Kuidas kasutada Windows 10 sisseehitatud fotode rakendust

Üsna mitmekülgse operatsioonisüsteemina on Windowsil alati olnud võimalusi fotode sirvimiseks ja vaatamiseks. Kuid koos Windows 10-ga otsustas Microsoft proovida sirvimist, korrastamist ja vaatamist kõik koos ühes rakenduses püstitada. Tulemus, ohutult pealkirjaga rakendus Fotod, võib olla vähem kui intuitiivne.

Siin on kõik erinevad asjad, mida saate rakendusega Fotod teha ... eeldades, et soovite.

Fotode käivitamine ja vaikeseadete määramine

Rakenduse Photos käivitamine on üsna lihtne: enamiku uute masinate ja Windows 10 värskete installide jaoks on see juba suure paanina menüüs Start. Isegi kui see pole nii, vajutage lihtsalt nuppu „Start” ja hakake siis fotosid tippima, et need otsingu kaudu kiiresti esile tuua.

Rakendus Photos on Windows 10-s juba vaikevaate kuvavaatajana üles seatud. Kui need ülesanded on üle võtnud midagi muud, on status quo lähtestamine lihtne: vajutage nuppu „Start”, tippige „vaikimisi”, seejärel klõpsake esimesel otsingul tulemus „Rakenduse vaikeseaded”. Klõpsake jaotises „Foto vaataja” ikooni „Fotod”.

Fotode sirvimine

Rakendus Fotod pakub fotode otsimisel kolme erinevat liidest: kogu, album ja kaustad. Kõigist kolmest saate igal ajal valida, klõpsates vastaval vahekaardil pealiidese kohal ja rakenduse sildi Fotod all.

„Kogumik” on teie viimaste fotode ja ekraanipiltide vaade, mis kuvatakse kuupäeva järgi vastupidises järjekorras. Albumid on automaatselt loodud fotoalbumite seeria, mis on korraldatud vastavalt Photo-rakenduse sisemisele loogikale, ehkki saate lisada omaenda ja olemasolevatesse albumitesse fotosid eemaldada või lisada.

Ja kaust "Kaustad" on lihtsalt kõigi teie arvutis olevate fotode vahekaart konkreetsetes kaustades - teie OneDrive'i fotokaust ja vaikimisi Windowsi määratud kaust "Pildid". Sellesse vaatesse kaustade lisamiseks klõpsake lehel Fotode seaded avamiseks nuppu „Vali koht, kust otsida”, seejärel klõpsake käsul „Lisa kaust”, et see Windows Exploreris käsitsi valida.

„Kollektsiooni” põhivaaturis ja teiste vahelehtede pesastatud albumite või fotode vaatajatel kuvatakse liidese paremas ülanurgas rida juhtnuppe. Need võimaldavad teil konkreetse toimingu jaoks valida mitu üksust, näiteks kopeerimine, printimine või konkreetse albumi lisamine, või alustada slaidiseanssi, värskendada praegust failivaadet või importida kaamerast või mobiilseadmest. Kontekstipõhised üksused vaates Album võimaldavad teil muuta albumi nime või muuta kaanefotot.

Fotode liidese kaudu tahapoole liikumiseks klõpsake akna vasakus ülanurgas vasakule osutavat noolt või vajutage igal ajal klahvi Esc või Backspace.

Photo Viewer liidese kasutamine

Kui jõuate lõpuks üksiku foto juurde, läheb liides täiesti mustaks ja pühendab akna maksimaalse pikkuse või laiuse. Kui kasutate hiirega navigeerimist, liigub üles või alla kerimine praeguses kollektsioonis, albumis või kaustas edasi või taandub. Hoidke hiireratta suumimiseks või juhtnuppude tagasitõmbamiseks klaviatuuril nuppu „Ctrl“.

Liidese allosas on albumil edasi või tagasi liikumiseks manuaalsed nooleklahvid mõlemal pool nuppu „Lisa albumisse” ja nuppu Kustuta. Klaviatuuri saate kasutada mõlema toimingu jaoks: Ctrl + D, et lisada see hüpikmenüü kaudu konkreetsesse albumisse, või vajutage lihtsalt nuppu Kustuta. Kui vajutate uuesti nuppu „Kustuta”, eemaldatakse pilt nii rakenduse Fotod albumist / kogust / kaustast kui ka fail ise Windows Exploreris ja saadetakse prügikasti. Turvis ettevaatlikult.

Ülemised juhtnupud on märgistatud ja üsna iseenesestmõistetavad. Nupp „Jaga” avab Windows 10 jagamismenüü, mis võimaldab kasutajal faili saata e-posti teel, kopeerida selle Windowsi standardse kopeerimis- ja kleepimisfunktsiooni kaudu või avada ja jagada seda otse mis tahes ühilduvas Windows Store'i rakenduses. Suum avab suumimiseks ja vähendamiseks käsitsi liuguri - pidage meeles, et saate seda teha palju kiiremini, hoides all nuppu Ctrl ja kasutades hiireratast. „Slaidiseanss” alustab praeguse albumi, kogu või kausta täisekraani slaidiseanssi.

Käsu „Joonista” abil saate pildile kirjutada, valides kontekstipõhiselt kuvatavate pliiatsi- ja kustutuskummide tööriistad. See on mõeldud peamiselt pliiatsi toega seadmetele nagu Microsoft Surface. Värvi ja laiuse valimiseks võite topeltklõpsata mis tahes ülemise riba tööriista. Pange tähele, et jooniseid saab kustutada tööriista Eraser abil, kuid kui klõpsate nuppu „Salvesta“ (disketi ikoon) ja näete jaotist „Lase oma tindil kuivada“, salvestatakse selle foto originaalfail. Ärge klõpsake fotol nuppu „Salvesta“, kui teil pole seda kusagil varundatud või kui soovite originaali kaotada.

„Muuda” avab fototöötluse, mille kajastame järgmises jaotises. “Pööra” pöörab pilti päripäeva; kui tabasite seda kogemata, klõpsake selle uuesti algsesse asendisse klõpsamiseks veel kolm korda. Igal ajal saate paremklõpsata pildil endal, et avada suurem osa neist üksustest menüüs.

Sisseehitatud fototöötluse kasutamine

Fotode redaktor pole just uskumatu, kuid see saab hakkama vähese kärpimise ja kohandamisega, kui midagi muud pole saadaval. Põhiliideses suurendatakse ja vähendatakse nuppude + ja - abil, mida saab teha ka hiirerattaga (Ctrl-nuppu pole vaja). Klõpsake ja lohistage pildi mis tahes osa, et seda ümber liigutada, või klõpsake nuppu “Tegelik suurus” (kast paremas alanurgas nurkadega), et näha kogu fotot horisontaalselt või vertikaalselt.

Kärpimise ja pööramise tööriist

Nupp „Kärbi ja pöörake” on silmapaistvam tööriist, kuna see on kogu aeg nähtav. Spetsiaalse kärpimisliidese avamiseks klõpsake seda. Saate kärpimiskasti käsitsi valimiseks klõpsata ja lohistada nurgas olevaid ringe või klõpsata standardsuuruse valimiseks nupul „Kuvasuhe”. See on üsna kasulik, kui soovite, et teie pilti vaadataks poolstandarditud seadmetes, näiteks nutitelefonis või teleris (16: 9), iPadis (4: 3) või ettevõtte projektoris (tavaliselt ka 4: 3). Nupp “Flip” pöörab pilti horisontaalselt, kuid mitte vertikaalselt ning nupp “Rotate” keerutab seda 90 kraadi päripäeva. Ruudukujulise pööramise saamiseks klõpsake parempoolse menüü kõrval oleval ringil ja libistage seda üles või alla. Kui olete lõpetanud, klõpsake täieliku muutmisliidese juurde naasmiseks nuppu „Valmis“.

Vahekaart Enhance

Nupu Kärpimine all on kaks vahelehte: „Täiusta” ja „Kohanda”. Vaatame kõigepealt täiustamist. Tööriist „Parandage oma fotot” on kõik ühes liugur: klõpsake ja lohistage liugurit vasakult paremale, et rakendada automaatselt valitud filtreid pildi „täiustamiseks” vastavalt rakendusele Foto. Saate selle peatada telje mis tahes punktis. Üldiselt helendab see tööriist pilti, silub varje ja esiletõstmisi, muudab ideaalsema kontrasti ja lihtsalt muudab asjad selgemaks.

Ülejäänud vahekaardil Tõhusta olevad „filtrid” toimivad samamoodi: klõpsake ühel filtril ja seejärel efekti rakendamiseks klõpsake liugurit all „Pildi täiustamine” all vasakult paremale tugevusega 0–100. Saate rakendada mitut efekti, klõpsates uuel ja seejärel reguleerides liugurit - loputage ja korrake. Kui olete lõpetanud, klõpsake vahekaarti „Kohanda”.

Vahekaart Kohanda

Selle lehe juhtnupud on üsna sarnased, kuid saate korraga reguleerida mitut tegurit. Liugurid “Valgus” reguleerivad pildi kontrastsust, säritust, esiletõstmist ja varje, kusjuures põhiliugur “Valgus” on kõigi nelja kombinatsioon. Liugur “Color” tegeleb küllastumisega, 0 muudab pildi halltooniks ja 100 muudab selle liiga erksaks. Liuguritega Tint ja Warmth saab rakendada rohkem peeneid juhtnuppe.

Eraldi „Clarity” liugur toob tumedate varjudega kokku konkreetsed servad või sulandavad need taustale ning liugur „Vignette” lisab fotole valge (vasak) või musta (parem) vinjeti efekti.

Lõpuks laseb punasilmsuse tööriist teil kaamera välklambilt punase pimestamise eemaldamiseks klõpsata objekti silmadel ja tööriist „Spot Fix” võimaldab teil täpsete detailide varjamiseks klõpsata ja lohistada konkreetses piirkonnas. See on hea akne ja muude plekkide eemaldamiseks.

Teie muudatuste salvestamine

Kui olete oma pildi oma maitse järgi muutnud, on teil kaks võimalust: „Salvesta” kirjutab algse pildifaili üle (pole soovitatav) või „Salvesta koopia” võimaldab teil redigeeritud versiooni Windows Exploreris kausta salvestada. Teine on ilmselt parem, välja arvatud juhul, kui olete täiesti kindel, et te ei soovi originaali. Redigeerimise ajal saate igal ajal algse pildi juurde naasmiseks ja otsast alustamiseks klõpsata nupul „Võta kõik tagasi”.

See pole Photoshop, kuid see saab lihtsa kärpimise või kohandamise ühe näpuotsaga.