8 asja, mida Chromebookidest ei pruugi teada

Chromebookid on alates algsest 2010. aastast Cr-48 läbinud pika tee ja on nüüd võimsamad (ja peavoolu) kui kunagi varem. Kui olete huvitatud Google'i veebikesksest operatsioonisüsteemist, siis siin on mõned asjad, mida te ei pruugi teada.

Chrome OS põhineb Linuxil

Linux on avatud lähtekoodiga operatsioonisüsteem, mida igaüks saab oma levitamise loomiseks alla laadida, muuta ja kasutada. Täpselt nii tegi Google Chrome OS-iga, kasutades Linuxi kernelit ja selle ümber üles ehitades. See muudab Chrome OS-i tehniliselt Google'i kaubamärgiga Linuxi distributsiooniks, umbes nagu Android.

Nii suudavad Chromebookid ka Linuxi rakendusi loomulikult käitada.

SEOTUD:Kuidas käivitada Linuxi rakendusi Chromebookis ilma Linuxi täisakent avamata

Chromebookid on olemuslikult turvalised ja viirusteta

Turvalisus on enamiku Chromebookide üks suurimaid müügikohti. Need on väga turvalised ega ole vastuvõtlikud ühegi teadaoleva viiruse suhtes. Seda seetõttu, et iga veebileht ja Chrome'i rakendus töötavad oma virtuaalses liivakastis, mis tähendab, et üks nakatunud leht ei saa ohustada arvuti muid aspekte. Ja niipea, kui probleemne leht on suletud, hävitatakse oht.

SEOTUD:Kolmel viisil on Chromebookid paremad kui PC või Mac

Teie andmeid varundatakse alati

Chrome OS on pilvepõhine operatsioonisüsteem ja kuna see on Google'i toode, on selle peamine salvestusruum Google Drive. See tähendab, et kõik, mida nendesse Drive'i kaustadesse salvestate, sünkroonitakse automaatselt pilvega.

Vähe sellest, aga kõik teie Chrome'i seaded, laiendused, paroolid ja peaaegu kõik muu sünkroonitakse ka pilvega. Kogu teie kraam on kogu aeg varundatud.

Ainus erand on siin muidugi Chromebooki kohalik salvestusruum. Kui salvestate faile Drive'i asemel lokaalselt, ei varundata neid. Kõik muu on siiski.

Chromebookid käitavad rohkem rakendusi kui ükski planeedil olev seade

Praegu saavad enamus Chromebooke Chrome'i veebirakendusi ja Androidi rakendusi kastist välja käitada. Mõne kuu pärast saavad paljud käivitada ka Linuxi rakendusi.

Kuid võite ka Windowsi rakendusi käivitada koos Crossoveri või Wine'iga (kuigi see võib olenevalt rakendusest tõepoolest olla natuke lame). See muudab Chrome OS-i kõige mitmekülgsemaks opsüsteemiks ja võimaldab käitada nelja erinevat tüüpi rakendusi - kõik samal seansil.

Chrome OS ei ole lihtsalt brauser

Narratiiv „Chromebookid on lihtsalt veebibrauser” onnii vana ja sel hetkel väsinud, see on peaaegu koomiline. Chromebookid on juba aastaid olnud rohkem kui lihtsalt Chrome'i brauseri sülearvutiversioon, nii et see võtmine pole isegi kaugelt tõsi. Nagu ülalpool näidatud, saate Chromebookides nüüd nii palju teha.

SEOTUD:Chromebookid on midagi enamat kui lihtsalt brauser

Kõik on seotud teie Google'i kontoga

Selline käib varundamise varasema punktiga käsikäes, kuid juhul, kui see polnud selge: kõik, mida Chromebookis teete, on lisatud teie Google'i kontole. Failid salvestatakse Drive'i, laiendused sünkroonitakse teie kontoga, isegi Chrome'i App Store'ist alla laaditud rakendused salvestatakse teie Google'i kontole, nii et need sünkroonitakse kõigi teie tulevikus saadaolevate Chromebookidega.

Sama kehtib ka Androidi ja Androidi rakenduste kohta - kõik on seotud teie Google'i kontoga. See on sõna otseses mõttes kogu Chrome OS-i kogemuse selgroog.

Edasijõudnutele on olemas peidetud süsteemi muudatused

Chrome OS-i üks toredamaid asju on see, kui lihtne see on. Põhimõtteliselt saab igaüks haarata Chromebooki, sisse logida oma Google'i kontoga ja olla peaaegu koheselt kursis toimuvaga. Kuid kui olete nokitseja, ei jäta teid liiga lihtsaks OS-iks - saate teha kõikvõimalikke lahedaid näpunäiteid, et Chromebookist rohkem kasu saada.

Näiteks saate oma värskenduskanalit muuta - see kasutab vaikimisi stabiilset kanalit, kuid on olemas ka beeta- ja arendajaversioonid, et saada ülevaade uutest funktsioonidest, kui need on alles väljatöötamisel. Absoluutselt kõige veritsema serva jaoks on olemas isegi Kanaari saarte Chrome OS.

Samamoodi on igas kanalis igasuguseid lippe - need on eksperimentaalsed funktsioonid, mis on alles väljatöötamisel. Nende abil saate lihtsa lülitiga uusi asju proovida. See on väga lahe kõigile, kellele meeldib uusi asju proovida.

Chromebookides saab käitada Microsoft Office'i (ja muud Windowsi tarkvara)

Jällegi käib see käsikäes varasema punktiga, kuid sellest tasub uuesti rääkida spetsiaalselt Microsoft Office'i jaoks. See on ilmselt üks kõige küsitavamaid küsimusi Chrome OS-i kohta üldiselt ja vastus on väga lihtne: jah, see võib käivitada Microsoft Office'i. Tegelikult saate seda teha mitmel erineval viisil.

Esiteks, kui te ei vaja Office'i kõige arenenumat funktsionaalsust, võite kasutada Androidi rakendusi või Office Online'i. Kui need arvele ei sobi ja vajate täielikku Office'i komplekti, võite kasutada Windowsi täielike versioonide käitamiseks otse oma Chromebookis midagi sellist nagu Crossover Chromebookidele.

SEOTUD:Kuidas Windowsi tarkvara Chromebookis käitada