Mis on Androidi uusim versioon?

Android võib segadust tekitada. Erinevaid versioone on palju ja paljud neist töötavad ka tänapäeval seadmetes. Uusima versiooniga kursis olemine võib olla väljakutse, kuid ärritage seda mitte - oleme teid kajastanud.

SEOTUD:Killustatus pole Androidi viga, vaid tootjate viga

Androidi peamised versioonid ilmuvad tavaliselt üks kord aastas (kuigi see ei olnud alati nii), nende vahel ilmus igakuiseid turvavärskendusi. Aeg-ajalt annab Google välja ka punktivärskendusi (.1, .2 jne), kuigi need tulevad tavaliselt korrapäratult. Sageli on olulisemad värskendused, mis pole nii olulised kui täisversiooniga versioonid, õigesti punktivärskendusi - näiteks värskendus versioonilt Android 8.0 versioonile Android 8.1.

Kõigi Androidi versioonide kõrval on koodnimi, mida paljud inimesed kasutavad versiooni numbri asemel. Igaüks neist on saanud nime magustoidu või mõne muu maiustuse järgi, mis on rohkem lõbu kui miski muu.

Lühike Androidi versioonide ajalugu

Pidasime sobivaks anda lühidalt ülevaade igast Androidi versioonist kaasasoleva koodinime ja väljaandmise kuupäevaga. Teate, täielikkuse nimel.

 • Android 1.5, Cupcake:27. aprill 2009
 • Android 1.6, sõõrik: 15. september 2009
 • Android 2.0-2.1, Eclair: 26. oktoober 2009 (esmane väljaanne)
 • Android 2.2-2.2.3, Froyo:20. mai 2010 (esialgne väljaanne)
 • Android 2.3-2.3.7, piparkoogid:6. detsember 2010 (esialgne väljaanne)
 • Android 3.0-3.2.6, kärgstruktuur: 22. veebruar 2011 (esialgne väljaanne)
 • Android 4.0-4.0.4, jäätise võileib:18. oktoober 2011 (esialgne väljaanne)
 • Android 4.1–4.3.1, Jelly Bean:9. juuli 2012 (esialgne väljaanne)
 • Android 4.4–4.4.4, KitKat: 31. oktoober 2013 (esmane väljaanne)
 • Android 5.0-5.1.1, Lollipop:12. november 2014 (esialgne väljaanne)
 • Android 6.0-6.0.1, Marshmallow:5. oktoober 2015 (esialgne väljaanne)
 • Android 7.0-7.1.2, Nougat:22. august 2016 (esialgne väljaanne)
 • Android 8.0–8.1, Oreo:21. august 2017 (esialgne väljaanne)
 • Android 9.0, Pie:6. august 2018
 • Android 10.0: 3. september 2019
 • Android 11.0: 8. september 2020

Nagu näete, oli värskendussüsteem varakult ilma igasuguse korrapärasuseta, kuid Ice Cream Sandwichi ajastu alustas iga-aastast OS-i versiooni värskendamise ajakava.

Mõned muud lõbusad märkmed:

 • Kärgstruktuur oli ainus Android-i tahvelarvutipõhine versioon ja see jooksis kõrvuti telefonidele mõeldud piparkoogiehitusega. Seejärel ühendati eraldi telefoni- ja tahvelarvutite operatsioonisüsteemid, alustades Ice Cream Sandwichist.
 • Jäätisevõileib oli vaieldamatult seni kõige dramaatilisem Androidi värskendus. See mitte ainult ei ühendanud operatsioonisüsteemi tahvelarvuti ja telefoni versioone, vaid muutis süsteemi väljanägemise täielikult.
 • Google andis algselt välja arendajatele keskendunud Nexuse seadmed, et rõhutada iga Androidi versiooni võimsust. See arenes lõpuks välja tarbijale suunatud Pixeli seadmete liiniks, mis meil täna on.
 • Android KitKat tähistas esimest korda, kui Google tegi Androidi väljalaske jaoks koostööd kaubandusliku tootjaga. Nad tegid seda uuesti Android Oreo jaoks.

Androidi uusim versioon on 11.0

Android 11.0 esialgne versioon ilmus 8. septembril 2020 nii Google'i Pixeli nutitelefonides kui ka OnePlusi, Xiaomi, Oppo ja RealMe telefonides.

Erinevalt Androidi varasematest versioonidest pole sellel versioonil armsat magustoidunime ega muud tüüpi nime, mis ei ületa versiooninumbrit. See on lihtsalt "Android 11." Google kavatseb endiselt kasutada arenduste loomiseks magustoitude nimesid sisemiselt. Näiteks oli Android 11 koodnimega „Red Velvet Cake“.

SEOTUD:Android 11 parimad uued funktsioonid, saadaval nüüd

Nagu Android 10 enne seda, sisaldab ka Android 11 mitmeid uusi kasutajale suunatud muudatusi ja funktsioone. Kõige silmapaistvam on sisseehitatud ekraanisalvesti, nutika kodu juhtnupud toitemenüüs, uuendatud meediumijuhtimine ja spetsiaalne ruum sõnumside teadete jaoks.

Kuidas kontrollida oma Androidi versiooni

Siin on lõbus osa Androidi kohta: see, kuidas saate teada ka kõige lihtsamat teavet, sõltub mitte ainult sellest, millist Androidi versiooni teie telefon töötab, vaid ka sellest, kes seadme tootis.

Kuid me hoiame seda siin võimalikult lihtsana. Minge edasi ja avage telefoni seademenüü, tõmmates märguandetooni alla ja koputades seejärel hammasrattaikooni.

Sealt kerige menüü kõige alla ja puudutage kirjet „Telefoni kohta” (see võib lugeda ka „Teave seadme kohta”). Kui teie telefonil seda võimalust pole, töötab see tõenäoliselt Oreot, mis sai seadete kapitaalremondi üsna dramaatilise. Sel juhul otsige suvandit "Süsteem".

Androidi versiooni jaoks peaks olema kirje - olenevalt seadmest ja Androidi versioonist võib see olla teistsugune. Oreost leiate versiooniteabe jaotisest „Süsteemivärskendus”.

Kuidas värskendada uusimale versioonile

Lühike vastus on ka kahetsusväärne: te ei pruugi seda teha.

Androidi värskendustega tegeleb kõigepealt teie telefoni tootja - nii et Samsung vastutab selle värskenduste eest, LG tegeleb telefoni värskendamise eest jne. Ainsad värskendused, mida Google ise haldab, on Pixeli ja Nexuse seadmed.

SEOTUD:Miks teie Android-telefon operatsioonisüsteemi värskendusi ei saa ja mida saate sellega teha?

Kui soovite vaadata, kas teie seadmel on saadaval värskendus, minge jaotisse Seaded> Teave seadme kohta> Süsteemivärskendused (või sarnased). Jällegi võib see olla teie telefonist erinevas kohas - Samsung paneb näiteks suvandi Süsteemivärskendused menüü Seaded juure.

Seda valikut puudutades kontrollitakse, kas seadmes on värskendus, kuid on tõenäoline, et see midagi ei leia. Niipea kui teie telefoni jaoks on saadaval värskendus, teavitab ta teid sellest asjaolust ja palub teil see kohe alla laadida ja installida.

Ainus kindel viis Androidi uusima versiooni hankimiseks on Pixeli liinilt ostmine. Google värskendab neid telefone otse ja need on üldjuhul uusima peamise versiooni ja turvapaikadega kursis.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found