Windows 8 või 10 käivitusrakenduste haldamine

Paljud rakendused sisaldavad komponenti, mis algab koos Windowsiga. Need käivitamisrakendused võivad olla kasulikud, kuid võivad ka aeglustada alglaadimise aega ja kasutada süsteemi ressursse. Siit saate teada, kuidas neid kontrolli alla saada.

Windows on juba pikka aega pakkunud tööriistu käivitusrakenduste haldamiseks. Windows Vistas ja 7-s pidite kaevama sellistesse tööriistadesse nagu Msconfig - mis on võimas, kui seda on natuke keeruline kasutada. Windows 8 ja 10 sisaldavad liidest käivitusrakenduste haldamiseks mõistlikumas asukohas: tegumihaldur. Muidugi ei võimalda ükski neist tööriistadest teil Windowsi käivitamisel asju lisada, kuid kui teil on seda vaja teha, on meil ka programmide, failide ja kaustade lisamine teie süsteemi käivitamisel.

SEOTUD:Kuidas Windowsis käivitamisprogrammid keelata

MÄRKUS. Käivitusrakenduste haldamine kehtib ainult töölauarakenduste kohta. Universaalrakendused (need, mille saate Windowsi poe kaudu) ei tohi Windowsi käivitamisel automaatselt käivituda.

SEOTUD:Seitse viisi Windowsi tegumihalduri avamiseks

Tegumihaldurile pääsemiseks on mitu võimalust. Võib-olla on kõige lihtsam teha paremklõps tegumiriba mis tahes avatud ruumis ja seejärel valida kontekstimenüüst „Task Manager”.

Kui olete tegumihalduri esimest korda avanud, avaneb see automaatselt kompaktses režiimis - loetletakse ainult töötavad programmid. Tegumihalduri lisafunktsioonide kasutamiseks klõpsake valiku „Lisateave” kõrval allanoolenuppu.

Aknas Task Manager vahetage vahekaart Startup. Sellel vahekaardil kuvatakse kõik rakendused, mis algavad Windowsiga, koos üksikasjadega, näiteks rakenduse väljaandja, kas rakendus on praegu lubatud ja kui suurt mõju avaldab rakendus Windowsi käivitamisel. See viimane mõõdik on vaid mõõdik rakenduse käivitamiseks kulunud ajast.

Enne rakenduste keelamise alustamist tasub veidi uurida, mida käivitusrakendus teeb. Mõned käivitamisrakendused on vajalikud teie kasutatava opsüsteemi või programmide õigeks toimimiseks. Õnneks teeb Task Manager selle lihtsaks.

Paremklõpsake suvalisel rakendusel ja valige siis „Otsi võrgus”, et teha veebiotsing märksõnadega, mis sisaldavad nii rakenduse täisnime kui ka alusfaili nime. Näiteks kui teen veebipõhise otsingu PicPickile (minu pildiredaktor), teeb ta otsingu „picpick.exe PicPick”.

Kui olete kindel, et soovite takistada rakenduse käivitamist Windowsiga, paremklõpsake rakendusel ja valige kontekstimenüüst käsk „Keela”.

Samuti saate valida rakenduse ja klõpsata akna paremas alanurgas oleval nupul Keela.

Pange tähele, et käivitamisrakenduse keelamisel ei peata Windows rakendust kohe töötamast. See takistab ainult selle automaatset käivitamist. Kui olete rakenduste keelamise lõpetanud, sulgege tegumihaldur. Järgmisel arvuti taaskäivitamisel ei käivitata keelatud rakendusi koos Windowsiga.