Mida peate teadma sülearvuti riistvara uuendamise kohta

Sülearvuteid pole nii lihtne uuendada kui lauaarvuteid. Tegelikult on uuemaid sülearvuteid üha raskem uuendada - kuid siiski võite oma sülearvuti uuendada suurema RAM-i või pooljuhtkettaga.

Üldiselt on halb mõte osta sülearvuti plaaniga seda hiljem uuendada. Osta peavalude vältimiseks vajalik riistvara hiljem. Mõnda sülearvutit saab üsna hõlpsasti uuendada, kuid uurige siit.

Lauaarvutid vs sülearvutid

SEOTUD:Ärge hirmutage: oma arvuti ehitamine on lihtsam kui arvate

Kui ise lauaarvuti ehitate, on tüüpiline juhtum, kus on palju ruumi. Selle saate avada, keerates mõnda kruvi ja pääsete hõlpsasti juurde kogu korpuses olevale riistvarale. Installitavad komponendid pole püsivad, kuid neid saab hiljem eemaldada ja asendada. Isegi kui ostate eeltoodud lauaarvuti, võivad selle emaplaadil olla tühjad RAM- ja PCI Expressi pesad, nii et saate installida rohkem RAM-i ja laienduskaarte. Mõned tootjad võivad proovida oma eeltoodud lauaarvutite täiendamist keerulisemaks muuta, kuid isegi neid arvuteid pole nii raske uuendada kui tavalist sülearvutit.

Sülearvutid on erinevad. Te ei ehita oma sülearvutit - selle asemel ostate tootja poolt eelnevalt ehitatud sülearvuti. Nad ehitavad sülearvuti jaoks kohandatud šassii (korpuse) ja valivad komponendid, mis sobivad sellesse korpusesse. Kaasaegsed Intel Ultrabooks ja Apple MacBooks muutuvad üha õhukesemaks ja kergemaks ning need ei ole mõeldud kasutajale täiendamiseks.

Sülearvuti täiendamise tõkked

SEOTUD:Kas peaksite ostma laiendatud garantiisid?

Siin on see, mis takistab teil sülearvuti täiendamist:

  • Kujundus: Paljud sülearvutid pole lihtsalt mõeldud avamiseks. Võtame näiteks Microsofti Surface Pro 2 - ekraani liimi sulatamiseks ja avamiseks peate kasutama föönit. Kui olete sisenenud, leiate tihedalt kokku pandud komponentide segaduse - ka korpus on kinni akust, nii et te ei saa seda lihtsalt asendada. Apple'i MacBooke saab avada kruvikeerajaga (teoreetiliselt - neil on patenteeritud kruvid), kuid leiate ka tiheda komponentide segaduse, kui aku on liimitud.
  • Selle avamine: Isegi kui sülearvuti avamine on võimalik, ei pruugi see olla meeldiv kogemus. Sülearvutitel on palju komponente tihedalt kokku pakitud, nii et enne konkreetse komponendi hooldamist peate võib-olla oma sülearvutist eemaldama paljud muud komponendid. Näiteks on Microsofti Surface Pro 2 sees üle 90 kruvi!
  • Komponentidele joodetud: Mõnes seadmes on komponendid joodetud. Näiteks on MacBooks kaasas CPU, GPU ja RAM, mis on joodetud nende loogikaplaadile (või emaplaadile, nagu arvutikasutajad seda nimetavad). Neid komponente ei saa lihtsalt eemaldada ja uut installida. (Jootmine on protsess, mille käigus sulatatud metallmaterjal kantakse kõrgel kuumusel kahele objektile. Metall jahtub ja kaks eset - antud juhul RAM ja emaplaat - ühendatakse metalliga. Teisisõnu ei saa te lihtsalt eemaldage komponent, kuna see on teie emaplaadiga ühendatud.)
  • Garantii: Isegi kui saate oma sülearvuti avada ja osa komponente välja vahetada, väidab enamik sülearvutitootjaid, et see tühistab teie garantii. Kui teie sülearvuti saab hõlpsasti avada, peate selle sisenemiseks eemaldama garantii kaotanud kleebise. Tootja võib oma sülearvuti seest otsida tõendeid, mida olete rikkunud. Nad tahavad teie garantiinõude tagasi lükata, kui nad leiavad tõendeid, mis oleksid võinud probleemi põhjustada. Teoreetiliselt peaks tootja pidama garantii kinni, olenemata sellest, kas olete sülearvuti avanud või mitte, kui probleem pole teie süü. Kuid paljud arvutitootjad pakuvad teadupärast halba klienditeenindust, nii et palju õnne neile seda väidet vaidledes!

Levinud täiendused, mis võivad toimida

SEOTUD:Mis on tahkis ketas (SSD) ja kas mul on seda vaja?

Paljusid sülearvuteid saab uuendada mitmel tavalisel viisil. Need versiooniuuendused on kõige lihtsamad vanematel sülearvutitel, mis on mahukamad ja sageli uuendussõbralikumad.

  • Installige rohkem RAM-i: Kui teie sülearvuti emaplaadil on saadaval RAM-i pesasid, võib olla lihtne osta teine ​​RAM-mälupulk ja see sisse poputada. Kui teie sülearvuti RAM-i pesad on täis, võib olla võimalik praegused RAM-i mälupulgad eemaldada ja installida uued mälupulgad suurema võimsusega. Mõne sülearvuti (üldiselt vanemad, mahukamad) sülearvuti põhiosas oli spetsiaalne mälupaneel, mille saate hõlpsalt avada, et pääseda juurde emaplaadi RAM-i pesadesse. Kui lähete seda marsruuti, ostke kindlasti oma sülearvuti jaoks õige tüüpi RAM.
  • Minge üle SSD-le: Kui teil on sülearvuti, mis oli varustatud aeglasema mehaanilise kõvakettaga, võite selle üsna hõlpsasti uuendada kiiremaks pooljuhtkettaks. See protsess hõlmab sülearvuti avamist, praeguse kõvaketta eemaldamist ja pooljuhtketta installimist selle asemele. Kõigepealt peate kas looma oma operatsioonisüsteemi draivi koopia või seejärel Windowsi uuesti installima. Mõnes suuremas sülearvutis võib olla mitu kõvakettaruumi, kuid ärge arvestage sellega.
  • Asendage optiline draiv SSD-ga: Kui soovite säilitada oma sülearvuti sisemise draivi ja installida pooljuhtketta, võite võib-olla asendada sülearvuti optilise (CD-, DVD- või Blu-ray-draivi) tahkis-draiviga. Selleks vajate sobivat ümbrist, mis võimaldab SSD-d optilise draivi pesasse mahutada.

Mõnes sülearvutis võivad olla võimalikud protsessori ja protsessori täiendused, kuid need on raskemad. Peate eriti kindlasti ostma ühilduvaid komponente, mis sobivad teie sülearvutile ja mida toetab selle BIOS. Erinevad protsessorid ja GPU-d tekitavad erinevat kogust soojust, nii et teie uued komponendid võivad teie sülearvutiga kaasas olnud ventilaatorite ja jahutuslahenduste jaoks liiga palju soojust käsitseda. Need on probleemid, millele peate mõtlema.

Tehke oma uurimistööd

Niisiis, kas saate oma sülearvuti RAM-i uuendada või installida kiire tahkis-draivi? Tehke oma uuringud! Vaadake veebis ringi, kas teie sülearvuti mudel on hõlpsasti täiendatav ja kas teised inimesed on selle komponente edukalt täiendanud. Kontrollige täpselt, millist tüüpi RAM-i, tahkis-draivi või muid komponente teie sülearvuti toetab.

Mõned sülearvutitootjad pakuvad hooldusjuhendeid, mis juhatavad teid sülearvuti avamise ja erinevate komponentide eemaldamise protsessi. Tehke otsing, kas teie sülearvutil on ametlik teenindusjuhend, mida saate kasutada. Kui ei, siis võite leida teise kasutaja kirjutatud mitteametliku juhendi sülearvuti avamiseks ja komponentide installimiseks.

Kontrollige kindlasti protsessi enne tähtaega ja vaadake, kas tunnete end juhiste järgi mugavaks. Mõni uuendamine on palju raskem kui teine.

Te ei peaks ostma sülearvutit, mille plaanid on seda täiendada. Selliseid ideid nagu "Noh, RAM on natuke madalamal küljel, kuid ma saan alati hiljem juurde lisada" või "Ma installin selle kiirendamiseks tahkis-draivi", ei saa pidada enesestmõistetavaks nagu nad saavad seda teha lauaarvutiga. Tehke oma uuringud enne tähtaega, et näha, kas see on üldse võimalik. Isegi kui see on hiljem võimalik, võiksite otsida soovitud RAM-i või hea tahkis-draivi sülearvuti ja selle asemel osta, kuna see säästab hiljem peavalu.

Paljud sülearvutid on endiselt täiendatavad, kuid me liigume tuleviku poole, kus enamikku arvutitest pole kasutajal võimalik hooldada.

Pildikrediit: Ray Weitzenberg Flickris, Ambra Galassi Flickris, Christoph Bauer Flickris, Mark Skipper Flickris, Joel Dueck Flickris