Mis on 5G ja kui kiiresti see saab olema?

Taas ei pääse CES-is 5G-hüppe eest. See on ehitatud alates CES 2018. Kõik - alates Samsungist ja Intelist kuni mobiilsideoperaatorite ja nutitelefonifirmadeni - soovivad, et teaksite, kui hämmastav on 5G. Samsung nimetas seda traadita kiuks, lubades kõikjal ülikiiret madala latentsusega internetti. 5G peaks täna olema kiirem kui tavaline kodukaabli Interneti-ühendus ... ja see on ka traadita.

Mis on 5G?

SEOTUD:Mis on 4G LTE?

5G on tööstusharu standard, mis asendab praeguse laialt levinud 4G LTE standardi, just nagu 4G tõrjus 3G. 5G tähistab lihtsalt viiendat põlvkonda - see on selle standardi viies põlvkond.

See standard on loodud palju kiiremaks kui praegune 4G LTE tehnoloogia. See ei tähenda siiski ainult nutitelefoni Interneti-ühenduse kiirendamist. See seisneb kiirema traadita interneti võimaldamises kõikjal, alates ühendatud autodest kuni nutitelefoni ja asjade Interneti (IoT) seadmeteni.

Tulevikus kasutavad teie nutitelefon ja kõik muud mobiilsidevõrgu vahendusel kasutatavad seadmed täna tõenäoliselt kasutatava 4G LTE tehnoloogia asemel 5G-d.

Kui kiire 5G saab olema?

SEOTUD:Parim (tegelikult kasulik) tehnika, mida nägime CES 2018-l

Tehnikaettevõtted lubavad 5G-lt palju. Kui 4G ületab teoreetiliselt 100 megabitti sekundis (Mbps), siis 5G ületab kiiruse 10 gigabitti sekundis (Gbps). See tähendab, et 5G on sada korda kiirem kui praegune 4G tehnoloogia - igal juhul oma teoreetilise maksimaalse kiirusega.

Näiteks tõi Consumer Technology Association välja, et selle kiirusega saate kahetunnise filmi alla laadida 5G-ga kõigest 3,6 sekundiga, võrreldes 4G-ga 6 minutiga või 3G-ga 26 tunniga.

See pole ka ainult läbilaskevõime. 5G lubab märkimisväärselt vähendada latentsust, mis tähendab kiiremat laadimisaega ja paremat reageerimisvõimet, kui Internetis tehakse peaaegu kõike. Täpsemalt lubab spetsifikatsioon maksimaalse latentsusajaga 4 ms 5G-l võrreldes 20 ms-ga 4G LTE-l.

Nende kiiruste korral ületab 5G praeguseid kodukaabli Interneti-ühendusi ja on rohkem võrreldav kiududega. Lauatelefoniettevõtted, nagu Comcast, Cox jt, võivad silmitsi tõsise konkurentsiga olla - eriti kui nad on ainsad võimalused kiire koduinterneti jaoks teatud piirkonnas. Traadita operaatorid võivad pakkuda alternatiivi ilma, et paneksid füüsilisi juhtmeid igasse koju.

Saatejuhid soovisid, et mõtleme 5G-st kui ülikiirest, praktiliselt piiramatust internetist kõikjal ja kõikidele seadmetele. Loomulikult kehtestavad Interneti-teenuse pakkujad reaalses maailmas andmesidemäära. Näiteks, isegi kui teie traadita operaator andis teile 100 GB andmesidemahu - mis on palju suurem kui enamik tänaseid kavasid - võite selle puhuda minuti ja 20 sekundi jooksul maksimaalse teoreetilise kiirusega 10 Gbps. Pole selge, milliseid mütsid kandjad lõpuks kehtestavad ja kui palju see kasutamist mõjutab.

Kuidas 5G töötab?

Nende kiirete kiiruste saavutamiseks kasutab 5G ära palju tehnoloogiat. Mängus pole ainult ühte uuendust. Ajakiri IEEE Spectrum teeb head tööd paljude tehniliste üksikasjade põhjalikumaks selgitamiseks, kuid siin on kiire kokkuvõte.

Uus standard kasutab 4G-st täiesti uut raadiospektri riba. 5G kasutab ära millimeetri laineid, mida levitatakse sagedustel vahemikus 30–300 GHz, võrreldes varem kasutatud sagedusaladega alla 6 GHz. Varem kasutati neid ainult satelliitide ja radarisüsteemide vaheliseks suhtlemiseks. Kuid millimeetrised lained ei saa hõlpsasti mööda hooneid ega muid tahkeid esemeid liikuda, nii et 5G kasutab ära ka "väikseid rakke" - väiksemaid miniatuurseid jaamu, mida saab umbes 250 meetri tagant paigutada tihedatesse linnapiirkondadesse. Need tagaksid sellistes kohtades palju parema katvuse.

Need tugijaamad kasutavad ka massiivset MIMO-d. MIMO tähistab "mitme sisendiga mitu väljundit". Võimalik, et teil on isegi MIMO-tehnoloogiaga kodune traadita ruuter, mis tähendab, et sellel on mitu antenni, mida saab kasutada mitme erineva traadita seadmega korraga rääkimiseks, mitte nende vahel kiireks vahetamiseks. Massiivne MIMO kasutab kümneid antenne ühel tugijaamal. Samuti kasutavad nad signaalide paremaks suunamiseks kiiremoodustamist, juhtmevaba signaali suunamist seadmele suunatud kiiresse ja teiste seadmete häirete vähendamist.

5G tugijaamad töötavad ka täisdupleksiga, mis tähendab, et nad saavad edastada ja vastu võtta samal ajal, samal sagedusel. Täna peavad nad edastamise ja kuulamise režiimi vahel ümber lülituma, aeglustades asja. See on vaid hetkepilt mõnest tehnoloogiast, mis on 5G nii kiireks muutmiseks integreeritud.

Ja jah, olemasolevad tõendid viitavad sellele, et 5G oleks ohutu.

SEOTUD:Kui mures peaksite olema 5G terviseriskide pärast?

Millal see saadaval on?

Uuendus aastaks 2020: Verizon, AT&T, T-Mobile ja Sprint on kõik alustanud 5G kasutuselevõttu mõnes USA-s. Näiteks on T-Mobile kasutusele võtnud üleriigilise võrgu, ehkki ta kasutab madala sagedusribaga spektrit, mis pole nii kiire kui kiire millimeetri lainetehnoloogia. Ka mõnes linnas on AT&T käivitanud 5G. Võrkudel pole praegu liiga palju tähtsust, kuna enamik nutitelefone - sealhulgas uusimad iPhone'id - ei toeta 5G-d. Soovitame endiselt mitte osta praegust 5G telefoni. Nii võrgud kui ka telefoni riistvara vajavad rohkem arendusaega.

USA-s alustab Verizon 2018. aasta teises pooles 5G mittestandardse versiooni väljatöötamist, kasutades seda viie linna koduühenduseks. Mobiiltelefonid, mis toetavad 5G-d, ei saaks ühendust luua, kuid telefonide jaoks see igatahes pole võimalik - lihtsalt võimalus pakkuda kiiret kodust Interneti-teenust juhtmevabalt.

AT&T lubab hakata telefonide jaoks kasutama 5G-d 2018. aasta lõpus, kuid tegelik ja laialt levinud 5G juurutamine algab tõenäoliselt alles 2019. aastal. T-Mobile on lubanud selle kasutuselevõttu alustada 2019. aastal, üleriigilise levialaga 2020. aastal. Sprint teatas sellest hakkab 5G kasutusele võtma 2019. aasta lõpus. Selliste ajakavade abil ei saa 5G tehnoloogia tõenäoliselt kõige varem levida enne 2020. aastat.

Qualcomm, mis valmistab paljudes Android-telefonides kasutatavaid kiipe, on lubanud 2019. aastaks 5G-telefone. Ja jah, peate hankima uue telefoni ja muud 5G-toega mobiilsideseadmed, nagu ka mobiilsideoperaatorid peavad oma riistvara välja vahetama. tugi 5G.

Järgmise paari aasta jooksul kuulete 5G kohta palju rohkem, kuna levitamine tegelikult algab, kuid hype-masin on juba käivitamisel. Võtke teoreetilised maksimaalsed kiirused koos soolateraga ja olge valmis ootama paar aastat laialdast leviala, kuid olge põnevil - traadita internet saab peagi palju kiiremini.