Kuidas lisada või muuta teksti Photoshopis

Piltide loomiseks ega muutmiseks ei pea te kasutama kõiki Photoshopi funktsioone. Üks lihtsamaid ülesandeid on Photoshopi piltidele teksti lisamine või muutmine. Siit saate teada, kuidas seda teha.

Teksti lisamine Photoshopis

Photoshopi akna vasakul küljel on tööriistariba, millel on horisontaalne funktsioonide ja tööriistade loend, mida saate oma pildiga manipuleerida.

Teksti lisamiseks klõpsake ikoonil T või vajutage klaviatuuril nuppu T. See valib vaikimisi standardse horisontaalse teksti sisestamise tööriista.

Teksti redigeerimise tööriista muutmiseks klõpsake ikooni T paremas alanurgas olevat noolt. See avab külgmenüü koos teiste võimalustega, sealhulgas vertikaalse teksti ja tekstimaskidega.

Sellele üleminekuks valige suvand.

Nüüd valige pildi lõuendi ala, kuhu soovite oma teksti paigutada. Tekstivälja asetamiseks sellesse kohta klõpsake ala.

Teksti redigeerimine Photoshopis

Photoshopi uuemad versioonid lisavad tekstikasti „Lorem Ipsum” kohahoidja tekstina. See võimaldab teil näha praegust värvi ja fonti. Kui olete sellega rahul, kustutage näidistekst ja sisestage sisestatav tekst.

Kui soovite vormingut muuta, klõpsake sisestatud tekstikasti.

Ülaservas olev valikuriba muutub ja kuvab vormindamisvalikud.

Horisontaaltekstilt vertikaaltekstile üleminekuks valige tekstikast ja klõpsake horisontaalsete ja vertikaalsete nooltega ikooni T.

Valige ühest rippmenüüst uus font või teksti rõhutus.

Paremklõpsake rippmenüüst uue teksti suuruse valimiseks väikese ja suure T ikooni kõrval olevat noolt.

Klõpsake topelt-A ikooni kõrval olevat noolt, et avada rippmenüü ja muuta teksti karedust või sujuvust.

Samuti saate teksti sujuvuse valikutest vasakul asuvatest ikoonidest ja menüüdest valida teksti joonduse ja värvi.

Kui soovite teksti „deformeerida” teiseks kujuks, klõpsake suvandiriba paremas paremas servas selle all poolringiga T-tähte.

Valige menüüs „Warp Text” stiil ja painutage soovitud teksti ning seejärel klõpsake „OK”.

Teksti kustutamine Photoshopis

Kui soovite teksti Photoshopis kustutada, valige lihtsalt tekstikast, kuni vilkuva kursor ilmub tekstikihi alla. Seejärel vajutage teksti kustutamiseks tagasilükkeklahvi.

Tekstivälja täielikuks eemaldamiseks peate pääsema paneelile Kihid, mis on tavaliselt paremal asuvates menüüdes. Kui te aga ei näe paneeli „Kihid”, klõpsake nuppu Aken> Kihid või vajutage klahvi F7.

Photoshopi kihid on teie pildi lõuendi erinevad osad. Tekst, kujundid ja muud kihid jäävad eraldi, kuid need on üksteise peale laotud. See võimaldab teil muuta oma pildi ühte aspekti, jättes teised elemendid rahule.

SEOTUD:Mis on Photoshopi kihid ja maskid?

Tekstikihil on T-ikoon ja selle nimi on tavaliselt sama, mis selles sisalduvas tekstis.

Kui soovite pildi muude osade redigeerimise ajal tekstikihi vaate eest peita, klõpsake paneeli „Kihid” tekstikihi kõrval asuvat silma ikooni.

Kihi täielikult lõuendilt kustutamiseks paremklõpsake seda paneelil „Kihid” ja valige seejärel „Kustuta kiht”.

Kui kustutate kihi kogemata või vale, vajutage selle taastamiseks lihtsalt klahvikombinatsiooni Ctrl + Z (Macis Cmd + Z). Kustutatud kihi taastamiseks võite klõpsata ka nupul Muuda> Võta tagasi.