Kuidas mitte kunagi USB-draivi Windows 10-s enam "turvaliselt eemaldada"

Kas viskate USB-draivid alati enne nende eemaldamist välja? Nende lihtsate näpunäidete abil saate endale mõned klõpsud ja natuke aega kokku hoida, sest te ei pea enam kunagi mälupulka väljastama.

Enne vooluvõrgust eemaldamist veenduge alati, et draivi ei kasutata

Üldiselt on USB-draivi (nt pöidla, kõvaketta jne) eemaldamisel suurimaks ohuks andmetele nende lahtiühendamine andmete kirjutamise ajal. See katkestab kirjutamistoimingu ja kirjutatav või kopeeritud fail on puudulik või võib jääda rikutud failiks.

Niisiis, enne kui USB-draivi arvutist lahti ühendate, veenduge, et kõik failid oleks kopeerimise või sinna salvestamise lõpetanud.

Muidugi on mõnikord raske teada, kas teie arvuti kirjutab kettale. Taustaprotsess võib olla sellele kirjutamine või programm selle automaatne salvestamine. Kui eemaldate draivi vooluvõrgust ja katkestate need protsessid, võib see põhjustada probleemi.

Ainus viis, kuidas seda vältida, on draivi turvaline eemaldamine. Microsoft nõuab siiski, et seni, kuni on valitud süsteemipoliitika „Kiire eemaldamine” ja te ei kirjuta andmeid kettale, ei pea te neid välja saatma.

Samuti peate veenduma, et kirjutamise vahemällu salvestamine pole draivi jaoks lubatud, kuid lisateavet selle kohta hetkega.

SEOTUD:Kas peate tõesti USB-mäluseadmed turvaliselt eemaldama?

Hankige LEDiga draiv

Mõnda USB-draivi on lihtne näha, kuna neil on sisseehitatud LED, mis vilgub andmete lugemise või kirjutamise ajal. Niikaua kui LED ei vilgu, võite draivi turvaliselt lahti ühendada.

Kui teie kettal pole LED-i, tehke oma parima, et enne selle eemaldamist veenduksite, et taustal varundamist või kopeerimist ei toimu.

Kohustuslik: aktiveerige seadmehalduris kiire eemaldamise režiim

Vaikimisi optimeerib Windows 10 USB-draivid, et saaksite need kiiresti eemaldada, ilma et peaksite kasutama teavitusikooni „Riistvara turvaline eemaldamine”. Ta teeb seda, keelates kirjutamise vahemälu.

Kirjutamise vahemällu salvestamine võib kiirendada USB-kettakirjutuste ilmumist, kuid võib ka panna teid arvama, et kirjutamisprotsess on lõpule viidud, kui see tegelikult ikka taustal töötab. (Sellest sai vaikepoliitika Windows 10 oktoobri 2018 värskenduses, mida nimetatakse ka versiooniks 1809.)

Kuna seadmehalduris on võimalik kirjutamise vahemälu uuesti sisse lülitada, peaksite selle keelama, kui soovite oma USB-draivi kiiresti eemaldada ilma seda välja viskamata.

Selleks klõpsake nuppu Start, tippige otsingukasti „Device Manager” ja vajutage sisestusklahvi.

Klõpsake noolel kettadraivid, paremklõpsake välist USB-draivi ja valige seejärel Atribuudid.

Valige vahekaardil „Reeglid” raadionupp nupu „Kiire eemaldamine” kõrval (kui see on juba valitud, jätke see lihtsalt nii) ja klõpsake siis nuppu „OK”.

Sulgege seade Haldur ja kõik on valmis! Tulevikus saate selle konkreetse USB-draivi turvaliselt eemaldada, ilma et seda väljutaksite alati, kui kirjutamistoimingut ei tehta.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found