Kuidas juhtida oma Xbox One'i nutitelefoniga

Microsofti rakendus Xbox SmartGlass võimaldab teil Xbox One'is mänge käivitada, telerikatalooge sirvida ja rakendusi juhtida. Saate seda isegi kasutada otseülekannete edastamiseks Xbox One'ist telefoni. See on saadaval Android-telefonidele, iPhone'idele, Windows 10 ja 8 ning isegi Windowsi telefonidele.

SmartGlass kahjuks ei toeta mängude voogesitust, nagu toetab Windows 10 jaoks mõeldud Xboxi rakendus, kuid see suudab siiski palju ära teha.

Esimene samm: hankige rakendus

Laadige Xbox One SmartGlassi rakendus alla Apple'i App Store'ist, Google Playst, Windows Phone Store'ist või Windows Store'ist, olenevalt teie platvormist.

Kuigi rakendus oli algselt mõeldud telefonidele, saab seda kasutada ka iPadides, Androidi tahvelarvutites ja isegi Windows 10 arvutites. Tõenäoliselt on see kõige kasulikum väiksemal Windows 10 tahvelarvutil, mis teil võib olla diivanil kui Windows 10 lauaarvuti.

Käsitleme siin rakendust Xbox One SmartGlass, kuid Microsoft pakub ka Xbox 360 SmartGlassi rakendusi, kui kasutate selle asemel Xbox 360. Laadige Xbox 360 SmartGlassi rakendus Apple'i App Store'ist, Google Playst, Windows Phone Store'ist või Windows Store'ist, et kasutada sarnast rakendust Xbox 360-ga.

Teine etapp: ühendage oma Xbox One'iga

Logige SmartGlassi sisse sama Microsofti kontoga, millega olete oma Xboxi sisse loginud. Pärast sisselogimist peaks rakendus teie Xbox One automaatselt avastama, eeldades, et teie seade ja Xbox One on samas võrgus. Puudutage oma Xbox One'i ja toksake konsooliga ühenduse loomiseks valikut „Ühenda”. Jätke ruut „Ühenda automaatselt” sisse ja rakendus loob ühenduse automaatselt teie Xbox One'iga.

Kui rakendus ei leia teie Xbox One'i, puudutage ühenduse loomiseks nuppu "Sisesta IP-aadress", sisestades oma Xbox One'i IP-aadressi. Xbox One'i IP-aadressi leiate jaotisest Kõik seaded> Võrk> Võrguseaded> Täpsemad seaded Xbox One'ist.

Kolmas etapp: kasutage nutitelefoni kaugjuhtimispuldina

SEOTUD:Kuidas vaadata telerit Xbox One kaudu isegi ilma kaablita

Pärast ühenduse loomist saate rakendust kasutada Xbox One'i liideses navigeerimiseks. Näiteks võite mängu või rakenduse oma konsoolis käivitamiseks puudutada SmartGlassi liideses mängu või rakendust ja puudutada nuppu „Esita Xbox One’il”.

Kui olete teleri oma Xbox One'is seadistanud, saate telerikataloogide kuvamiseks avada menüü ja puudutada nuppu „OneGuide”. Puudutage programmi ja puudutage nuppu „Esita”, et seda teleris vaadata.

Telerit vaadates või mõnda muud meediumirakendust kasutades saate kaugliidese koos erinevate taasesitusnuppudega, mida saate konsoolis taasesituse juhtimiseks telefoni puudutada.

Siin pakutavad funktsioonid erinevad kasutatava rakenduse põhjal. Kui kasutate mängu või rakendust, mis kasutab teie Xbox SmartGlassi rakenduse teise ekraani funktsioone, näete selle rakenduse jaoks asjakohast lisateavet või juhtnuppe. Näiteks võite mängus näha mängusisest kaarti. Enamik mänge seda funktsiooni siiski ei rakenda. Mängud, mis seda funktsiooni rakendavad, kasutavad seda millegi väiksema jaoks, mitte mängu jaoks hädavajaliku jaoks.

Näiteks kui käivitate brauseri Edge, näete ekraani allosas riba, millel on kiri „Microsoft Edge”. Seejärel saate ekraani paremas alanurgas puudutada kaugjuhtimispuldi ikooni ja saate liidese, mis pakub nuppe rakenduse juhtimiseks pühkimiseks ja puudutamiseks, samuti tekstivälja valimisel nutitelefoni klaviatuuri.

Kui soovite veelgi paremat klaviatuuri, võite oma Xbox One'i USB-porti ühendada füüsilise klaviatuuri ja kasutada seda liideses navigeerimiseks.

SEOTUD:HD-telekanalite tasuta hankimine (kaabli eest maksmata)

Kui olete seadistanud antenniga raadiosaatja, saate nüüd oma Xbox One'ist telerit otse nutitelefoni voogesitada. Selleks puudutage SmartGlassi rakenduses paani „TV” ja puudutage valikut „Teleri vaatamine”.

Kahjuks ei tööta see funktsioon kaabeltelevisiooni või satelliittelevisiooniga, mis on ühendatud Xbox One'iga selle HDMI läbipääsukaabli kaudu. Selleks vajate antenni ja eetris olevat telerit.

Kasutage muid Xbox Live'i funktsioone, isegi Interneti kaudu

Põhiekraan pakub teie Xbox Live'i tegevuste voogu, nii et saate sirvida viimaseid postitusi ja kommenteerida või reaktsioonidest lahkuda. Avage menüü ja leiate palju muid funktsioone, millele saate juurdepääsu ka Interneti kaudu, isegi kui teie Xbox One pole sisse lülitatud.

Saate vaadata oma sõprade loendit ja saata sõnumeid, lugeda sõnumeid, sirvida oma saavutusi, pääseda juurde ekraanipiltidele ja videotele, mille olete oma Xbox One'ile salvestanud, ning sirvida meediumide ostmiseks Xboxi poodi.

Teie Xbox One ärkab üles ja laadib alla poest ostetud mänge ja muud meediumit, eeldades, et see on vaikerežiimis „Instant On”. Kui konsooli naasete, peaksid mängud olema mängimiseks valmis.

Microsofti rakendus Xbox SmartGlass oli Xbox 360 jaoks käivitamisel pigem eristusvõimalus, kuid Sony on selle suures osas sobitanud PlayStationi rakendusega. SmartGlass pakub endiselt libedamat liidest ja pakub veel mõnda funktsiooni, kuid see pole Xbox One jaoks täiesti hädavajalik kaaslane. Isegi mängud, mis pakuvad teise ekraani funktsioone, ei vaja neid mängimiseks - need on lihtsalt boonused.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found