Kuidas muuta Windowsi teatud failitüübi ikooni

Windows XP päevil oli konkreetse failitüübi - näiteks TXT või PNG - ikooni muutmine lihtne. Kuid alates Windows 7-st peate selle elluviimiseks tegelema registri häkkimisega. Siin on suurepärane väike vabavara utiliit, mis muudab selle palju kiiremaks ja lihtsamaks.

Mingil põhjusel on Windowsi hiljutistel versioonidel välja kujunenud harjumus mitte lasta meil ikoone hõlpsasti kohandada ainult kaustade ja otseteede jaoks. Oleme teile näidanud, kuidas muuta EXE-faili ikooni ja kuidas eemaldada nooli otseteeikoonidelt. Nüüd on aeg pöörata tähelepanu failitüüpide ikoonidele.

Failitüüpide haldur on NirSofti väike suurepärane utiliit, mis loetleb kõik teie arvutis kasutatavad failitüübid ja laiendused ning võimaldab teil redigeerida iga failitüübi paljusid atribuute, sealhulgas seotud ikooni. See töötab suurepäraselt operatsioonisüsteemides Windows 7, 8 ja 10 ning selle liides muudab failitüüpide ikoonide muutmise piisavalt lihtsaks, et saaksite vajadusel korraga läbi viia.

SEOTUD:Kuidas muuta EXE-faili ikooni

SEOTUD:Kuidas ma tean, kas mul on 32- või 64-bitine Windows?

Esimene asi, mida peate tegema, on failitüüpide halduri koopia allalaadimine. See töötab peaaegu igas Windowsi versioonis, kuid pöörake tähelepanu sellele, kas vajate 32- või 64-bitist versiooni. Kui te pole selles kindel, saate teada, kas kasutate Windowsi 32- või 64-bitist versiooni.

Kui allalaadimine on lõppenud, pakkige kaust lahti. See on kaasaskantav rakendus, nii et te ei pea seda installima - alustamiseks lihtsalt topeltklõpsake failil „FileTypesMan.exe”.

Klõpsake veeru päisel „Vaikimisi ikoon”, et sortida loend vaikimisi ikooni järgi. Pange tähele, et ekraanipildi jaoks peitsime asjade hõlbustamiseks mitu veergu. Veeru „Vaikimisi ikoon” leiate paremalt. See rühmitab kõik faililaiendid, millel on juba sama ikoon. See on mugav, kui soovite muuta mitut seotud ikooni kasutavat failitüüpi. Kui kavatsete muuta ainult ühte failitüüpi, sorteerige selle asemel laiendi või tüübi nime järgi.

Kerimise salvestamiseks kasutame otsingufunktsiooni, et jõuda soovitud failitüübini. Klõpsake tööriistariba nuppu „Leia” (või vajutage klahvikombinatsiooni Ctrl + F). Sisestage aknas „Leia” laiend failitüübile, mida soovite muuta, ja seejärel klõpsake korduvalt nupul „Leia järgmine”, kuni jõuate laiendini, mida soovite. Seejärel saate akna „Leia” sulgemiseks klõpsata nupul „Tühista”.

Paremklõpsake laiendit, mille ikooni soovite muuta, ja valige seejärel „Redigeeri valitud failitüüpi“.

Klõpsake aknas „Redigeeri failitüüpi” tekstiväljast Vaikimisi ikoon paremal asuvat nuppu „…”.

Aknas „Muuda ikooni“ kuvatakse mõned põhiikoonid, kuid oma ikoonifailide leidmiseks klõpsake nuppu „Sirvi“. Failitüüpide haldur võimaldab teil valida EXE-, DLL- või ICO-failid.

Kui olete sirvinud ja valinud soovitud ikoonifaili, kuvatakse loendis saadaolevad ikoonid. Valige loendist soovitud ikoon ja klõpsake siis nuppu „OK”. Selles näites kasutame ikoonifaile, mille laadisime alla IconArchive'ist, seega kuvatakse ainult üks ikoon. Kui kasutate EXE- või DLL-faili, võite näha palju rohkem ikoone kui ICO-faili puhul.

Kui peate ikooni muutma rohkem kui ühe failitüübi jaoks, peate neid samme lihtsalt kordama. Ja kui olete lõpetanud, saate muudatuste kontrollimiseks failitüübi halduri sulgeda ja avada akna File Explorer. Oma näites oleme muutnud GIF- ja PNG-failitüüpide ikoone - kahte tüüpi pildifaile, mida me palju kasutame -, et neid oleks natuke lihtsam eristada. Enne kasutasid kõik pildifailid sama ikooni - meie pildivaaturi rakenduse vaikimisi ikooni.

Nüüd on silmapilgul palju lihtsam näha, millised failitüübid on! Loomulikult töötab see protsess mis tahes failitüübi korral, nii et kohandage oma failide ikoone oma äranägemise järgi.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found