Kuidas kontrollida vaba kettaruumi Macis

Me kõik muretseme oma Maci salvestusruumi piiride ületamise pärast. Vajame ruumi uute rakenduste allalaadimiseks, värskenduste installimiseks ja loovtööde salvestamiseks. Siin on kaks kõige kiiremat ja kasulikumat viisi, kuidas näha, kui palju vaba ruumi teil on jäänud.

Kuidas vaba kettaruumi kiiresti leida Finderi abil

Kõige elementaarsem viis Macis vaba kettaruumi kontrollimiseks on Finderi kasutamine. Avage uus Finderi aken, vajutades Command + N või valides menüüribal File> New Finder Window. (Võite kasutada ka vähetuntud otseteed, et seda kõikjal avada.)

Klõpsake avanevas aknas draivil, mida soovite külgribal kontrollida. Akna allservas näete, kui palju ruumi on draivil alles.

Otsite rida, mis loeb midagi sarnast tekstile „904 GB saadaval”, kuid erineva numbriga, sõltuvalt sellest, kui palju vaba ruumi teil kettas tegelikult on.

Seda sammu saate korrata kõigi Maciga ühendatud draividega, klõpsates akna Finder akna külgribal draivi nimel. Kui teil on vaba vaid paar gigabaiti, on aeg mõelda asjade kustutamisele, et süsteemil oleks õigesti toimida.

SEOTUD:Kuidas avada Finder Maci klaviatuuri otsetee abil

Kuidas vaadata üksikasjalikku kettakasutust jaotises „Teave selle Maci kohta”

Alates Mac OS 10.7-st on Apple lisanud ka sisseehitatud tööriista, et vaadata nii vaba kettaruumi kui ka üksikasjalikku kettakasutust, millele pääseb juurde akna „About This Mac“ kaudu. Siit saate teada, kuidas seda näha.

Kõigepealt klõpsake ekraani vasakus ülanurgas oleval menüül „Apple” ja valige „About This Mac”.

Klõpsake hüpikaknas nupul „Storage”. (Sõltuvalt teie macOS-i versioonist võib see nupu asemel välja näha vahekaardina).

Näete akent, kus on loetletud kõigi teie mäluseadmete, sealhulgas kõvaketaste, SSD-de ja väliste USB-draivide vaba kettaruum. Iga draivi jaoks jaotab macOS ka horisontaalse riba graafikus salvestusruumi failitüübi järgi.

Kui hõljutate kursorit tulpdiagrammi kohal, märgistab macOS, mida iga värv tähendab ja kui palju ruumi see failiklass võtab.

Kui soovite veelgi üksikasjalikumat teavet selle kohta, millised failitüübid kõige rohkem ruumi võtavad, klõpsake nuppu "Halda". Hüppav aken sisaldab paani „Soovitused”, mis on täis tööriistu, mis võimaldavad teil kettaruumi vabastada, puhastades failid, mida te võib-olla enam ei vaja, sealhulgas prügikasti regulaarselt tühjendades.

Selles aknas saate klõpsata ükskõik millisel külgriba suvandil, et näha kettakasutuse jaotust failitüübi järgi.

See liides võimaldab teil kustutada ka faile, mis võivad olla olulised, nii et olge ettevaatlik. Kuid kui teate, mida teete, võib see olla kiire käepärane viis kettaruumi näpistamiseks vabastada.

Macis on kettaruumi vabastamiseks palju muid võimalusi, sealhulgas kolmanda osapoole utiliitide kasutamine, duplikaatfailide eemaldamine ja ajutiste vahemälufailide kustutamine. Ülekoormatud arvuti koristamine võib olla rahuldav, nii et nautige!

SEOTUD:10 viisi kettaruumi vabastamiseks Maci kõvakettal


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found