Mis vahe on 5G ja 5GHz WiFi vahel?

5G ja 5 GHz WiFi-d kasutatakse mõlemat juhtmevaba ühenduse jaoks, kuid neil pole midagi muud ühist. Igaüks, kes viitab "5G Wi-Fi-le", tähendab tegelikult 5 GHz WiFi-d, mis erineb 5G mobiilside standardist.

5G on uus mobiilside standard

Varsti kuulete 5G kohta palju rohkem. See on mobiilside standard ja on 4G LTE ja 3G järeltulija. 5G tähistab "viiendat põlvkonda", kuna see on selle mobiiltelefoni standardi viies põlvkond.

5G on loodud palju kiiremaks ja väiksema latentsusega kui 4G LTE. Esimesi 5G nutitelefone hakkate nägema 2019. aastal ja mobiilsideoperaatorid, nagu AT&T, T-Mobile, Sprint ja Verizon, laiendavad oma 5G mobiilsidevõrke. 5G võib muuta teie kodu Interneti-ühendust, pakkudes ka traadita kiiret lairiba Interneti-teenust.

Kuigi 5G on põnev põnev standard, pole sellel midagi pistmist WiFi-ga. 5G-d kasutatakse mobiilsideühenduste jaoks. Tulevased nutitelefonid võivad toetada 5G ja 5 GHz WiFi-ühendust, kuid praegused nutitelefonid toetavad 4G LTE ja 5 GHz WiFi-d.

SEOTUD:Mis on 5G ja kui kiiresti see saab olema?

5GHz on üks kahest WiFi-ribast

WiFi-l on kaks sagedusriba, mida saate kasutada: 2,4 GHz ja 5 GHz. 5 GHz on uuem. Seda hakati laialdaselt kasutama 802.11n WiFi-standardiga, mis avaldati algselt 2009. aastal. See on endiselt osa tänapäevastest Wi-Fi-standarditest nagu 802.11ac ja Wi-Fi 6.

5 GHz WiFi on suurepärane. See pakub rohkem kattuvaid kanaleid, mis muudab selle palju vähem ülekoormatuks. See on suurepärane kohtades, kus on palju WiFi-ülekoormust, näiteks korterelamutes, kus igal korteril on oma ruuter ja WiFi-võrk. 5 GHz WiFi on ka kiirem kui 2,4 GHz WiFi.

Vaatamata neile aeglasematele kiirustele ja suurenenud ummikutele on 2,4 GHz WiFi-l siiski oma eelised. 2,4 GHz katab suurema ala kui 5 GHz ja tänu pikematele raadiolainetele läbib paremini seinu. Need lühemad 5 GHz raadiolained muudavad ühenduse kiiremaks, kuid ei suuda nii palju maad katta.

Kui teil on isegi mõistlikult kaasaegne ruuter, on see tõenäoliselt kaheribaline ruuter, mis toetab korraga nii 5 GHz kui ka 2,4 GHz WiFi-d.

Oleme näinud, et inimesed kasutavad terminit „5G Wi-Fi” 5 GHz WiFi tähistamiseks, kuid see on vale. Need tähendavad 5 GHz WiFi-d.

SEOTUD:Mis vahe on 2,4 ja 5-Ghz WiFi vahel (ja mida peaksin kasutama)?

Miks ütlevad mõned WiFi-võrgud, et nad on 5G?

Asja veidi segasemaks muutmiseks nimetavad inimesed mõnikord oma võrke näiteks "Minu võrk" ja "Minu võrk - 5G". See on üsna eksitav, kuid enne 5G tulekut polnud see liiga segane. Siin on “5G” lihtsalt “5 GHz” lühend.

Seda seetõttu, et 5 GHz WiFi-d toetavaid WiFi-ruutereid saab konfigureerida mitmel erineval viisil. Need ruuterid saavad korraga hostida nii 2,4 GHz kui ka 5 GHz võrku, mis on kasulik vanemate seadmete jaoks, mis toetavad ainult 2,4 GHz, või suuremates piirkondades, kus seadmed võivad liikuda 5 GHz vahemikust välja, kuid jäävad siiski 2,4 GHz vahemikku.

Kui mõlemat WiFi-võrku nimetatakse samaks - näiteks kui nii teie 2,4 GHz kui ka 5 GHz võrgud kannavad nime „Minu võrk“ -, lülituvad kõik ühendatud nutitelefonid, sülearvutid või muud seadmed võrkude vahel automaatselt, valides 5 GHz võrku ja vajadusel 2,4 GHz võrku liikumine. See on igatahes eesmärk. Tegelikult ei tee paljud seadmed seda õigesti ja võivad lihtsalt ühenduda 2,4 GHz võrguga või proovida ühendada 5 GHz võrguga ja ebaõnnestuda.

Seetõttu konfigureerivad inimesed sageli oma ruuterid kahele eraldi WiFi-võrgu nimele. Ühte võiks nimetada näiteks "Minu võrk - 2,4 GHz" ja teise nime "Minu võrk - 5 GHz". Mõlemat hostib sama ruuter, kuid üks on 2,4 GHz ja teine ​​5 GHz. Seejärel saate valida, millise võrguga soovite oma seadmetes ühenduse luua. Muidugi ei pea te kasutama selliseid informatiivseid nimesid - kui soovite, võiksite nimetada ühe "pärn" ja ühe "sidrun".

Miks inimesed ütlevad "5G WiFi"?

5G on päris uus standard. Mõned inimesed hakkasid 5 GHz Wi-Fi-d helistama „5G Wi-Fi-le” juba päevil, kui 3G ja 4G LTE olid domineerivad mobiilside standardid.

Seda ei nimetatud ametlikult kunagi, kuid see oli lühem nimi, mida mõned inimesed kasutasid. See on nagu see, kuidas nii paljud inimesed nimetasid iPod Touchi iTouchiks. See polnud küll ametlik nimi, kuid kõik teadsid, millest räägivad.

Kuid nüüd, kui 5G on tarbeseadmetes käivitamise tipptasemel, on „5G Wi-Fi” lihtsalt segane ja ebaselge. Alati, kui näete WiFi-ga seostatud terminit „5G”, viitab see tõenäoliselt vaid 5 GHz WiFi-le.

Enamasti viitab “5G” uuele mobiilside standardile. Ja kui 5G levib, peaksid inimesed segaduste vältimiseks loodetavasti veidi täpsemad olema.

Pildikrediit: areebarbar / Shutterstock.com, Tadej Pibernik / Shutterstock.com, Mayuree Moonihurun ​​/ Shutterstock.com.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found