Miks Windows kasutab tagasilööke ja kõik muu edasisuunalist kaldkriipsu?

Kas olete kunagi märganud, et see on Windowsis C: \ Windows \, ​​veebis //howtogeek.com/ ja / home / user / Linuxis, OS X-is ja Androidis? Windows kasutab teede jaoks tagasilööke, samal ajal kui kõik muu näib kasutavat kaldkriipsu.

Kaasaegne tarkvara proovib teid vale tüüpi kaldkriipsu sisestamisel automaatselt parandada, nii et pole tähtis, millist kaldkriipsu enamasti kasutate. Kuid mõnikord on erinevus siiski oluline.

Miks Windows kasutab tagasilööke: ajalugu

Miks siis Windows on paaritu operatsioonisüsteem väljas? Kõik on seotud mõne ajalooõnnetusega, mis juhtus aastakümneid tagasi.

Umbes 1970. aastal tutvustas Unix kataloogi eraldajana kaldkriipsuga märki - see on / -märk. Me ei tea tegelikult, miks nad selle valisid, kuid valis just selle.

Täna on seda raske ette kujutada, kuid Microsofti DOS-i algne versioon - see on MS-DOS 1.0 - ei toetanud katalooge üldse, kui see 1981. aastal välja anti. Enamiku DOS-i kaasatud utiliitidest kirjutas IBM ja nad kasutasid / märk kui "lüliti" märk. Seda näete ka täna käsureal - käsu käivitamine rež / w käsib dir käsklusel käitada laia nimekirja vormingu suvandit käsu käivitamise ajal dir c: \ käsib dir käsul loetleda draivi C: \ sisu. Erinevad kaldkriipsutüübid näitavad siin, kas määrate valiku või kataloogitee. (Unixil kasutatakse lülitite tähistamiseks tähemärki / asemel tähte -.)

Sel ajal ei huvitanud inimesi tegelikult see, et nad kasutasid märki, mida teises operatsioonisüsteemis muudel eesmärkidel kasutati.

SEOTUD:Kas Windows toetub endiselt MS-DOS-ile?

MS-DOS 2.0 tutvustas kataloogide tuge, kuid IBM soovis säilitada ühilduvuse algsete DOS-i utiliitide ja muude programmidega, mis eeldasid, et lülitite jaoks kasutatakse märki /. Microsoft oli märki / märgi juba millekski kasutanud, nii et nad ei saanud seda lihtsalt uuesti kasutada. Lõpuks valisid nad hoopis märgi \, kuna see oli visuaalselt kõige sarnasema välimusega tegelane.

Windowsi ei pruugi enam DOS-i peale ehitada, kuid siiski näete DOS-i pärandit kogu Windowsi selles, kuidas failisüsteemis kasutatakse tagasilööke ja muid funktsioone, näiteks draivitähti.

Paljud neist üksikasjadest pärinevad Microsofti töötaja Larry Ostermani selleteemalisest blogipostitusest, mis sisaldab üksikasjalikumat siseinfot Microsofti töötajatelt, kes need otsused tegid.

Miks kõik muu kasutab edasiviivat kaldkriipsu

See kõik poleks täna tegelikult oluline, kuid veebibrauserid järgivad Unixi kokkulepet ja kasutavad veebilehtede aadresside jaoks tähemärke /. Tüüpiline Windowsi kasutaja näeb veebiaadressi sisestamisel kaldkriipsu ja kohaliku kausta asukoha sisestamisel tagasilööki, mistõttu võib see segadust tekitada. Veebisaidid järgivad Unixi konventsiooni, nagu ka teised protokollid, näiteks FTP. Isegi kui kasutate veebiserverit või FTP-serverit Windowsi masinas, kasutavad nad kaldkriipsu, sest seda nõuab protokoll.

Teised operatsioonisüsteemid kasutavad samal põhjusel kaldkriipse - see on Unixi konventsioon. Linux on Unixi-laadne operatsioonisüsteem, seega kasutab see sama tüüpi kaldkriipsu. Mac OS X põhineb BSD-l, mis on veel üks Unixi-laadne operatsioonisüsteem. Teised tarbijate operatsioonisüsteemid, nagu Android, Chrome OS ja Steam OS, põhinevad Linuxil, seega kasutavad nad sama tüüpi kaldkriipsu.

Kas see loeb?

Huvitavam on küsimus, kas see tõesti loeb. Brauseri- ja operatsioonisüsteemiarendajad näivad mõistvat, et kasutajad on segaduses, mistõttu teevad nad endast oleneva, et aktsepteerida mis tahes tüüpi kaldkriipsu. Kui tippite Google Chrome'i, Mozilla Firefoxi või Internet Explorerisse http: \ howtogeek.com \, parandab brauser selle automaatselt aadressiks //howtogeek.com/ ja laadib veebisaidi tavapäraselt. Kui tippite Windows Explorerisse C: / Users / Public ja vajutate sisestusklahvi Enter, parandatakse see automaatselt väärtuseks C: \ Users \ Public ja teid suunatakse õigesse asukohta.

DOS-i arendajad ei olnud sellega rahul isegi algusaegadel, nii et nad panid DOS-i teede jaoks aktsepteerima mõlemat tüüpi märke. Täna saate endiselt käsureale kirjutada sellised käsud nagu cd C: / Windows / ja teid suunatakse õigesse kausta.

See ei tööta siiski kõikjal Windowsis. Kui tippite dialoogiboksis Ava tee nagu C: / Users / Public ja vajutate sisestusklahvi Enter, näete viga, öeldes, et faili nimi pole kehtiv. On ka muid veebipõhiseid rakendusi, mis võivad näidata viga, kui proovite sisestada tee, näiteks http: \ howtogeek.com \ - see sõltub sellest, kas programm parandab selle teie eest või otsustab tõrke kuvada.

Tavaliselt võite unustada, et kaldkriipse on kahte erinevat tüüpi, kuid aeg-ajalt on see oluline. Tore oleks, kui kõik kasutaksid kataloogiteede jaoks järjepidevat eraldajat, kuid Windows on ajalooliselt tegelenud tagurpidi ühilduvusega - isegi 1980ndate alguses.