Windows 10 muudab Alt + Tabi toimimist, siin on see, mida peate teadma

Windows 10 Redstone 5 värskendusel on funktsioon „Komplektid”, mis lisab vahelehed peaaegu igale töölaua aknale. Kuid see muudab ka seda, kuidas Alt + Tab töötab, kuna need vahekaardid ilmuvad tavalises Alt + Tabi vahetuses, mida kasutate akende vahel vahetamiseks.

Soovi korral saate selle keelata, et muuta Alt + Tab paremaks nagu varem. Redstone 5 on praegu saadaval Insideri eelvaate vormis ja see ilmub 2018. aasta sügisel teise nime all, millel pole arvatavasti midagi pistmist koertega.

Uuenda: Alates 20. aprillist 2019 näib Komplekt tühistatud. Tõenäoliselt ei naase see funktsioon niipea.

Mis on komplektid?

Windows 10 funktsioon Komplektid lisab vahelehti peaaegu iga rakenduse tiitliribale. See toetab traditsioonilisi töölauarakendusi, mis kasutavad Windowsi standardset tiitliriba ja ka uusi UWP-rakendusi poest. Mõni rakendus kasutab oma kohandatud tiitliribasid - näiteks Chrome, Firefox, Steam ja iTunes -, nii et nad ei toeta komplekte.

Rakendustega, mis töötavad komplektidega, lisatakse nende tiitliribadele vahekaart. Uue vahelehe avamiseks klõpsake tiitliribal nuppu "+". Redstone 5 praeguses versioonis avab see mis tahes rakenduses uue brauseri vahelehe Microsoft Edge.

Samuti saate neid vahelehti akende vahel lohistada. Seega, kui avate File Exploreri akna ja Notepadi akna, võite lohistada Notepadi akna File Exploreri akna vahekaardiribale. Teil on aken nii File Exploreri kui ka Notepadi vahelehtedega ja saate Edge brauseri vahelehtede lisamiseks klõpsata nupul +.

See on tegelikult lihtsalt uus viis avatud rakenduste korraldamiseks. Aknaid saate nende „komplektidega” kombineerida. Näiteks kui kirjutate dokumenti Microsoft Wordis, võite klõpsata nupul „+”, et avada brauseri vaheleht Edge ja otsida midagi, seejärel lülituda tagasi oma vahekaardile Word - seda kõike aknast lahkumata.

Alt + Tab klahvikombinatsioon näitab nüüd ka vahelehti

Microsoft muutis Alt + Tab toimimist, et hõlbustada vahekaartide Komplektid vahetamist. Nüüd, kui vajutate klahvikombinatsiooni Alt + Tab, näitab Windows nii vahelehti kui ka aknaid. Näiteks kui teil on kaks avatud akent, mis sisaldavad kokku nelja vahelehte, näete Alt + Tab vaates nelja erineva pisipildi kahe asemel.

See on veelgi suurem muudatus, kui kasutate veebi sirvimiseks Microsoft Edge'i. Kui teil on Microsoft Edge'is avatud mitu vahelehte, näitab Alt + Tab nüüd kõiki avatud brauseri vahelehti eraldi pisipildidena, selle asemel et lihtsalt kuvada avatud aknaid. (See muudatus ei mõjuta selliseid rakendusi nagu Google Chrome ja Mozilla Firefox, mis kasutavad oma tüüpi vahekaarti, mis ei põhine komplektidel.)

Ikka avatud akende vahel saate vahetada, vajutades Windows + Tab või klõpsates tegumiribal Cortanast paremal asuvat ikooni “Task View”. Selles vaates kuvatakse ainult teie avatud akende pisipildid.

Kuidas muuta Alt + Tab ainult Windowsi kuvamiseks

Selleks, et Windowsi Alt + Tab-vahetaja käituks nagu varem, minge jaotisse Seaded> Süsteem> Mitmeülesanne.

Kerige alla jaotiseni „Komplektid”, klõpsake valiku „Alt + Tab vajutamine klahvi Viimane kasutatud” all oleval rippmenüül ja seejärel valige seade „Ainult Windows”.

Vahekaartide vahel vahetamiseks võite ka pärast selle sätte muutmist kasutada klaviatuuri otseteid. Järgmisele vahelehele üleminekuks vajutage Windows + Ctrl + Tab või eelmisele vahelehele lülitumiseks Windows + Ctrl + Shift + Tab.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found