ExFAT-draivi ühendamine ja kasutamine Linuxis

ExFAT-failisüsteem sobib ideaalselt välkmäluseadmete ja SD-kaartide jaoks. See on nagu FAT32, kuid ilma 4 GB suuruse failimahupiiranguta. ExFAT-draive saate Linuxis kasutada täieliku lugemis- ja kirjutamistoega, kuid kõigepealt peate installima mõned paketid.

Proovige ühendada exFAT-vormingus draiv vajaliku tarkvara installimata ja näete sageli tõrketeadet „Ei saa ühendada”, milles öeldakse „tundmatu failisüsteemi tüüp:„ exfat ”.

Kuidas installida exFAT-tugi

Me viisime selle protsessi läbi Ubuntu 14.04-ga, kuid see sarnaneb ka teiste Ubuntu versioonide ja muude Linuxi distributsioonidega.

Esmalt avage oma rakenduste menüüst Terminali aken. Ubuntu ja sarnaste Linuxi jaotuste korral tippige järgmine käsk ja vajutage sobivate pakettide installimiseks Enter. Peate sisestama ka oma parooli.

sudo apt-get install exfat-fuse exfat-utils

Muudes Linuxi distributsioonides kasutage vastavat tarkvara installimise käsku või avage graafiline kasutajaliides ja otsige paketid „exfat-fuse” ja „exfat-utils”. Neid võib nimetada natuke teisiti - otsige sõna „exfat” ja peaksite need leidma, kui need on teie Linuxi distributsiooni paketihoidlatest saadaval.

Paigaldage exFAT-draivid automaatselt

Pärast sobiva tarkvara installimist saate lihtsalt ühendada exFAT-draivi arvutiga ja see paigaldatakse automaatselt. Kui see on juba ühendatud, ühendage draiv lihtsalt vooluvõrgust ja ühendage see uuesti.

Kaasaegsed Linuxi töölauakeskkonnad on piisavalt nutikad, et eemaldatavate seadmete ühendamisel failisüsteemid automaatselt ühendada ja - kui olete exFAT-draivide paigaldamiseks vajaliku tarkvara installinud - töötavad need automaatselt. Saate neid tavapäraselt kasutada, ilma et peaksite terminali uuesti üles tõmbama, ja teil on täielik lugemis- ja kirjutamistugi.

Mount exFAT-i draivid sõidavad terminalist

See peaks kaasaegsete töölauakeskkondadega lihtsalt töötama, mistõttu alltoodud käsud ei peaks olema vajalikud. Kuid kui kasutate Linuxi jaotus- või töölauakeskkonda, mis ei hõlma teie jaoks automaatselt failisüsteeme - või kui kasutate lihtsalt terminali, peate võib-olla failisüsteemi vanamoodsalt ühendama.

Seda saab teha täpselt nii, nagu ühendaksite mis tahes muu partitsiooniga, kasutades lülitit -t-exfat, et öelda käsule mount monteerida failisüsteem exFAT-na.

Selleks looge kõigepealt kataloog, mis on exFAT-failisüsteemi "ühenduspunkt". Allpool olev käsk loob kataloogi aadressil / media / exfat:

sudo mkdir / media / exfat

Seejärel käivitage seadme ühendamiseks järgmine käsk. Allpool toodud näites asub seade aadressil / dev / sdc1. See on kolmanda seadme (c) esimene sektsioon (1). Kui teil on arvutis üks draiv ja ühendasite sellega lihtsalt USB-draivi, on hea võimalus, et exFAT-failisüsteem on hoopis / dev / sdb1.

sudo mount -t exfat / dev / sdc1 / media / exfat

Nüüd saate draivi sisule juurde pääseda teie määratud ühenduspunktis. Ülalolevas näites on see / media / exfat. Sektsiooni eemaldamiseks, kui olete sellega valmis, käivitage lihtsalt järgmine käsk, määrates sobiva seadme, mille olete varem määranud. Seejärel saate mäluseadme arvutist eemaldada, kui soovite.

sudo umount / dev / sdc1

Pakett exfat-utils sisaldab ka käsku „mkfs.exfat”. Soovi korral saate seda käsku kasutada Linuxi exFAT-failisüsteemiga partitsioonide vormindamiseks. Samuti saate neid lihtsalt vormindada Windowsi, Maci või muude exFAT-i toetavate seadmete exFAT-iga.