja otsige terminal. Seejärel sisestage brew install libdvdcss ja vajuta sisestusklahvi.

Homebrew laadib alla ja installib libdvdcss teegi. Kui olete käsureale naasnud, installitakse teek.

Kui see on lõpule jõudnud, peaks Handbrake suutma lugeda kõiki teie krüpteeritud DVD-sid.

Esimene samm: avage DVD käsipiduris

Kui olete libdvdcss installinud, on aeg rippida. Avage käsipidur ja valige ilmuvast küljeribast oma DVD-draiv.

DVD-plaadil olevate pealkirjade skannimiseks võtab käsipidur aega. Oodake, kuni see protsess on lõppenud. See peaks võtma vaid hetke. Kui libdvdcss ei olnud valesti installitud, näete viga, öeldes, et plaati ei saa siin lugeda.

Ärge pidage käsipiduri keerulist akent kartma - enamus sellest peaks olema üsna lihtne. Kui teie DVD on avatud, minge rippmenüüle „Pealkiri” ja valige, millise pealkirja soovite rippida. Vaikimisi valib filmi käsipidur, kuid kui soovite rippida mingeid erifunktsioone või kustutatud stseene, saate sihi, mida soovite rippida, siin muuta. Samuti saate muuta, milliseid peatükke soovite rippida, kui soovite ainult osa filmist.

Jaotises Sihtkoht klõpsake nuppu Sirvi, et valida, kuhu soovite filmi pärast selle kopeerimist paigutada.

Teine etapp: valige oma eelseadistatud kvaliteet

Järgmisena peate otsustama väljundfaili kvaliteedi. Mida kvaliteetsem film, seda rohkem ruumi see teie kõvakettale võtab. Kui olete tehniline, saate nende sätete kohandamiseks kasutada vahekaarte Pilt, Video ja Heli, kuid enamik inimesi peab klõpsama ainult ühel: eelseadistatud.

Käsipiduri akna paremas servas näete valikut Eelseadistused (kui te seda ei näe, lohistage käsipiduri akna nurka ja laiendage seda seni, kuni näete). Eelseadistused on peaaegu kõigeks, mida vajate: Apple TV, Android-telefonid, PlayStation ja palju muud. Kui vaatate oma arvutis, kasutage ühte eelseadistustest „Üldine” - „Kiire” ja „Väga kiire” on madala kvaliteediga, kuid väikese suurusega, samas kui „HQ” ja „Super HQ” on kvaliteetsemad, kuid võtavad rohkem ruumi.

Kui ripite USA-s müüdud DVD-d, valige 480p eelseadistus. Euroopa DVD-d on tavaliselt 576p. Ärge valige DVD-de jaoks suuremaid eelseadistusi nagu 720p või 1080p - need ei muuda teie videot paremaks, vaid muudavad faili suuremaks.

Kolmas etapp: hakake rippima!

Kui olete valinud pealkirja ja eelseadistuse, klõpsake akna ülaosas nuppu Alusta kodeerimist. Seejärel haara suupiste.

Allservas näete edenemisriba, mis annab teile teada, kui palju aega teil ripis on jäänud. Kvaliteetsem riputamine võtab kauem aega, nii et peaksite laskma arvutil mõnda aega töötada.

Kui ripimine on tehtud, peaksite selle vaatamiseks saama sellel topeltklõpsata! Või kui kasutate sellist filmiteegi programmi nagu Plex, jätkake ja lisage film oma teeki.