Kuidas lõigata video klipp iPhone'is või iPadis

iPhone ja iPad pakuvad sisseehitatud viisi videoklippide klippide lõikamiseks ja kärpimiseks ilma ühegi muu osapoole rakendusi installimata. See on kasulik, kui soovite videot üles laadida või jagada, kuid mitte kogu videot.

See funktsioon on sisse ehitatud Apple'i rakendusse Photos. Vaatamata nimele ei sisalda rakendus Photos ainult fotosid - see sisaldab videote loendit, mille olete oma telefoni või tahvelarvutisse salvestanud. Kui kasutate iCloudi fotogaleriid, sünkroonitakse see kõigis teie seadmetes.

Kärpige videoid ja lõigake klippe

Esmalt avage rakendus Photos. Kui te pole kindel, kus ikoon asub, võite pühkida avaekraanil kuhugi alla (mitte ülemisse serva), tippida „Photos” ja puudutada ikooni „Photos”.

Leidke video, mida soovite muuta. Selle pisipildil on videokaamera ikoon, mis näitab, et see on video ja mitte ainult foto. Puudutage video pisipilti.

Puudutage video redigeerimise alustamiseks nuppu „Muuda” video paremas ülanurgas.

Lõigatava video osa valimiseks puudutage ja lohistage ekraani allosas olevaid käepidemeid. Valiku eelvaadeks ja video õige osa kinnitamiseks võite puudutada nuppu „Esita”.

Kui olete käepidemete reguleerimise ja soovitud klipi osa valinud, puudutage valikut „Valmis“.

Kui soovite algset videofaili jäädavalt muuta, puudutage valikut „Trim Original”. Kaotate eemaldatud video osad jäädavalt. See on ideaalne, kui redigeerite lihtsalt salvestatud videot ja kärpite välja video ebaolulised osad, mida te kunagi näha ei soovi.

Puudutage nuppu „Salvesta uue klipina”, kui soovite säilitada algse video ja salvestada video kärbitud osa uue videoklipina. See on ideaalne, kui soovite lõigata pikemast videost klipi ja jagada seda kellegi teisega, kaotamata seda originaalset pikemat videot.

Teie video salvestatakse. Teid suunatakse tagasi rakenduse Fotod video juurde - see on sama ekraan, kus on varem puudutatud nupp „Muuda”.

Kui soovite videot jagada, võite puudutada ekraani allosas olevat nuppu Jaga ja valida rakendus, millega seda jagada. Eample'i jaoks on see kiire viis video kellelegi meilisõnumite saatmiseks, YouTube'i üleslaadimiseks, Facebooki lisamiseks või iMessage'i kaudu saatmiseks.

Täpsem redigeerimine

SEOTUD:Video- ja helifailide redigeerimiseks kasutage oma Maci rakendust QuickTime

Täpsema redigeerimise jaoks - sealhulgas mitme videoklipi ühendamiseks üheks - vajate täpsemat videotöötlusrakendust, näiteks Apple'i iMovie. Videote redigeerimiseks võite kasutada ka Maciga kaasas olevat Quicktime'i.

Teie videod sünkroonitakse teie seadmete vahel iCloudi fototeegi abil, kui olete selle lubanud, nii et saate oma Macis avada rakenduse Photos ja kui see on lubatud ja olete sisse logitud sama iCloudi kontoga, näete teie iPhone'is või iPadis salvestatud videod.

Kuigi rakendus Photos ei paku teie salvestatud videote redigeerimiseks palju täpsemaid funktsioone, on neid lihtne kärpida ja klippe luua. Android-telefoniga kaasas olevate rakenduste abil saate videoid kärpida ja klippe luua.

Pildikrediit: Karlis Dambrans Flickris


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found