Windows 7 varundamise ja taastamise kasutamine

Varasemate Windowsi versioonide varundusutiliidid on olnud vähem kui tähelepanuväärsed, mille tulemuseks on kena turg kolmandate osapoolte rakendustele. Täna vaatame Windows 7 varundamise ja taastamise funktsiooni, mis võib olla nende parim varundustööriist.

Määra varundamine

Varunduse seadistamiseks Windows 7-s avage arvuti paremklõpsake kohalikul draivil ja valige Atribuudid. Seejärel klõpsake vahekaarti Tööriistad ja klõpsake nuppu Varunda kohe.

Varundamise seadistamiseks klõpsake aknas Varunda või taastage faile linki.

Windows otsib varukoopiate salvestamiseks sobiva draivi või saate ka oma võrgus asukohta valida. Võrguasukoha varundamisel võib vaja minna jagamiseks parooli.

Võite lasta Windowsil valida, mida varundada, või valida failid ja kataloogid. Kuna mulle meeldib selle õpetuse jaoks rohkem kasutajate kontrolli, valin, mida varundada, kuid see sõltub täielikult sinust.

Märkus. Kui lasete Windowsil valida, ei varunda see programmifaile, FAT-failisüsteemiga vormindatud faile, prügikasti faile ega kõiki 1 GB või rohkem faile.

Valige varukoopiasse kaasatavad failid ja kaust. Pange tähele, et saate valida kohaliku draivi pildi loomise võimaluse.

Nüüd vaadake varundustöö üle ja veenduge, et kõik näeks välja õige.

Siin saate ka varundamise päevad ja kellaajad ajastada.

Salvestage varundusseaded ja alustage oma esimest varundamist ning selle töötamise ajal saate jälgida edenemist.

Klõpsake nuppu Kuva üksikasjad, et näha, mida protsessi käigus täpselt varundatakse.

Kui varundamine on lõppenud, näete kahte varukoopia faili ja piltide kausta, kui olete selle loonud. Varundasin 20 GB andmeid ja koos süsteemipildiga, mis jõudis 11 GB-ni, kulus umbes 15 minutit.

Topeltklõpsake varundusfailil ja saate faile taastada või varukoopiate kausta suurust hallata.

Taastage failid varundamisest

Kui peate tagasi minema ja faili varukoopiast taastama, klõpsake varundamis- ja taastekeskuses nuppu Taasta minu failid.

Nüüd saate otsida puuduva faili või kausta kõige uuemast varukoopiast.

Järgmisena saate need taastada algsesse asukohta või valida mõni muu koht, seejärel klõpsake nuppu Taasta.

Taastamise edenemine varieerub sõltuvalt andmete suurusest ja asukohast, kust see taastatakse.

Halda varukoopia suurust

Mõnikord peate võib-olla natuke kettaruumi taastama ja Windows 7 võimaldab teil hallata varukoopiate suurust. Klõpsake jaotises Varundamine ja taastamine linki Halda ruumi.

Teie antud kokkuvõte varukoopia asukohast ja sellest, mis varukoopiast ruumi võtab.

Klõpsake nuppu Kuva varukoopiad, et kontrollida erinevaid kuupäevastatud varukoopiaid, kust saate vajadusel vanemad kustutada.

Samuti saate muuta seda, kuidas aknad säilitavad vanemaid süsteemipilte.

Andmete varundamine on arvutikasutaja jaoks üks olulisemaid, kuid tähelepanuta jäetud ülesandeid. Kui teil on mõni teine ​​varurakendus, ei pruugi te Windowsil seda lubada, kuid üldiselt on Windows 7 uus varundamise ja taastamise utiliit palju parem kui eelmised versioonid.