Kuidas mängida emulaatoritega NVIDIA SHIELD teleris retromänge

HTPC-st lühike on NVIDIA SHIELD-teler kõige mitmekülgsem karp, mille saate oma meelelahutuskonsooli panna. See toetab 4K HDR-i taasesitust Netflixist ja YouTube'ist. Saate mängida mänge Google Play poest ja voogesitada mänge oma arvutist või NVIDIA serveritest. Ja saate isegi retro-mängude jaoks emulaatori seadistada.

Kuigi oleme näinud selliseid retro-konsoole nagu PlayStation Classic ja NES Classic, võib nende ühekordseks kasutamiseks mõeldud juhtum olla veidi väljalülitatav. Pole midagi halba, kui soovite lihtsalt midagi ühendada ja mängudesse sukelduda, kuid muud võimalused on paremad, kui soovite mitmeotstarbelisemat süsteemi. Ja NVIDIA SHIELD võib olla neist parim.

Mis on emulaatorid ja ROMid?

Vanemate mängude uuemas süsteemis mängimiseks vajate kahte tükki:

  • Emulaator: See on tarkvara, mis jäljendab klassikalist konsooli, andes teie süsteemile võimaluse klassikaliste mängude mängimiseks. Emulaator vastutab juhtnuppude tõlkimise, samuti video- ja heliväljundi käitlemise eest. Enamik emulaatoreid võimaldavad ka salvestusolekuid, et saaksite oma mängu edenemise igal ajal salvestada.
  • ROMid: Need on teie mängitava mängu tarkvaraversioon.

Emulaatorid on täiesti seaduspärased, kuid ROM-failid on veidi segasemad. Autoriõiguse seadused on riigiti erinevad, kuid parimal juhul on ROM-i saamiseks ainus seaduslik viis selle kopeerimine teile kuuluvast kassettist. Kassett peab jääma teie valdusse ja te ei saa ROM-faili kellegagi jagada. Enne alustamist vaadake oma piirkonna seadusi ja veenduge, et saaksite oma ROM-e seaduslikul viisil.

Miks kasutada klassikalise konsooli ostmise asemel SHIELD-i?

Ehkki SHIELD-il emulaatorite seadistamine pole nii lihtne kui lihtsalt NES Classicu ühendamine, on see palju lihtsam kui oma süsteemi loomine ja telerisõbralikum kui mängude jäljendamine arvutis. Ja kui te ei mängi, saate sama kasti abil oma lemmiksaateid vaadata.

Kuna NVIDIA-l on SHIELD-i jaoks esimese osapoole kontroller, teavad emulaatori arendajad, et see on enamiku kasutajate kontroller. See hõlbustab selle kontrolleri toe kaasamist, see tähendab, et teil on rohkem õnne, kui saate oma lemmik retro-mänguga kohe karbist välja töötada.

SHIELDi eeliseks on ka see, et saate mängida mänge mitmel platvormil. PlayStation Classic laseb teil mängida ainult kaasasolevaid 20 mängu, nii et kui olete need kõik lõpetanud, muutub konsool kaunistuseks (väga atraktiivseks, pange tähele). Nagu me hetkega jõuame, toetab enamik SHIELD-i emulaatoreid mitmesuguseid platvorme. Saate mängida oma NES-i mänge, aga ka SNES-i, GameBoy-d, PlayStationi ja muud - kõik ühest seadmest.

Vaadake mänge Google Play poest

Isegi kui teil on mängu ROM-i seaduslik koopia ja emulaator, kus seda mängida, peaksite siiski kaaluma sama mängu otsimist Google Play poest. Tõenäoliselt peate selle uuesti ostma, kuid isegi vanemad AAA-mängud nagu suur autovargus seeriaid on vähem kui kümme taala (kumbki). Ja sellega väldite täielikult mängu ROM-i hankimise seaduslikku halli ala. Samuti teate, et saate mängu Play poest igal ajal uuesti alla laadida, nii et te ei pea oma vana kassetti ja ROM-faili alles hoidma.

Porditud mäng toimib tõenäoliselt paremini kui jäljendatud mäng ja sellel võivad olla sellised funktsioonid nagu parem kontrolleri tugi ja pilvesalvestused. See kipub natuke juba omatava asja tagasiostmiseks, kuid mugavus on tõenäoliselt väärt paari taala.

Sellest hoolimata heidame pilgu sellele, kuidas emulaator tööle saada.

Siin on see, mida vajate

Selle toimimiseks vajate mõnda asja:

  • RetroArch: See emulaator on Play poes tasuta saadaval, nii et te ei pea muretsema selle oma seadmesse kõrvalelaadimise pärast. Samuti toetab see palju vanemaid süsteeme, hõlpsat olekusäästmist ja laadimist ning sisaldab SHIELD-kontrolleri tuge.
  • Kindel uurija: See on Androidi parim failihaldur isegi 160-tollisel ekraanil.
  • USB-draiv: vanemad mängufailid on pisikesed, nii et te ei vaja suurt pöidla draivi. Umbes kakskümmend mängu, mis mul olid, oli ainult umbes 1,3 GB.

USB-draivi ettevalmistamiseks vormindage see oma Windowsi arvutis NTFS, exFAT või FAT32.

Kuidas oma ROM-faile laadida

Hiljem on lihtsam, kui eraldate ROM-failid iga süsteemi jaoks erinevatesse alamkaustadesse. Minu NES-ROM-id asuvad kaustas sildiga “NES”, minu GameBoy Advance-ROM-id on kaustas sildiga “GBA” jne. Kui olete oma ROM-ide kausta kõik seadistanud, kopeerige kogu kaust oma USB-draivi.

Seejärel sisestage pöidla draiv oma NVIDIA SHIELD-i.

Kasutage SHIELD-i kaugjuhtimispuldil asuvat navigeerimisnuppu, et valida vasakus ülanurgas hamburgeri menüü.

Valige ikoon Seaded.

Kasutage loendis allapoole liikumiseks navigeerimisnuppe ja tühjendage suvand „Konteksti alumine tööriistariba”. Selle kontrollimata muutuvad SHIELDi puldiga teile kättesaadavaks sellised tööriistad nagu kopeerimine, kleepimine ja muu.

Vajutage üks kord kaugjuhtimispuldil nuppu Tagasi, seejärel liikuge alla ja valige „USB-draiv 1.”

Liikuge alla ROM-ide kausta, seejärel hoidke selle valimiseks kaugjuhtimispuldil keskmist nuppu. Navigeerige üles ja valige koopiaikoon.

Paremale küljele liikumiseks kasutage navigeerimisnuppe, mis peaks vaikimisi loendama teie sisemälu. ROM-i kausta kleepimiseks valige lõikepuhvri nupp.

Kui ROM-ide kaust on teie sisemällu kopeerimise lõpetanud, vajutage Android TV avaekraanile naasmiseks kaugjuhtimispuldi avaekraani nuppu.

RetroArchi seadistamine

RetroArchi esmakordsel avamisel küsib ta luba teie salvestusruumi lugemiseks. Rakendus vajab seda teie ROM-failide lugemiseks, seega peate selle loa andma. RetroArch nõuab, et kasutaksite mängupulti, nii et edaspidi on kõik juhised seda silmas pidades.

Järgmine asi, mida peate tegema, on alla laadida Core, mis on pistikprogramm, mis on kohandatud töötama konkreetse platvormiga, mida proovite jäljendada. Näiteks enne GameBoy Advance'i mängu mängimist peate alla laadima Core, mis toetab GameBoy Advance'i. Kõik see juhtub rakenduses RetroArch, nii et te ei pea muretsema veebisaidile mineku ega failibrauseris olevate asjade uuesti kopeerimise pärast. Kõiki südamikke võidakse aeg-ajalt värskendada, et teie mänge natuke paremini mängida, ja saate neid värskendada ka RetroArchi seest.

Südamiku installimiseks valige käsk „Laadi südamik”.

Järgmisena valige käsk „Laadi tuum alla”.

Kerige allapoole ja vajutage juhtpuldil nuppu A või kaugjuhtimispuldi keskmist nuppu, et valida ja alla laadida Core süsteemidele, mida soovite jäljendada.

Teie süsteemide jaoks võib teil olla mitu südamikku. Iga tuum võib toimida veidi erinevalt, nii et kui teie mäng ei mängi päris korralikult, võib teine ​​tuum paremini töötada. Uue tuuma saate alati alla laadida, ilma et see kahjustaks teie mängu arengut.

Järgmisena saab RetroArch teie ROM-faile skannima. RetroArchi avakuvale naasmiseks vajutage kontrolleri nuppu B, seejärel kasutage vasakut pöidla abil paremale liikumiseks. Valige „Skannige kataloog”.

Valige suvand „/ storage / emulated / 0”.

Kasutage vasakule pöidla abil liikumiseks allapoole ja valige “ROM-id” (või mis iganes te oma ROM-ide kausta pealkirjastasite).

Valige „Skannige see kataloog”.

Kõigi teie ROM-failide skannimine võtab aega, kuid pärast seda vajutage kontrolleri nuppu B, kuni olete tagasi RetroArchi avalehel. Paremale liikumiseks kasutage vasakut pöidlauppu ja näete ikoone, mis tähistavad kõiki süsteeme, mille jaoks teil on ROM-faile.

Liigutage tagasi vasakule ja valige menüüs Seadete ikoon all „Sisend”.

Valige „Menu Toggle Gamepad Combo”.

RetroArchi sees asuvat menüüd kasutatakse teie mänguseisundi salvestamiseks ja uuesti laadimiseks, nii et saate mängu edenemise salvestada ja laadida. See seade muudab menüü kuvamiseks nuppe, mida vajutate, nii et valige kombinatsioon, mida te mängudes ei kasuta.

Seadete ekraanil olles saate muuta ka mõnda juhtnuppu ja video seadeid. Näiteks võiksite kohandada CRT ajastul loodud mängude latentsust. CRT-ekraanidel pole võimalust enne nende kuvamist pildiandmeid salvestada, samas kui uuemad kuvamistehnoloogiad lisavad paar millisekundit viivitust. Seetõttu võite leida, et peate latentsust reguleerima, nii et teie nupuvajutused on täpselt suunatud.

Kui olete mängimiseks valmis, liikuge tagasi oma olemasolevate süsteemide loendisse. Valige mäng, mida soovite mängida.

Valige käsk „Käivita”.

Valige südamik, mida soovite selle esitamiseks kasutada.

Valige viimane kord „Käivita“.

See on kõik! Teie mäng on valmis ja töötab ja saate mängida oma südames.

Kuigi see kõik tundus olevat palju seadistatud, ei kulu teie ROM-failide olemasolul rohkem kui paar minutit. Kui emulaator on installitud, on teil voogesituse meediumiks, uuemate mängude mängimiseks ja oma lemmikmängu mängimiseks üks seade!