Kuidas teha tulpdiagrammi Microsoft Excelis

Ribadiagramm (või tulpdiagramm) on üks lihtsamaid viise andmete esitamiseks Excelis, kus horisontaalseid ribasid kasutatakse andmete väärtuste võrdlemiseks. Siit saate teada, kuidas teha ja vormindada tulpdiagramme Microsoft Excelis.

Tulbakaartide lisamine Microsoft Excelisse

Ehkki saate mis tahes Exceli andmete komplekti muuta tulpdiagrammiks, on mõistlikum seda teha andmetega, kui on võimalik teha sirgeid võrdlusi, näiteks mitme toote müügiandmete võrdlemine. Samuti saate Excelis luua kombineeritud diagramme, kus ribadiagramme saab kombineerida teiste diagrammitüüpidega, et näidata kahte tüüpi andmeid koos.

SEOTUD:Kuidas Excelis kombineeritud diagrammi luua

Kasutame näiteandmekogumina väljamõeldud müügiandmeid, mis aitavad teil visualiseerida, kuidas neid andmeid saaks Excelis tulpdiagrammiks teisendada. Keerukamate võrdluste jaoks võivad paremad võimalused olla alternatiivsed diagrammitüübid, näiteks histogrammid.

Tulpdiagrammi lisamiseks Microsoft Excelisse avage oma Exceli töövihik ja valige oma andmed. Saate seda teha käsitsi hiire abil või valida oma vahemikus oleva lahtri ja vajutada andmete automaatseks valimiseks Ctrl + A.

Kui teie andmed on valitud, klõpsake käsul Sisesta> Lisa veerg või tulpdiagramm.

Saadaval on erinevad veerudiagrammid, kuid standardse tulpdiagrammi lisamiseks klõpsake valikut „Klastrite diagramm”. See diagramm on esimene ikoon, mis on loetletud jaotises „2-D veerg“.

Excel võtab automaatselt teie andmekomplekti andmed, et luua diagramm samale töölehele, kasutades veergude silte telje ja diagrammi pealkirjade määramiseks. Saate diagrammi teisaldada või muuta sama töölehe teise positsiooni või lõigata või kopeerida diagrammi teise töölehe või töövihiku faili.

Meie näiteks on müügiandmed teisendatud tulpdiagrammiks, mis näitab iga elektroonilise toote müügi arvu võrdlust.

Selle andmekogumi jaoks osteti hiiri kõige vähem 9 müügiga, kõrvaklappe aga 55 müügiga. See võrdlus on visuaalselt ilmne esitatud diagrammilt.

Riba diagrammide vormindamine Microsoft Excelis

Vaikimisi luuakse Exceli tulpdiagramm määratud stiili abil, diagrammi pealkiri on ekstrapoleeritud ühest veerusildist (kui see on saadaval).

Soovi korral saate diagrammil teha palju vormindamismuudatusi. Saate muuta oma diagrammi värvi ja stiili, muuta diagrammi pealkirja, samuti lisada või muuta telje silte mõlemal küljel.

Samuti on võimalik oma Exceli diagrammile lisada trendijooni, mis võimaldab teil oma andmetes näha suuremaid mustreid (suundumusi). See oleks eriti oluline müügiandmete puhul, kus trendijoon võiks aja jooksul visualiseerida müügi vähenemist või suurenemist.

SEOTUD:Kuidas töötada Microsoft Exceli graafikute trendijoonte abil

Diagrammi pealkirja teksti muutmine

Tulbadiagrammi pealkirja teksti muutmiseks topeltklõpsake pealkirja tekstiväljal diagrammi enda kohal. Seejärel saate teksti vastavalt vajadusele muuta või vormindada.

Kui soovite diagrammi pealkirja täielikult eemaldada, valige oma diagramm ja klõpsake paremal oleval ikoonil „Diagrammi elemendid”, mis on visuaalselt näidatud rohelise sümbolina „+”.

Selle valimise tühistamiseks klõpsake valiku „Diagrammi pealkiri” kõrval oleval märkeruudul.

Kui märkeruut on eemaldatud, eemaldatakse teie diagrammi pealkiri.

Teljesiltide lisamine ja muutmine

Teljekaartide lisamiseks ribadiagrammile valige diagramm ja klõpsake rohelist ikooni „Diagrammi elemendid” (ikoon „+”).

Lubage menüüs „Diagrammi elemendid” märkeruut „Telje pealkirjad”.

Telje sildid peaksid ilmuma nii x-telje (allosas) kui ka y-telje (vasakul) jaoks. Need ilmuvad tekstikastidena.

Siltide muutmiseks topeltklõpsake iga telje kõrval asuvaid tekstivälju. Muutke iga tekstikasti teksti vastavalt ja valige siis, kui olete muudatuste tegemise lõpetanud.

Kui soovite sildid eemaldada, järgige samme, et eemaldada märkeruut menüüst „Diagrammi elemendid”, vajutades rohelist ikooni „+”. Kui eemaldate märkeruudu valiku „Telje pealkirjad” kõrval, eemaldatakse sildid kohe vaatest.

Diagrammi stiili ja värvide muutmine

Microsoft Excel pakub mitmeid diagrammiteemasid (nimega stiilid), mida saate oma ribadiagrammile rakendada. Nende rakendamiseks valige oma diagramm ja klõpsake paremal ikooni „Diagrammide stiilid”, mis näeb välja nagu pintsel.

Stiilivalikute loend muutub nähtavaks jaotise „Stiil” rippmenüüs.

Diagrammi visuaalse välimuse, sealhulgas riba paigutuse ja tausta muutmiseks valige üks neist stiilidest.

Samadele diagrammistiilidele pääsete juurde, kui klõpsate lindiriba jaotise „Diagrammitööriistad” all vahekaarti „Kujundus”.

Samad diagrammistiilid on nähtavad jaotises „Diagrammistiilid” - mis tahes kuvatud suvandi klõpsamine muudab teie diagrammi stiili samamoodi nagu ülaltoodud meetod.

Menüüs Diagrammistiilid saate jaotises „Värv” muuta ka diagrammis kasutatud värve.

Värvivalikud on rühmitatud, nii et nende värvide diagrammile rakendamiseks valige üks värvipaleti rühmitustest.

Kõiki värvistiile saate testida, hõljutades kõigepealt nende kohal hiirega. Teie diagramm muutub, et näidata, kuidas diagramm nende rakendatud värvidega välja näeb.

Edasised tulpdiagrammi vormindamise valikud

Te saate oma ribadiagrammi vormindamisel täiendavaid muudatusi teha, paremklõpsates diagrammi ja valides suvandi „Vorminda diagrammi ala”.

See avab paremal asuva menüü "Vorminda diagrammi ala". Siit saate jaotises „Diagrammi valikud” muuta diagrammi täitmise, äärise ja muid diagrammi vormindamise valikuid.

Samuti saate jaotises „Tekstivalikud” muuta seda, kuidas tekst teie diagrammil kuvatakse, võimaldades lisada pealkirja ja telje siltidele värve, efekte ja mustreid ning muuta seda, kuidas tekst diagrammil joondatakse.

Kui soovite teksti vorminduses täiendavaid muudatusi teha, saate seda teha sildi redigeerimise ajal vahekaardil „Kodu” olevate standardsete teksti vormindamise suvanditega.

Võite kasutada ka hüpiku vormindamise menüüd, mis kuvatakse diagrammi pealkirja või telje sildi tekstiväljade kohal, kui neid redigeerite.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found