Kuidas muuta oma Android-telefoni klaviatuuri

Androidis on saadaval rohkem klaviatuurirakendusi, kui proovida sooviksite, kuid soovitame proovida vähemalt mõnda parimat klaviatuurirakendust, et leida endale midagi. Kui olete seda teinud, saate selle oma Android-telefonis käivitada järgmiselt.

Esiteks paar nooti. Näitena näitame teile, kuidas SwiftKey klaviatuurile üle minna, kuid mis tahes muule klaviatuurile ülemineku protsess on sama. Selle näite jaoks kasutame ka OnePlus 6T seadet. Teie Android-seadme meetod peaks olema sarnane, kuid lugematute Androidi variatsioonide korral on seda raske kindlalt öelda.

Kõigepealt peate minema Play poodi ja laadima alla soovitud klaviatuuri. Kui soovite kaasa minna, võite jätkata ja alla laadida siin kasutatava SwiftKey klaviatuuri. Kui olete rakenduse installinud, minge oma seadme seadetele.

Seadetes peate liikuma seadetesse „Keel ja sisend”. Mõne telefoni puhul võib see olla maetud teise menüüsse, täpselt nagu meie jaotises Süsteem. Kui te ei leia seda, saate alati otsingu teha.

Kui olete seda näinud, puudutage valikut „Keeled ja sisend” ning seejärel valikut „Virtuaalne klaviatuur”. Mõnes seadmes võidakse seade kuvada kui „Praegune klaviatuur”.

Praegu installitud klaviatuuride nägemiseks puudutage valikut „Klaviatuuri haldamine”. Seal peaksite nägema ka oma äsja installitud klaviatuurirakendust, kuid see keelatakse. Puudutage selle lubamiseks klaviatuuri nime kõrval olevat lülitit.

Ekraanile ilmub hoiatus, mis annab teile teada, et klaviatuur peab teie valitud teksti koguma. Klõpsake nuppu „OK“ ja seejärel naaske „Virtuaalse klaviatuuri“ sätete juurde.

Märge: Nutitelefonis klaviatuurirakenduse kasutamine on privaatsusrisk. Kui kasutate neid, soovitame kasutada usaldusväärsete ettevõtete klaviatuurirakendusi.

Nüüd, kui klaviatuur on installitud ja lubatud, peate selle lihtsalt klaviatuuriks valima.

Järgmised toimingud näevad iga installitud klaviatuuri puhul tõenäoliselt erinevad, kuna igal klaviatuuril on erinev seadistusprotsess (ja mõnel ei pruugi seda üldse olla). Üldine idee on endiselt sama.

Selle installeri kuvamiseks puudutage SwiftKey klaviatuuri kirjet. Puudutage seadistusekraanil valikut „Valige kiirklahv”.

Näete dialoogiboksi pealkirjaga „Muuda klaviatuuri”, kus on valitud teie praegune vaikeklaviatuur (selles näites on see Fleksy klaviatuur). Selle valimiseks puudutage valikut Swiftkey Keyboard.

Tehniliselt olete valmis ja võite hakata oma klaviatuuri kasutama. Kuid enamik kaasaegseid klaviatuure pakub mõningaid kohandamisvõimalusi ja pole valus neid kontrollida. Puudutage SwiftKey's valikut "Hangi paremad ennustused", et minna üle SwiftKey seadetele. Järgmisel ekraanil palutakse teil oma Google'i või Microsofti kontole sisse logida. Selle tegemisel on mõned eelised, kuid see on täiesti vabatahtlik. Praegu jätame sisselogimisprotsessi vahele.

Seejärel jõuate SwtifKey seadetele. Vaadake julgelt ringi ja kohandage klaviatuuri. Kui olete rahul, väljuge seadetest ja alustage uue klaviatuuri kasutamist.

Kui soovite tulevikus kasutada mõnda muud klaviatuuri, järgige lihtsalt sama protsessi uuesti. Eelinstallitud klaviatuurile üleminekuks jätke protsessi installimine ja aktiveerimine lihtsalt vahele.