Kuidas minna üle VoIP-le ja igaveseks oma kodutelefoniarve kaevata

Saate nautida kogu maja telefoniliini mugavust, ilma et teeniksite oma teenitud raha kohalikule telekommunikatsiooniteenuse pakkujale. Loe edasi, kui me näitame teile, kuidas telefoniarve kraavi viia, püsiliini hoida ja nautida tasuta kohalikke ja kaugekõnesid.

Kuidas VoIP erineb traditsioonilisest maaliinist

Telefoniteenuse pakkimiseks koju on kolm võimalust: traditsiooniline tavatelefoni seadistamine kohaliku telefoniteenuse pakkuja kaudu, mobiiltelefonisild, mis laiendab teie mobiiltelefoniplaani kodutelefonisüsteemile, ja VoIP-kõne (VoIP) süsteem, mis kasutab Interneti-ühendust kodutelefonisüsteemi ühendamiseks VoIP-teenuse pakkujaga, mis suunab teie telefonikõned tavalisse telefonivõrku tagasi. Kuid enamik neist plaanidest on kallid:

  • Traditsioonilised maismaaliinid: Traditsioonilised tavatelefoni seadistused on teie jaoks tavaliselt kallid. Põhipaketid maksavad umbes 15 dollarit kuus ja ei sisalda piirkondlikke ega riiklikke kaugekõnesid ega selliseid mugavusi nagu helistaja ID. Tagasihoidliku kaugliinipaketi ja nende mugavuste lisamine võib tavapärase tavatelefoni hinna kergelt tõsta üle 40–50 dollari kuus. Traditsiooniline telefoniteenus sisaldab hulgaliselt makse, regulatiivseid tasusid ja muid tasusid, mis võivad teie arvele hõlpsasti lisada 15 dollarit. Kõik, ühtse maismaaliini pikkade vahemaade abil saate hõlpsasti kulutada 60 dollarit + kuus.
  • Mobiiltelefonid: Mobiiltelefoniplaani ühendamine kodutelefonisüsteemiga - kas mobiilsideettevõtte pakutava spetsiaalse seadme kaudu või Bluetoothi ​​linkimist toetava kodutelefoniga - on samuti kallis, kuna peate tavaliselt oma mobiiltelefoniplaani ostma teise liini ja / või potentsiaalselt lisada täiendavaid minuteid uuendatud plaaniga, et katta kodutelefoni kasutamine. Enamiku inimeste jaoks lisaks see juba niigi kallis mobiiltelefoniplaani alates 10–40 dollarist. Sarnaselt traditsiooniliste tavatelefonidega maksavad ka mobiiltelefoniliinid makse ja regulatiivseid tasusid. Lisaks põhineb selle meetodi elujõulisus raku vastuvõtul. Kas soovite oma kodus halba teenindust? Mobiiltelefoni ühendamine kodutelefoniga ei paranda seda.
  • Voice over-IP süsteemid: VoIP on uusim meetod kodutelefonisüsteemi ühendamiseks välismaailmaga ning see erineb teenuse kvaliteedi ja hinna poolest tohutult. Paljud Interneti-teenuse pakkujad pakuvad nüüd VoIP-kõnesid oma Interneti-paketiga - tegelikult ajavad AT&T ja Verizon kliente agressiivselt VoIP-süsteemide poole -, kuid lisatelefoniteenuse hind on tavapäraselt sama kallis kui traditsiooniline tavatelefon ( 30–40 dollarit). Sõltuvalt teenusepakkujast võivad VoIP-teenused maksta või mitte koguda makse ja regulatiivseid tasusid - tavaliselt, kui teie VoIP-teenus on ühendatud Interneti- ja / või kaabelteenusega, mida pakub traditsiooniline telekommunikatsiooniettevõte, maksate lisatasusid nagu teie oleks tavatelefoni või mobiiltelefoniga.

Kui jääte oma telefoniettevõtte või Interneti-teenuse pakkuja tavapärase tavatelefoni, mobiiltelefonisilla või VoIP-süsteemi juurde, maksab telefoniteenus teile igal aastal 200–600 dollarit - raha, mida me kõik kulutaksime hea meelega muudele asjadele. Ükski neist ei kõla eriti ahvatlevalt, kui soovite oma eelarvesse hingamisruumi lisada. Õnneks saate väikese investeeringu abil vähendada igakuist kodutelefoniarvet kuni 0 dollarini kuus (ja ainult 1 dollarini kuus, kui soovite lisada teenust 911). Vaja on ainult VoIP-adapterit ja tasuta Google Voice'i kontot. Kõlab hästi? Võid kihla vedada, et teeb; alustame.

Väikeettevõtte omanik või elektrikasutaja? Proovige Cloud VoIP-teenust

Selle juhendaja ülejäänud osas selgitatakse, kuidas kasutada Google Voice'i ja ühendada traditsiooniline kodutelefon, kuid kui juhite oma ettevõttest väikeettevõtet või olete lihtsalt kasutaja, kes soovib võimsamat lahendust, mida on ka lihtsam kasutada seadistamisel võiksite vaadata ühte paljudest pilvepõhistest VoIP-teenustest nagu RingCentral Office.

RingCentralil on kõik eeldatavad funktsioonid, mis muudavad VoIP-i nii suurepäraseks - seal on rakendused iPhone'ile ja Androidile, füüsilised telefonid teie laua jaoks, koputus, automaatsed saatjad, laiendused, helisalvestus, konverentskõnesid, kõneposti e-postile ja integreerimisi koos Microsofti, Google'i, Boxi, Dropboxi ja muuga. Soovi korral saate isegi 800 numbri.

Ja nende plaanid algavad tasuta prooviperioodiga 20 dollarist kuus, kuid võivad vajaduse korral laieneda suurettevõteteks. RingCentral on telefonisüsteem, mida oleme siin How-To Geekis viimastel aastatel kasutanud, ja see on tõesti vaatamist väärt.

Hankige RingCentrali telefoniteenuse tasuta prooviversioon

Mida vajate

Meie VoIP-õpetuse järgimiseks toimige järgmiselt.

  • Interneti lairibaühendus. (Kahjuks on VoIP sissehelistamise jaoks ribalaiuse järele näljane.)
  • Üks OBi200 (48 dollarit), OBi202 (64 dollarit) või OBi110 (70 dollarit) VoIP-adapter (vt meie allpool toodud märkusi, et näha, milline mudel sobib teile kõige paremini).
  • Tasuta Google Voice'i konto.
  • Anveo konto 12 dollarit aastas (valikuline: vajalik teenuse E911 jaoks).
  • Üks Etherneti kaabel.
  • Üks RJ11 telefonikaabel.
  • Üks juhtmega või juhtmeta telefon.

Kas pole kindel, mida see kõik tähendab? Siin on selgitus.

Mis vahe on Obi VoIP-adapterite vahel?

Enamasti on kaks uusimat OBi mudelit - 200 ja 202 - funktsionaalselt identsed. Mõlemal on uuendatud riistvara, mõlemad toetavad kuni 4 VOiP-teenust ja mõlemad toetavad T.38-faksiprotokolli (IP-IP-aadressiga faksimiseks). OBi202 sisaldab aga kahte lisafunktsiooni, mis võivad teile kasuks tulla. Esiteks toetab OBi202 kahte eraldi telefoniliini. Kui teie kodu on ühendatud mitme telefoniliiniga ja soovite VoIP-süsteemile üleminekul selle kogemuse säilitada, võimaldab OBi202 teil ühendada 2 liini, et helistada oma kodus kahele eraldi telefonisüsteemile.

SEOTUD:Kuidas kasutada teenuse kvaliteeti (QoS) Interneti kiiremaks saamiseks, kui teil seda tegelikult vaja on

Lisaks sisaldab OBi202 VoIP-spetsiifilist ruuteri funktsionaalsust. Kui ühendate kasti OBi202 modemi ja ruuteri vahele, seab OBi202 kogu VoIP-liikluse enne mis tahes muud Interneti-liiklust esikohale, et tagada optimaalne kõne kvaliteet. See funktsioon on piiratud kasuteguriga kui kahe telefoniliiniga funktsioon, kuna peaaegu iga ruuter toetab sama eesmärgi saavutamiseks kohandatud teenuse kvaliteedi reegleid ja ausalt öeldes oleme oma VoIP-i aastaid kasutanud isikliku kogemuse põhjal pole kunagi olnud probleeme Interneti intensiivse kasutamisega kõne kvaliteedi langetamisel.

Lõpuks on mõlemal mudelil USB-port, mis aktsepteerib OBi lisaseadmeid, näiteks OBiWiFi5 (25 dollarit, WiFi-adapter teie OBi-seadmele), OBiBT (23 dollarit, Bluetooth-adapter, et saaksite oma mobiiltelefonile kodutelefonisüsteemi abil vastata), ja OBiLINE (40 dollarit, võimaldab teie OBi200-l või OBi202-l maavõrguga ühendust luua).

Mis kasu on OBi VoIP-seadme ühendamisest traditsioonilise tavatelefoniga? Paljude VoIP-teenuste, sealhulgas Google Voice'i kasutamise üks väheseid puudusi on see, et need ei sisalda traditsioonilise hädaabinumbri (nt 911) tuge. Kui traditsioonilise juurdepääsu säilitamine kohalikule teenusele 911 on kriitilise tähtsusega (või soovite turvasüsteemiga kasutamiseks kasutada piirdeliini), siis valige OBi200 või OBi202 (koos USB-adapteriga) või vanem OBi110 (mis sisaldab lisatasu) sisseehitatud RJ45 pesasse) on vajalik.

Kui teil on mugav kasutada teenust E911 (mis on lihtsalt mobiiltelefoni- ja VoIP-tehnoloogia jaoks tavapärase teenuse 911 kohandamine), näitame teile, kuidas see seadistada hiljem õpetuses ja te ei vaja oma põhimaad rida. Kui te pole mõnda aega proovinud tavalisele telefoniliinile registreeruda, olete tõenäoliselt hinnast šokeeritud - meie kohalik telefoniteenuse pakkuja väitis, et 35 dollarit kuus on nii madal, kui nad võiksid minna ainult kohalikule telefonile, 911- lubatud telefoniliin ilma lisamugavusteta.

Kas ma pean kasutama Google Voice'i kontot?

Te ei pea oma VoIP-teenuse pakkujana kasutama Google Voice'i. OBi VoIP-adapterid pole ühegi konkreetse teenusega lukustatud ja neid saab kasutada mitme teenusega, sealhulgas Anveo, Callcentric, CallWithUs, InPhonex, RingCentral, Sipgate, Vitelity, VoIP.ms ja VoIPo. Lisaks saate oma OBi seadmega töötamiseks käsitsi konfigureerida paljusid teisi VoIP-teenuse pakkujaid.

Kasutame Google Voice'i, kuna see on Põhja-Ameerika ja Põhja-Ameerika kõnede jaoks täiesti tasuta ning pakub rahvusvahelise kõne jaoks odavalt 0,01 dollarit minutis. Kui see peaks tulevikus muutuma, saate oma OBi-seadme hõlpsasti muuta, et kasutada säästlikumat VoIP-teenuse pakkujat.

Miks mul on vaja Anveo kontot?

Google Voice ei toeta praegu E911 kõnesid. Kui te ei hoia hädaabikõnede teenustega kasutamiseks vajaliku maandusliini kasutamist ja soovite säilitada juurdepääsu numbrile 911, peate lisama E911 toega sekundaarse VoIP-teenuse pakkuja. Kõik kolm eespool loetletud OBi seadet toetavad mitut VoIP-teenuse pakkujat ja Anveo pakub 1-dollarist kuus plaani, mis sobib ideaalselt meie E911 põhivajadustega. Kui oleme teie OBi seadme seadistamise Google Voice'iga lõpetanud, näitame teile, kuidas lisada E911 tuge.

Kuhu peaksin OBi-seadme panema?

Kõik Obi seadmed vajavad ühendust teie ruuteriga ja ühendust telefonivõrguga teie kodus (kui kasutate seadet ühe telefoniga, saate telefoni lihtsalt otse seadmega ühendada). See, kas ühendate seadme otse ruuteri kõrvale, mujal majas asuvasse võrgupistikusse või võrgu võrgulüliti teisele küljele, on suuresti ebaoluline. Asetage Obi seade kõige mugavamasse kohta, mis võimaldab teil selle oma koduandmesidevõrku ja kodustelefonivõrku lappida. Meie puhul oli kõige mugavam asukoht keldris, kus oli hõlbus juurdepääs meie võrguruuterile, telefonipistikule ja pistikupesale.

Märkus. Te ei pea Obi-seadet telefoniliini sisestuskohta ühendama; saate selle ühendada oma kodu telefonipistikuga, et ühendada see oma kodutelefonivõrguga.

Esimene samm: looge Google Voice'i konto

Enne VoIP-andmete ühendamist OBi-seadmega vajame VoIP-teenuse pakkujat. Õnneks on Google Voice'i registreerimine surmtõsine. Protsessi alustamiseks minge kõigepealt saidile voice.google.com. Kui teil on juba Google Voice'i number, saate hüpata paremale, et teha järgmine samm.

Kui soovite hoida oma Google Voice'i kontot oma peamisest Google'i kontost eraldi (nt kasutate mitme toakaaslasega korteri jaoks Google Voice + OBi seadistust ja soovite, et number ja konto pääseksid oma peamisest Google'ist lahti konto), soovitame selle projekti jaoks luua uhiuue Google'i konto. Muul juhul logige sisse oma peamise konto kaudu.

Kui pöördute esimest korda aadressile voice.google.com ja logite sisse Google'i kontoga, palutakse teil nõustuda teenusetingimustega ja teavitada teid, et peate end kinnitama USA-s asuva telefoninumbri abil:

Järgmisena palutakse teil valida oma Google Voice'i number - see on kõigil eesmärkidel teie kodune telefoninumber, mis helistab teie majas telefonidele. Võite valida kas uue Google Voice'i pakutava telefoninumbri, mis on tasuta, või olemasoleva numbri Google'i toomise eest tuleb maksta ühekordne tasu 20 dollarit. Kui teisaldate oma numbrit oma vanalt lauatelefonilt, peate selle saavutamiseks tõenäoliselt ühendust võtma oma telefoni teenusepakkujaga (ja see võib võtta paar päeva).

Kui olete oma Google Voice'i numbri valinud, palutakse teil sisestada edasisuunamisnumber. Seda numbrit peate kasutama ainult USA elukoha kinnitamiseks, nii et teie mobiiltelefoniga on kõik korras - pärast seda saate selle kustutada ja lihtsalt kasutada oma Google'i määratud numbrit, avades Google Voice'i jaotises Seaded> Telefon. Sellel numbril saate Google Voice'i telefonikõne; sisestage küsimisel kahekohaline kinnituskood.

Kui olete eelmises etapis oma USA-põhise telefoninumbri kinnitanud, saate seejärel valida uue Google Voice'i numbri. Kohaliku numbri otsimiseks võite sisestada piirkonna, linna nime või sihtnumbri või sisestada sõna, fraasi või numbristringi (kui soovite oma nimega numbrit, näiteks 1-555-212-JOHN või meeldib).

Pärast Google Voice'i numbri omandamist (või vanema numbri edukalt süsteemi viimist) peate teenuse täielikuks aktiveerimiseks Google Voice'i veebiliidesest tegema vähemalt ühe Google Voice'i kõne. Iga telefoninumber sobib, kuid kui otsite numbrit, millele saate kedagi häirimata helistada, on alati olemas vana usaldusväärne Riikliku Standardite ja Tehnoloogiainstituudi teenindusliin: (303) 499-7111.

Teine samm: konfigureerige oma OBi

Nüüd on aeg OBi seade seadistada. Kõigepealt ühendage OBi-seade oma andmesidevõrku ja telefonivõrku. Kui mõlemad on ühendatud, ühendage seadme taaskäivitamiseks toitetrafo. Jätke seade käivitamiseks ja selle püsivara värskendamiseks; on aeg minna see OBi-sse registreerima.

Tagasi arvuti juurde, külastage OBi veebiportaali ja registreeruge konto saamiseks. Oodake OBi e-kirja ja kinnitage oma konto registreerimine. Pärast konto kinnitamist logige sisse veebiportaali ja klõpsake külgribal nuppu Lisa seade.

Veenduge, et teie OBi-seade oleks ühendatud vooluvõrku, nagu on kujutatud järgmise sammu pildil, ja seejärel veenduge, et soovin selles seadmes Google Voice'i konfigureerida. on kontrollitud. Klõpsake nuppu Edasi.

OBi palub teil telefonitoru kätte võtta ja valida neile antud registreerimiskood (nt ** 1 2345). Valige number. Pärast automaatvastust katkestage telefonitoru. Kui te ei saa numbrit helistada, peate võib-olla oma OBi-seadet uuesti sisse lülitama (tehke mitte lülitage seade sisse, kuni LED-indikaator vilgub oranžilt, kuna OBi-seade on püsivara värskendamise keskel).

Pärast registreerimiskoodi edukat sisestamist palutakse teil veebiportaalist oma OBi seade konfigureerida. Seadme OBi number, MAC-aadress ja seerianumber on teie jaoks eelnevalt täidetud. Peate seadmele nime andma (me nimetasime lihtsalt oma kodu koduks, et eristada seda tulevastest OBi-seadmetest, mida võime muudes kohtades aktiveerida), sisestada administraatori parool (OBi-seadmega otse võrgu kaudu ühenduse loomiseks) ja lisada 4 kohaline PIN-kood OBi automaatse saatja jaoks (vajalik OBi seadme täpsemate funktsioonide kasutamiseks väljaspool kohalikku võrku). Enne jätkamist klõpsake nuppu Salvesta muudatused.

Järgmine samm on OBi-seadme linkimine Google Voice'iga. Klõpsake äsja konfigureeritud üksuste all Google Voice'i seadistamise ikoonil. OBi hoiatab teid, et Google Voice'il pole 911 tuge (me loome hetkega E911 toe, nii et klõpsake lihtsalt Nõustu).

Google Voice'i seadistamislehel soovite oma kontole nime anda, veenduge, et oleks märgitud valik „Tee sellest esmane rida, kust välja helistada” ja ka „Google'i kõneposti teatis”. Kohaliku numbri valimise hõlbustamiseks lisage oma kodukood. Lõpuks ühendage oma Google Voice'i kasutajanimi ja parool.

MÄRKUS. Kui kasutate oma Google'i kontol kaheastmelist autentimist (ja soovitame tungivalt seda teha), peate OBi-teenuse jaoks määrama rakenduspõhise parooli. Selleks külastage oma Google'i kontode juhtpaneeli, navigeerige jaotisse Turvalisus> Ühendatud rakendused ja saidid> Juurdepääsu haldamine ja seejärel kerige alla OBi jaoks ainulaadse parooli loomiseks jaotisesse Rakenduspõhised paroolid.

Kui olete kogu teabe sisestanud OBi veebiportaali Google Voice'i konfiguratsioonilehele, klõpsake nuppu Esita. Teid suunatakse tagasi OBi seadme konfiguratsioonilehele. Google Voice'i ja OBi vahelise konfiguratsiooniprotsessi lõpuleviimiseks kulub umbes viis minutit. Selle aja jooksul ütleb teie Google Voice'i konto olekunäidik „Backing Off”, seejärel „Authenticating” ja lõpuks „Connected”. Kui teie olekunäidik jääb „Backing Off” juures kinni, kontrollige uuesti oma parooli.

Kui olete olekukinnituse „Ühendatud” saanud, on aeg ühendust testida. Võtke üles OBi seadmega ühendatud telefonitoru ja valige väljaminev number. Võite proovida uuesti kellaaja numbrit (303) 499-7111 või helistada sõbrale ja mõelda, kui palju raha kokku hoiate, kui enam ei maksa tasulist telefoniarvet.

Kolmas etapp (valikuline): konfigureerige Anveoga teenuse E911 teenuse OBi

Kuigi see samm on valikuline, kuivõrd kogu aasta vältel tasuta telefonikõnede saamiseks pole seda vaja lõpetada, soovitame tungivalt see protsess läbi teha. Kuigi enamik meist ei pea õnneks kunagi 911 kasutama, on E911 teenuse lisamine VoIP-seadmesse odav meelerahu.

OBi toetab integreeritud E911-kõnedega mitut VoIP-teenust, kuid need on muutnud Anveo E911-teenuse jaoks konfigureerimise eriti lihtsaks. Kuna Anveo üliodav ainult E911-ga ainult VoIP-i lisandmoodul plaan maksab raha kuus, siis kõige odavam, mis meil õnnestus leida, ei näe põhjust kellegi teisega minna.

Anveo abirea seadistamiseks pöörduge tagasi OBi veebiportaali lehele Seadme konfiguratsioon. Klõpsake jaotises Häälteenuse pakkujate konfigureerimine (SP) sinisel kastil Anveo E911 Sign-Up. Järgmisel lehel valige rippmenüüst SP2 teenus ja klõpsake nuppu Edasi. Valige „Ma tahan oma OBi jaoks uut Anveo E911”. Sisestage CAPTCHA ja seejärel täitke aadressivorm (see on mitte arveldusaadress, kuid telefoni füüsiline asukoht). Pärast telefoni aadressi kinnitamist ühendate oma arveldusaadressi ja seadistate parooli.

Järgmisena valige kas E911 põhiteenus 12 dollarit aastas või E911 koos hoiatustega (SMS, telefonikõned, e-post jne) 15 dollari eest. Kui olete registreerimis- ja makseprotsessi lõpetanud (sh klõpsanud e-posti teel saadetud aktiveerimislingil), on teenus Anveo E911 aktiivne ja konfigureeritakse teie OBi kontol automaatselt.

Lõpuks saate oma E911 teenust testida, valides 933 mis tahes OBi seadmega ühendatud telefonis. Automatiseeritud protsess kinnitab teie juurdepääsu E911-le, ütleb teile sissetuleva telefoninumbri jaoks süsteemis E911 registreeritud aadressi ja kinnitab, et teie telefonisüsteem suudab väljastada heli operaatorile 911.

Siinkohal on teie kodune telefonivõrk täielikult teisendatud tasuta VoIP-süsteemiks, mis sisaldab kaugekõnede, helistaja ID-d, kõneposti ja kõiki muid mugavusi, mille eest teie kohalik telefonifirma tahaks teid väga küsida. Veelgi parem, süsteem on täielikult lukustamata ja saate selle hõlpsasti uuele VoIP-teenuse pakkujale üle viia, kui tulevikus ei osutu Google Voice enam kõige ökonoomsemaks pakkujaks.

Kui olete ülemineku osas endiselt aia peal, pakume ühe viimase nihutamise.Kirjutasime selle õpetuse algversiooni 2013. aastal ja oleme sellest ajast alates jätkanud OBi / Google Voice'i süsteemi kasutamist, säästes ~ 3000 dollarit (võrreldes telefoniserveri hankimisega kohaliku teenusepakkuja kaudu), nautides samal ajal stabiilset ja katkematut teenust.