5 alternatiivi Windows Media Centerile Windows 8 või 10 puhul

Windows 8 (ja nüüd 10) ei kuulu vaikimisi enam Windows Media Centeriga. Selle saamiseks saate minna üle Windows 8 Pro-le ja osta Media Center Pack. Ja Windows 10-l pole seda üldse.

Kui kasutate Windows 8 või 10 ega soovi osta kahte eraldi versiooniuuendust ainult selleks, et kasutada programmi, mis kunagi oli Windowsiga standardvarustuses, võite oma HTPC jaoks proovida ühte neist alternatiivsetest meediakeskuse rakendustest.

Kaasaegsed rakendused

Kaasaegsed rakendused väärivad aumärki. Netflixi, Hulu ja muude meediateenuste rakendused näevad meediakeskuste liidestega kohutavalt sarnased. Kui soovite, et liides mängiks voogesituse videot teie diivanilt, võivad need kaasaegsed rakendused olla mugav alternatiiv uuele meediakeskuse rakendusele.

Kodi (varem XBMC)

Kodi on ilmselt kõige populaarsem alternatiiv Windowsi meediakeskusele. Kodi oli varem tuntud kui XBMC ja see loodi algselt modifitseeritud Xboxide jaoks. Tänapäeval töötab Kodi mitmesugustes operatsioonisüsteemides, sealhulgas Windows, Mac OS X, Linux - isegi Android ja iOS. Lisaks otseülekande ja salvestamise jaoks teleri jäädvustuskaardiga liidestamisele toetab see igat tüüpi meediumivorminguid, mida soovite. Samuti saab see lisandmoodulite kaudu voogesitada YouTube'i, Pandorat ja muud. Oleme varem käsitlenud Kodi lisandmoodulite installimist.

Plex

XBMC-l põhinev Plex on teine ​​üsna populaarne meediumipleier. See sisaldab kahte komponenti - Plex Media Server, mis on taustaprogramm, ja Plex Media Center, mis on frontend. Plexi abil saate oma maja ühest arvutist teha meediumiserveri ja sellele juurde pääseda, kasutades kodukino arvuti Plex Media Centeri. Samuti saate keskserverist meediumivoogude voogesitamiseks kõikidesse seadmetesse kasutada iOS-i ja Android-seadmete rakendusi.

Erinevalt XBMC-st ja MediaPortalist ei toeta Plex otseülekannete vaatamist ega salvestamist.

Lisateave Plexi seadistamise kohta: kuidas voogesitada videot Plexiga nii iOS- kui ka Android-seadmetesse

MediaPortal

MediaPortal oli algselt XBMC tuletis, kuid see on täielikult ümber kirjutatud. Kui te pole XBMC liidesega rahul, võiksite proovida MediaPortali. Nagu XBMC, sisaldab see ka PVR-i standardseid funktsioone otseülekannete esitamiseks, salvestamiseks ja otseülekannete peatamiseks, DVD-de asetamiseks ja veebivideoteenuste vaatamiseks.

Moovida

Uuendus:Tundub, et seda tarkvara ei toetata praegu.

Moovida on selles nimekirjas kõige vähem tuntud variant. Windowsi installer on täis nuhkvara ja muud rämpsposti, mille olete vaikimisi valinud. Kui proovite seda, tühjendage kindlasti see kõik. Me ausalt öeldes ei soovitaks seda võimalust - pole põhjust kasutada nuhkvaraga pakendatud installereid, kui selles loendis on nii palju muid häid võimalusi. Samuti ei paku see integreeritud telesalvestust, erinevalt XBMC-st ja MediaPortalist.

Kuid kui te pole ülaltoodud võimalustega rahul, võiksite Moovidale lubada. Sellel on kaks erinevat liidest - üks optimeeritud arvutis failihalduseks ja teine ​​teleris sisu leidmiseks ja esitamiseks. Moovida esitab oma telerile optimeeritud liidesele arve „3D-liidesena“, nii et see võib pakkuda täiendavat silmailu.

Paljud neist programmidest mängivad ka DVD-sid. Oleme käsitlenud ka mõnda muud viisi DVD-de esitamiseks Windows 8-s. Selleks pole vaja ka Media Center Packi.

Millist meediakeskuse lahendust eelistate oma kodukino arvuti jaoks? Jäta kommentaar ja anna meile teada.