Kuidas teha ekraanipilte Samsung Galaxy telefonides

Enamikul Samsung Galaxy telefonidest on ekraanipiltide tegemiseks kaks erinevat viisi, olenevalt kasutatavast mudelist. Jagame selle laiali.

Kuidas teha Galaxy S8 ja S9 ekraanipilte

S8 ja S9 ekraanipiltide tegemiseks on mõned erinevad viisid ja nendel viisidel mitu võimalust. See võib tunduda natuke valdav, kuid see kõik on tõesti lihtne.

Kuidas teha riistvaranuppude abil ekraanipilte

Kui kasutate moodsat Galaxy telefoni nagu S8 või S9, on teil õnne. Ekraanipiltide tegemine on sama lihtne kui enamikes teistes Android-telefonides: vajutage samaaegselt helitugevuse vähendamise ja toitenuppe. Hoidke neid umbes pool sekundit ja laske siis lahti.

Tänu nuppude paigutusele (helitugevus ühel küljel, toide teisel küljel) on uskumatult lihtne ühe käega ekraanipilte teha. See on suurepärane nuppude paigutus, kui teete palju ekraanipilte.

Kuidas teha peopesapildiga ekraanipilte

Kuid siin on ka teine ​​võimalus: libistage lihtsalt käe külg ekraanil. Tõsiselt - laske käest. See töötab igal ekraanil, välja arvatud juhul, kui ekraanil kuvatakse klaviatuur. Seda nimetatakse peopesa pühkimiseks jäädvustamiseks ja see on ainulaadne tänapäevastele Samsungi telefonidele.

Kui see teile ei meeldi, saate selle funktsiooni keelata menüüs Seaded> Lisafunktsioonid> Hõlmamiseks libistage peopesaga.

Kuidas teha valikulisi ekraanipilte või jäädvustada GIF-e

Kui kasutate ära Samsungi servapaneelide eeliseid, saate nutika valimise paneelil tööriistakomplekti abil teha ekraanipiltidega päris lahedaid asju, näiteks jäädvustada ekraani konkreetseid osi ristkülikukujuliste või ovaalsete kujunditena, GIF-i jäädvustada või isegi kinnitada osa pildist ekraanile ülekattena kiireks viitamiseks.

Selle funktsiooni lubamiseks minge jaotisse Seaded> Ekraan> Servakuva> Servapaneelid ja veenduge, et „Nutikas valik” oleks sisse lülitatud. Sealt pühkige Edge'i paneeli avamiseks lihtsalt ekraani paremast küljest sisse.

Kui nutika valimise paneel on avatud, puudutage lihtsalt jäädvustusvalikut, mida soovite kasutada, ja järgige seejärel ekraanil kuvatavaid juhiseid. Lihtne.

Kuidas teha Galaxy S7 (ja vanemate) ekraanipilte

Kuna Samsung kasutas enne S8 kõigis oma telefonides spetsiaalset füüsilist kodunuppu, on ekraanipiltide tegemise meetod nende omast pisut erinev. Helitugevuse vähendamise ja toite kasutamise asemel kasutate toitenuppu ja kodu. Vajutage mõlemat ja hoidke umbes pool sekundit all.

S7-l on ka „Palm Gesture” tööriist, mida on eespool käsitletud jaotises S8 / S9.

Muud ekraanipildi tööriistad Galaxy seadmetes

Kui teete ekraanipildi, kuvatakse see praeguse ekraani ülaosas lühikese ülekattena, mis annab teile teada, et pilt tehti edukalt. Nutika pildistamise tööriist kuvatakse ka ekraani allosas.

 

Smart Capture tööriistaga on kaasas mõned väga lahedad funktsioonid, näiteks võimalus teha „keritav ekraanipilt“, mis sirvib ekraani ja haarab kõike (mitte ainult seda, mida näete), joonistustööriist märkimiseks, kärpimistööriist kiireks lõika välja võtte ebaolulised osad ja otsetee lasu viivitamatuks jagamiseks.

Kui teile ei meeldi nutika pildistamise tööriist, saate selle keelata, suunates jaotisse Seaded> Lisafunktsioonid> Nutikas püüdmine.

Kust leida oma ekraanipilte

Vaikimisi salvestatakse kõik ekraanipildid kausta DCIM> Ekraanipildid, kuid võtte juurde pääsemiseks on mitu võimalust.

Kui olete just ekraanipildi teinud, pühkige navigeerimisribal alla ja näete ekraanipildi kohta märguannet. Pildile kiireks juurdepääsuks puudutage seda. Sellest teatest saate ka ekraanipilti jagada, muuta või kustutada.

Kui teil on installitud mitu rakendust, mis saavad pilte avada, kuvatakse ekraanipildi märguande puudutamisel rakenduse valija.

Vastasel juhul saate kõigi ekraanipiltide nägemiseks avada rakendused Galerii või Fotod - need asuvad rakenduse esilehel ees ja keskel.