Kuidas saada Windows 8 režiimi Windows 8-s

„Windows XP režiimi” ei ole Windows 8 komplektis. Microsoft lõpetab peagi Windows XP tugi ja ei taha, et keegi seda isegi virtuaalses masinas kasutaks. Kuid saate oma Windows XP režiimi hõlpsasti Windows 8-s seadistada.

Võite virtualiseerida Windows XP peaaegu iga virtuaalmasinaprogrammiga, kuid käsitleme lahendust, mis pakub Windows 8 režiimi, näiteks töölaua ja tegumiriba integreerimist Windows 8-s.

Kuidas Windows XP režiim töötas

SEOTUD:Meie pilk XP režiimile Windows 7-s

Microsoft hindas seda funktsiooni vanade rakenduste käitamiseks "Windows XP režiimis", kuid see pole lihtsalt üks Windowsi ühilduvuse funktsioon. Operatsioonisüsteemis Windows 7 on režiim Windows XP tegelikult Windowsi operatsioonisüsteemi täielik koopia, mis töötab Microsofti Virtual PC virtualiseerimise tarkvaras. Windows XP režiimis installitud rakendused töötavad Windows XP virtuaalses masinas.

Microsoft täiendas oma konkurente, lisades Windows XP litsentsitud koopia, pakkudes paremat kogemust kui Windows XP installimine VirtualBoxi ja kõigi teie vanade Windows XP rakenduste piirdumine virtuaalmasina aknaga.

Windows XP režiim pole Windows 8-s saadaval, kuid saate seda VMware Playeri abil üsna tihedalt taasesitada. Võite kasutada ka VirtualBoxi või mõnda muud virtuaalmasina lahendust, näiteks Windows 8-ga kaasas olevat Hyper-V virtualiseerimise funktsiooni. Kuid VMware Player pakub Windows XP-režiimi sarnaseid integreerimisfunktsioone - saate luua otsepikendusi Windows XP rakendustesse ja teil on ainulaadne tegumiriba iga virtualiseeritud programmi ikoonid.

Windows 8 ei sisalda Windows XP litsentsitud koopiat, seega vajate selle seadistamiseks Windows XP koopiat. Kui teil on vana Windows XP ketas, siis see sobib. VMware Player on täiesti tasuta. Erinevalt Windows XP režiimist, mis oli saadaval ainult Windows 7 Professionali, Ultimate'i ja Enterprise'i väljaannete jaoks, saate selle seadistada mis tahes Windows 8 väljaandes.

Pange tähele, et VMware Player on tasuta ainult kodukasutajatele, seega võite kasutada VirtualBoxi või minna üle tasulisele VMware Workstationile, kui vajate ärilistel eesmärkidel Windows XP režiimi.

Windows XP režiimi seadistamine VMware Playeriga

Esmalt laadige alla ja installige VMware Player arvutisse. Kui see on installitud, käivitage see ja looge uus virtuaalne masin. Tehke häälestusprotsess läbi, pakkudes kas Windows XP installiplaati või Windows XP plaadipilti ISO-vormingus.

Sisestage oma tootevõti, kasutajanimi, parool ja muu teave. VMware Player installib Windows XP automaatselt virtuaalsesse masinasse, nii et te ei pea installiprotsessi ajal midagi tegema. Oodake lihtsalt ja laske protsessil iseseisvalt lõpule viia - VMware Player saab hakkama kõigega, kaasa arvatud töölaua integreerimise funktsioone võimaldava paketi VMware Tools installimine.

Windows XP integreerimine Windows 8-ga

Kui soovite oma Windows XP süsteemi Windows 8-ga integreerida, klõpsake VMware Playeri menüül Player ja valige Unity. See võimaldab erirežiimi, kus teie Windows XP rakendused töötavad teie Windows 8 töölaual.

Kõik Unity-režiimi lubamisel töötavad rakendused kuvatakse teie Windows 8 töölaual koos oma ikoonidega Windows 8 tegumiribal.

Windows XP režiimis töötavate rakenduste käivitamiseks liigutage hiir ekraani vasakusse alanurka ja kasutage VMware menüüd rakenduste käivitamiseks Windows XP süsteemist. Need ilmuvad ka teie Windows 8 töölaual.

Selliste rakenduste otselinkide loomiseks paremklõpsake nende otseteed VMware käivitusmenüüs ja valige Loo otsetee töölaual. Saate otsetee, millel saate rakenduse käivitamiseks klõpsata.

Igal ajal võite klõpsata Windows XP menüül ja valida Exit Unity, et keelata Unity-režiim ja piirata oma Windows XP rakendused ühe virtuaalmasina aknaga.

VMware Player seadistab lohistamise ja kopeerimise ja kleepimise integreerimise automaatselt, nii et saate kasutada rakendusi umbes nii, nagu need töötasid Windows 8-s. Kuid need ei tööta Windows 8-s, nii et nad ei pääse juurde kõigile teie Windows 8 süsteemi failidele. Võimalik, et soovite virtuaalmasina seadete aknast seadistada jagatud kaustad, et saaksite faile oma Windows 8 süsteemi ja Windows XP rakenduste vahel jagada.

SEOTUD:Microsoft lõpetab 2014. aastal Windows XP tugi: mida peate teadma

Kahju, et Microsoft selle funktsiooni Windows 8-st eemaldas, kuid on selge, miks nad seda tegid. Microsoft ei taha enam Windows XP-d toetada, isegi mitte virtuaalses masinas. Windows XP režiim oli äriklientide funktsioon, et nad saaksid end Windows XP-st üle minna - nad võivad end Windows 7-le üle minna, teades, et kõiki probleeme kogenud rakendusi saab lihtsalt käivitada Windows XP-režiimis.

Kuid Windows XP režiim ei ole igavesti - Microsoft soovib, et ettevõtted täiendaksid oma rakendusi ja tagaksid, et nad jätkaksid Windowsi uuemate versioonidega töötamist, mitte ei sõltu igaveseks Windows XP-st. Hea on minna üle rakendustele, mis töötavad Windowsi kaasaegsetes versioonides ja ei sõltu Windows XP virtuaalsest masinast, kuid muud virtualiseerimisprogrammid pakuvad jätkuvalt tõrkeohutut võimalust ka siis, kui Microsoft enam Windows XP režiimi ei paku.