Fondide installimine, eemaldamine ja haldamine Windowsis, Macis ja Linuxis

Ükskõik, kas soovite Wordis kasutada uut fonti või lihtsalt muuta oma opsüsteemi süsteemi fonti, et anda sellele teistsugune ilme, peate kõigepealt installima fondi oma opsüsteemi.

Installiprotsess muudab fondi kättesaadavaks kõigile teie opsüsteemi programmidele. Enamik rakendusi ei luba teil lihtsalt fondifaili laadida ja seda kasutada - need pakuvad teile installitud fontide loendit.

Hoiatus: liiga palju fonte võib teie arvutit aeglustada

Liiga paljude fontide installimine võib teie arvutit aeglustada. Ärge mingil juhul muretsege suure hulga fontide installimiseks ilma erilise põhjuseta - installige ainult need fondid, mida soovite tegelikult kasutada. Ärge desinstallige operatsioonisüsteemiga kaasas olnud fonte, kuid desinstallige installitud fondid pärast nende kasutamise lõpetamist.

See aeglustumine toimub kõigi operatsioonisüsteemidega - Windows, Mac OS X ja Linux. Operatsioonisüsteem peab jälgima suuremat hulka fonte ja iga fonte kasutav programm peab neid laadima ja nendega tegelema.

Windows

Fondi Windowsi installimiseks laadige see alla vormingus OpenType (.otf), PostScript Type 1 (.pfb + .pfm), TrueType (.ttf) või TrueType Collection (.ttc). Paremklõpsake allalaaditud fondifaili ja valige Install. Kui fondifail on arhiivis (nt .zip-fail), eraldage see kõigepealt.

Installitud fontide loendi leiate kaustast Fontid. Avage juhtpaneel, klõpsake valikut Välimus ja isikupärastamine ning klõpsake sellele juurdepääsemiseks nuppu Fontid. Samuti võite menüü Start või avaekraani avamiseks vajutada Windowsi klahvi üks kord, sisestada süsteemis otsimiseks „Fondid“ ja klõpsata kuvataval kausta Fondid.

Siit saate oma installitud fontide eelvaadet vaadata. Fondi desinstallimiseks paremklõpsake seda ja valige Kustuta. Mitme fondi korraga installimiseks lohistage need aknas Fondid.

Mac OS X

Fondi installimiseks Mac OS X-sse laadige see alla OpenType (.otf), TrueType (.ttf), Datafork TrueType Kohver (.dfont) või vanemat tüüpi fontifaili, mida Mac toetab, näiteks PostScript Type 1. Topeltklõpsake allalaaditud fondifaili selle eelvaate kuvamiseks. Selle installimiseks klõpsake eelvaate aknas Install Font.

Installitud fontide loendi leiate rakendusest Font Book. Selle avamiseks avage Finder, klõpsake külgribal Applications ja topeltklõpsake Font Book. Samuti saate avada Launchpadi ja klõpsata otseteel Font Book. Klaviatuurilt käivitamiseks vajutage klahvi Command + Space, et avada Spotlighti otsing, tippige „Font Book” ja vajutage sisestusklahvi.

Fondi eelvaade, klõpsates seda. Fondi eemaldamiseks paremklõpsake seda ja valige Eemalda perekond „Fondi nimi”. Paigaldatud fondi keelamiseks paremklõpsake seda ja valige Keela perekond „Fondi nimi”. Seejärel saate selle uuesti samast menüüst hiljem lubada.

Mitme fondifaili korraga installimiseks lohistage need fondiraamatu aknasse.

Linux

Erinevatel Linuxi distributsioonidel on erinevad töölaua keskkonnad ja need erinevad töölaua keskkonnad sisaldavad selleks erinevaid rakendusi.

Fondi installimiseks laadige see kõigepealt alla TrueType (.ttf), PostScript Type 1 (.pfb + .pfm) või OpenType (.otf) vormingus. Seejärel saate fondi eelvaate saamiseks topeltklõpsata. Ubuntus või mõnes muus GNOME-põhises Linuxi jaotuses kuvatakse GNOME Font Viewer. Kasutajakonto fondi installimiseks klõpsake nuppu Installi.

Fonte saate installida käsitsi - või installida mitu fonti korraga - paigutades need oma kasutajakonto kataloogi .fonts. Esmalt avage failihalduris oma kodukataloog. Varjatud kaustade kuvamiseks klõpsake Nautiluses valikut Vaade> Kuva peidetud failid. Leidke kaust .fonts ja topeltklõpsake seda. Kui seda pole, paremklõpsake oma kodukataloogis, looge uus kaust ja andke sellele nimi .fondid. Paigaldage fondifailid sellesse kataloogi, et need oma kasutajakontole installida.

Enne kui kausta paigutatud fondid on rakendustes saadaval, peate värskendama oma fondi vahemälu. Avage terminal ja käivitage fc-vahemälu käsk.

Fondi kustutamiseks avage oma kataloogis kaust .fonts ja kustutage sealt fondifailid. Kui lisasite fondi GNOME Font Vieweriga, sirvige selle asemel oma kodukataloogi kataloogi .local / share / fonts. Fondide süsteemist eemaldamiseks käivitage pärast seda käsk fc-cache.

Kui peate mingil põhjusel kasutama väga suurt hulka fonte, võiksite kasutada fondihalduse programmi. Saate laadida kõik oma fondid ühte programmi, et saaksite neid ühes kohas eelvaadata ja hallata. Seejärel saate kasutada fondihalduse programmi, et installida fondid oma süsteemi, kui vajate, ja desinstallida, kui te seda ei tee, vältides aeglustumist.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found