Kuidas luua Windows 7-s korduvat alarmi ilma lisatarkvarata

Kui töötate terve päeva arvutis, võite unustada end vahel üles tõsta ja end sirutada. Selleks, et teie kael ei haaraks ja teie silmad ei näeks, võite seadistada alarmi, mis tuletaks endale meelde, et peate iga kord nii sageli üles tõusma.

Seal on igasuguseid kolmandate osapoolte tööriistu, mis võimaldavad teil endale meeldetuletusi seada, kuid võite kasutada ka Windowsi sisseehitatud ülesannete ajastajat.

Ülesande ajakava avamiseks avage menüü Start ja tippige otsingukasti otsingute ajakava (ilma jutumärkideta). Kui ülesannete ajakava on tulemustes esile tõstetud, vajutage sisestusklahvi või klõpsake sellel.

Klõpsake ülesannete ajakavas paremal asuval paanil Toimingud nuppu Loo ülesanne.

Kuvatakse dialoogiboks Loo ülesanne. Sisestage vahekaardil Üldine ülesandele nimi.

Kõigepealt loome päästiku, mis põhjustab midagi, mis meid hoiatab. Klõpsake vahekaarti Aktiveerijad ja klõpsake vahekaardi allosas nuppu Uus.

Kuvatakse dialoogiboks Uus päästik. Kõigepealt valige ülesande alustamise aeg. Paneme paika ajakava, mis hoiatab meid iga tööpäeva jooksul, nii et valime rippmenüüst Ajakavas. Samuti saate seadistada ülesandeid alustama kindlatel kellaaegadel, näiteks arvuti käivitamisel, teatud kasutajate sisselogimisel või tööjaama lukustamisel või avamisel.

Kastis Seaded määratleme ülesande päevad ja algusaja. Ülesande seadistamiseks igal nädalapäeval käivitamiseks valige vasakul asuvate raadionuppude hulgast Nädalane. Seejärel, kui töötate esmaspäevast reedeni, valige nende päevade märkeruudud ja sisestage iga redigeerimisvälja iga kord 1. See täidab ülesannet igal nädalal igal tööpäeval.

Samuti peame märkima, mis kell iga päev ülesanne esimest korda käivitada. Selleks valige hüpikaknast Alusta alguskuupäev ja sisestage kellaaja muutmise kasti kellaaeg. Kellaaja valimiseks võite kasutada ka aja redigeerimise kasti üles ja alla nooli.

Jaotises Täpsemad sätted valige märkeruut Korrake toimingut iga kord ja valige rippmenüüst kellaaeg. Kui soovitud kellaaega pole loendis, sisestage kellaaeg vormingus, mis vastab praeguste valikute vormingule. Valisime „1 tund“, kuid kui soovite, et teid teavitataks iga kahe tunni tagant, sisestage redigeerimisväljale „2 tundi“ (ilma jutumärkideta). Vaikimisi käitatakse ülesannet iga päev iga tunni tagant. Kui soovite, et ülesanne töötaks korduvalt ainult tööpäeva lõpuni, valige rippmenüü kestvuseni suvand. Jällegi, kui soovitud suvandit pole saadaval, sisestage see käsitsi. Meie puhul tahtsime täpsustada 8 tundi, mis ei olnud variant. Niisiis, sisestasime redigeerimisvälja „8 tundi“ (ilma jutumärkideta).

Veenduge, et dialoogiboksi Uus päästik allservas oleks märgitud ruut Enabled ja klõpsake nuppu OK.

Uus päästik kuvatakse loendis vahekaardil Käivitajad.

Nüüd peame valima toimingu, mis toimub iga kord, kui ülesanne käivitatakse meid teavitama. Klõpsake vahekaarti Toimingud ja klõpsake vahekaardi allosas nuppu Uus.

Kuvatakse dialoogiboks Uus toiming. Võite valida programmi käivitamise, e-kirja saatmise või sõnumi kuvamise. Soovime, et ekraanil kuvatakse teade, seetõttu valime rippmenüüst Toiming valiku Kuva sõnum. Sisestage dialoogiboksi pealkirjaribal kuvatava sõnumikasti pealkiri. Seejärel sisestage dialoogiboksis kuvatav teade. Klõpsake nuppu OK.

Uus toiming kuvatakse vahekaardi Toimingud loendis. Ülesande käivitamisel võib toimuda mitu toimingut. Parempoolsete noolenuppude abil saate määrata toimingute järjekorra.

Näiteks saate tööjaama automaatselt lukustada, kui ülesanne käivitatakse, sundides teid töö peatama. Selleks valige rippmenüüst Toiming käsk Käivita programm. Sisestage järgmine rida väljale Programm / skript.

c: \ windows \ system32 \ rundll32.exe

Seejärel sisestage redigeerimisväljale Lisa argumendid järgmine rida.

user32.dll, LockWorkStation

Klõpsake nuppu OK.

MÄRKUS. Otsustasime, et tööjaam ei pane meid automaatselt lukku. Nii jõuliselt katkestamine võib olla ehmatav ja pettumust valmistav. Dialoogiboks on veidi vähem pealetükkiv. Kuid see sõltub sinust.

Kui olete lisanud kõik toimingud, mida soovite toimingu käivitamisel juhtuda, klõpsake nuppu OK.

Teie uus ülesanne peaks ilmuma dialoogiboksi Task Scheduler keskel olevas loendis, kui klõpsate vasakul paanil nupul Task Scheduler Library. Ülesande testimiseks paremklõpsake sellel ja valige Run.

Meie dialoogiboks kuvatakse selle sulgemiseks nupuga OK. Seda näeme iga tund, et tuletada meelde, et peame oma töölaualt üles tõusma.

Ülesande ajakava sulgemiseks valige menüüst Fail Exit.

See trikk võib olla väga kasulik, kui kipud tundide kaupa ilma üles tõusmata tööd tegema. Siiski on ülesannete ajastaja kasutamisel puudus. Edasilükkamise funktsiooni pole. Kui olete oma tööga väga seotud, võite sulgeda dialoogiboksi või isegi lukustusekraanilt sisse logida ja jätkata tööd, eirates puhkepausi meeldetuletust.