Kuidas vaadata Netflixi 4K-ga oma Windowsi arvutis

Netflix pakub erinevaid telesaateid ja filme 4K-ga. Saate neid vaadata oma arvutis, kuid vajate õiget riistvara, Interneti-ühendust, tarkvara ja Netflixi tellimust. See pole nii lihtne kui Netflixi voogesitus 1080p HD-ga.

4K jaoks vajalik riistvara

Netflixi voogedastamiseks teleris „Ultra HD” vormingus on vaja ainult 4K telerit ja 4K-toega voogesituskasti. See on üsna lihtne. PC-s on see natuke rohkem seotud.

Te vajate 4K ekraaniga arvutit - see on 3840 × 2160 pikslit. Ekraani eraldusvõimet saate kontrollida jaotises Seaded> Süsteem> Kuva ja vaadates kasti „Eraldusvõime”.

Ekraan peab olema võimeline töötama 60 Hz värskendussagedusel. Samuti peab see toetama HDCP 2.2. Vaadake oma monitoriga kaasas olnud kasutusjuhendit või vaadake veebis tootja spetsifikatsioone, kas monitoril on see funktsioon olemas. Netflix pakub 4K voogesitust teie arvutis ainult juhul, kui on saadaval suure ribalaiusega digitaalse koopiakaitse 2.2.

Netflix ütleb ka, et teie arvuti vajab voogesituseks Inteli 7. põlvkonna (Kaby Lake) või uuemat protsessorit. Väidetavalt töötavad aga mõned vanemad protsessorid ja töötavad ka paljud AMD protsessorid. Sa ei tea enne, kui proovid. Selle 4K sisu dekodeerimiseks on vaja lihtsalt piisavalt kiiret protsessorit.

Kas teie arvutis on piisavalt uus protsessor, saate avada menüü Seaded> Süsteem> Teave. Otsige jaotisest „Seadme sätted” teavet „Protsessor”. Põlvkonna kindlakstegemiseks vaadake kriipsu järel olevat arvu. Näiteks alloleval ekraanipildil kuvatakse „i7-4790 ″ tähendab, et meil on 4. põlvkonna Core i7 protsessor.

Minimaalne allalaadimise ribalaius 4K jaoks

Netflixi andmetel vajate 4K voogesituse jaoks ka Interneti-ühendust vähemalt 25 Mbps (megabitti sekundis) allalaaditava ribalaiusega. Kõrgem on parem.

Interneti-ühendust saate testida, pöördudes SpeedTest.net poole või kasutades Netflixi enda Fast.com kiirustesti tööriista.

Kui teie Interneti-ühendus ei vasta sellele kiirusele, ei saa te üheski seadmes Ultra HD 4K-s voogesitada. Netflix ütleb, et 5 Mbps võimaldab aga standardset HD-voogesitust 1080p-s.

4K tarkvaranõuded

Isegi kui eeldada, et teil on 4K voogesituse lubamiseks riistvara ja Interneti-ühendus, peate kasutama õiget tarkvara. Google Chrome'is või Mozilla Firefoxis ei saa lihtsalt Netflixi veebisaidile minna. Netflix ei edasta nende brauseritega 4K-s voogu.

Netflixi voogesitamiseks arvutis 4K-vormingus peate kasutama Windows 10 - seda ei tehta Windows 7-s. Peate kasutama kas Netflixi veebisaiti Microsoft Edge brauseris või voogesitama koos Netflixi rakendusega poest.

Uuenda: Samuti peate võib-olla installima HEVC videolaiendite paketi Windowsi poest. See oli varem Windows 10-s vaikimisi lisatud, kuid enam ei tundu olevat. NVIDIA ütleb, et see on vajalik, kui kasutate Windows 10 süsteemi, mis on installitud Fall Creators Update'i või uuema versiooniga. Kui installite Windows 10 varasema versiooni ja värskendate, on arvatavasti endiselt installitud HEVC videolaiendid.

Netflix ei lase teil Macis ka 4K-s voogesitada. Ainus viis Netflixi vaatamiseks 4K-ga Macis on Windows 10 käitamine virtuaalses masinas või Boot Campi kaudu.

Vajalik Netflixi plaan

Isegi kui teil on kõik muu olemas, saate 4K-vormingus voogesitada ainult siis, kui maksate õige voogesitusplaani eest. Ainult Netflixi kõige kallim "Premium" voogesitusplaan pakub 4K-sisu.

Näete, millist Netflixi voogesitusplaani teie konto kasutab, kui suundute Netflixi veebisaidil oma konto lehele ja klõpsate nuppu „Muuda plaani”.

4K Ultra HD plaan on 15,99 dollarit kuus - 3 dollarit kuus kallim kui tavaline HD-plaan. Kuid see võimaldab voogesitust kahe seadme asemel kuus neljal seadmel. Ehk võiksite kellegagi Netflixi tellimust uuendada ja jagada?

Isegi kui maksate 4K eest, peate tagama, et Netflix on 4K taasesituseks seatud. Avage Netflixi veebisaidi konto leht ja klõpsake nuppu „Taasesituse seaded”. Veenduge, et selle väärtuseks oleks seatud „Automaatne” või „Kõrge”.

Kui see on seatud väärtusele „Madal” või „Keskmine”, kasutab Netflix voogesituseks vähem ribalaiust, kuid seda ei edastata 4K-ga.

SEOTUD:Miks Netflixil on ükskõik, kui jagate oma kontot

Kuidas leida 4K sisu Netflixist

Lõpuks ei edasta kõike Netflixis 4K-vormingus. Vaid osa Netflixi sisust on isegi 4K-s saadaval. 4K-sisu leidmiseks võite Netflixist otsida „4K” või „UltraHD”.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found