Miks te ei peaks Androidis ülesandetapjat kasutama?

Mõne inimese arvates on ülesandetapjad Androidis olulised. Taustal töötavate rakenduste sulgemisega saate parema jõudluse ja aku kestvuse - see on ikkagi mõte. Tegelikkuses võivad ülesandetapjad vähendada teie jõudlust ja aku kasutusaega.

Ülesandetapjad võivad sundida taustal töötavaid rakendusi sulgema, eemaldades need mälust. Mõned ülesannete killerid teevad seda automaatselt. Kuid Android suudab ise arukalt protsesse hallata - see ei vaja ülesandetapjat.

Android ei halda protsesse nagu Windows

Enamik Androidi kasutajaid on Windowsiga tuttavad. Windowsis võivad paljud korraga töötavad programmid - olgu need siis töölaua aknad või süsteemses salves olevad rakendused - vähendada arvuti jõudlust. Rakenduste sulgemine, kui te neid ei kasuta, võib teie Windowsi arvutit kiirendada.

Android pole siiski Windows ega halda protsesse nagu Windows. Erinevalt Windowsist, kus on selge viis rakenduste sulgemiseks, pole ilmset võimalust Androidi rakendust "sulgeda". See on kujunduse järgi ja see pole probleem. Kui lahkute Androidi rakendusest, avakuvale tagasi pöördudes või teisele rakendusele üle minnes, jääb rakendus taustal töötama. Enamasti peatatakse rakendus taustal ja see ei võta protsessori ega võrgu ressursse. Mõni rakendus kasutab CPU ja võrguressursse loomulikult taustal - näiteks muusikapleierid, failide allalaadimise programmid või taustal sünkroonitavad rakendused.

Kui pöördute tagasi hiljuti kasutatud rakenduse juurde, siis Android tühistab selle rakenduse pausi ja jätkate sealt, kus pooleli jäi. See on kiire, kuna rakendus on endiselt teie RAM-is salvestatud ja valmis uuesti kasutamiseks.

Miks on ülesandetapjad halvad?

Ülesannete killerite pooldajad märkavad, et Android kasutab palju RAM-i - tegelikult salvestab Android oma mällu palju rakendusi, täites RAM-i! See pole siiski halb asi. Teie RAM-is salvestatud rakendustele saab kiiresti ümber lülituda, ilma et Android peaks neid aeglasemast salvestusruumist laadima.

Tühi RAM on kasutu. Täielik RAM on RAM, mida kasutatakse rakenduste vahemällu talletamiseks hästi. Kui Android vajab rohkem mälu, sulgeb see sunniviisiliselt rakenduse, mida te pole mõnda aega kasutanud - see kõik toimub automaatselt, ilma et oleks vaja ühtegi ülesandetapjat.

Ülesande tapjad arvavad, et teavad paremini kui Android. Need töötavad taustal, sulgevad rakendused automaatselt ja eemaldavad need Androidi mälust. Need võivad lubada teil ka ise rakendustest sunniviisiliselt sulgeda, kuid te ei peaks seda tegema.

Ülesande tapjad pole lihtsalt kasutud - need võivad vähendada jõudlust. Kui ülesande killer eemaldab rakenduse teie RAM-ist ja avate selle uuesti, on rakenduse laadimine aeglasem, kuna Android on sunnitud selle teie seadme salvestusruumist laadima. See kasutab ka rohkem akut, kui jätaksite rakenduse lihtsalt oma RAM-i. Mõni rakendus taaskäivitub automaatselt, kui ülesandetapja nende sulgeb, kasutades rohkem protsessori ja aku ressursse.

Sõltumata sellest, kas RAM on tühi või täis, kulub sama palju akut - RAM-is salvestatud rakenduste hulga vähendamine ei paranda teie akut ega paku rohkem protsessori tsükleid.

Kui ülesandetapjad saavad aidata

Siinkohal on arvatavasti mõned inimesed, kes arvavad, et see pole tõsi - nad on varem kasutanud ülesandetapjat ning see aitas suurendada nende aku kasutusaega ja parandada Android-telefoni jõudlust.

See võib tegelikult tõsi olla. Kui teil on halb rakendus, mis kasutab taustal protsessorit ja muid ressursse, võib ülesannetapja, mis sulgeb valesti käituva rakenduse, parandada aku kasutusaega ja muuta telefoni kiiremaks.

Rakendusmõrvari kasutamine valesti käituva rakendusega toimetulekuks on aga nagu jahipüssi kasutamine kärbse tapmiseks - võite oma probleemi lahendada, kuid tekitate selle käigus palju muud kahju.

Selle asemel, et selles olukorras ülesandetapjat kasutada, peaksite tuvastama halva rakenduse ja desinstallima, asendades selle korralikult töötava rakendusega. Valesti käituva rakenduse kindlakstegemiseks võite proovida rakendust Watchdog Task Manager - see näitab teile, millised rakendused tegelikult taustal CPU-d kasutavad, mitte seda, milliseid rakendusi mällu kahjutult salvestatakse.

Ülesandetapjad võivad põhjustada ka muid probleeme, tapes rakendusi, mida soovite taustal käivitada - näiteks kui kasutate äratuskella rakendust, võite avastada, et teie ülesande tapja sundis äratuskella rakenduse sulgema, takistades äratust .

CyanogenMod, populaarne kogukonna väljatöötatud Android ROM, ei aktsepteeri isegi ülesandetapjaid kasutavate kasutajate veateateid, öeldes, et need põhjustavad rohkem probleeme kui need lahendavad.

Kokkuvõtlikult ei tohiks te kasutada ülesandetapjat - kui teil on valesti käituv rakendus, mis raiskab ressursse, peate selle tuvastama ja desinstallima. Kuid ärge eemaldage lihtsalt rakendusi oma telefoni või tahvelarvuti RAM-ist - see ei aita midagi kiirendada.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found