Kuidas teha tervelt veebilehelt ekraanipilti

Lihtne ekraanipilt on suurepärane selleks, et jäädvustada seda, mis on teie ekraanil kohe nähtav, kuid mis siis, kui peate jäädvustama terve veebilehe? Siin on kolm lihtsat viisi, kuidas saate pika veebilehe jäädvustada ühe pideva pildina ja selle käigus säilitada see täpselt sellisena, nagu see vaatajale tundub.

Meetod loeb: ekraanipilt vs printimine

Windows 10, macOS ja paljud brauserid võimaldavad teil mis tahes lehte PDF-faili “printida”. Vanemad Windowsi versioonid sisaldavad ka sisseehitatud võimalust mis tahes faili „printida“ XPS-i, mis on PDF-laadne alternatiiv. Minge lihtsalt soovitud veebisaidile, valige Fail> Prindi ja valige „Microsoft Print to PDF“ (kui teil seda on) või „Microsoft XPS Document Writer“ (kui teil seda pole). MacOS-is klõpsake dialoogiboksi Print nuppu “PDF”.

Seda arvestades võiksite mõelda, miks on veebilehe ekraanipildi jäädvustamine üldse oluline. Kas poleks piisavalt lihtne lihtsalt vajutada klahvikombinatsiooni Ctrl + P ja teisendada veebileht PDF- või XPS-failiks?

Kuigi PDF sobib dokumentide jaoks suurepäraselt, on sellel veebilehe säilitamisel omane puudus. Sõltumata teie kasutatavast dokumendiloojast toimib see virtuaalse printerina, mis kõik füüsilise printimise protsessis esinevad puudused (halb veergude joondamine, teksti kattuvad reklaamid jne) ilmuvad virtuaalse printeri loodud dokumendis. Veelgi enam, kui kõnealusel veebisaidil on ülalnimetatud probleemide leevendamiseks spetsiaalne printimisvaade, tähendab see, et te ei säilita veebilehte sellisena, nagu see ilmub, vaid säilitate veebisaiti sellisel kujul, nagu see on printimiseks vormindatud.

Ekraanihõive tööriista kasutamisel ei aja te veebilehte dokumendi looja kaudu. Jäädvustate pikslit piksli jaoks täpselt seda, mida ekraanil näete. See pole mitte ainult kasulik arhiivinduse eesmärgil, kuna saate veebilehe täpse 1: 1 esituse, vaid saate ka teistele inimestele täpselt näidata, kuidas leht välja näeb, kuna see on täpselt vastuolus lehe printimisega.

Seda silmas pidades vaatame kolme tehnikat, mida saate kasutada kogu veebilehe hõivamiseks ühe ekraanipildiga: eraldiseisvad ekraanihõive tööriistad, brauseri pistikprogrammid ja käepärane veebipõhine teenus, mis töötab kõikjal.

Esimene võimalus: jäädvustage veebileht eraldiseisva ekraanipildi tööriistaga

Kuigi valdaval enamikul operatsioonisüsteemidest on sisse ehitatud ekraanihõive tööriist, on see tööriist tavaliselt üsna lihtne. See võib teie ekraani osade jäädvustamisel suurepäraselt hakkama saada, kuid sellel pole terve veebilehe hõivamiseks vajalikke kellasid ja vilesid.

Õnneks on hulgaliselt kolmandate osapoolte tööriistu, mis kasutavad „kerimise jäädvustamist” või „kogu lehe jäädvustamist”, kus ekraanipiltide tööriist sirvib teie veebisaiti ja ühendab ekraanipildid üheks pidevaks pildiks. See funktsioon on ekraanipildi tööriistal, mida olen kasutanud läbi aegade, FastStone Capture (Windows, 20 dollarit, ülaltoodud). käivitatakse tööriistariba nupuga või vajutades klahvikombinatsiooni Ctrl + Alt + PrtScn. Märkus. Saate endiselt laadida alla rakenduse The Portable Freeware Collection vanema tasuta versiooni FastStone Capture (kuigi sellel versioonil puuduvad uuemad funktsioonid, on sellel siiski keritav jäädvustus).

Ekraanpressol (Windows, tasuta) on ka kerimise jäädvustamise funktsioon, nagu ka populaarsel jäädvustamisvahendil SnagIt (Windows / Mac, 50 dollarit). Kui otsite ekraanipildi tööriista (või otsite juba olemasoleva tööriista dokumentatsiooni), otsige märksõna "kerimine", et näha, kas sellel on vajalik funktsioon.

Teine võimalus: jäädvustage veebileht brauseri pistikprogrammiga

Eraldiseisvad ekraani püüdmise tööriistad on suurepärased, kui kasutate neid regulaarselt, kuid kui teie töö nõuab ainult veebilehtede jäädvustamist, siis on mõttekam kasutada brauseripõhist tööriista.

Kuigi seal on rohkem kui käputäis brauseri laienduse tööriistu, meeldib meile ülaltoodud Nimbuse ekraanipilt. See on tasuta, saadaval nii Chrome'i kui ka Firefoxi jaoks ja sellel on kena puhas liides, mis töö ära teeb. Ühe klõpsuga jäädvustatakse ja joondatakse pilt teie jaoks. Veelgi parem, kui olete lõpetanud, saate pildi hõlpsasti arvutisse salvestada või selle oma Google Drive'i või Slacki üles laadida.

Kolmas võimalus: jäädvustage veebileht veebipõhise tööriista abil

Mis siis saab, kui vajate ülemusele saatmiseks lihtsalt ühekordset jäädvustamist? Haaramiseks ei pea te midagi installima - seni, kuni kõnealune veebileht on avalikult juurdepääsetav (nt How-To Geeki artikkel ja mitte mõni sait, kuhu peate kõigepealt sisse logima), saate hõlpsalt kasutada tasuta ekraani Pildistamisriist aadressil CtrlQ.org või sarnane tööriist veebisaidil Web-Capture.net.

Kuigi mõlemad tööriistad töötavad piisavalt hästi, on Web-Capture'il serv kahel rindel: see võimaldab teil määrata pildivormingu ja toetab jäädvustamist järjehoidja abil (nii et saate hõivamisteenusele juurdepääsu saamiseks otsetee oma brauseri tööriistaribale panna). Kui olete järjehoidjate jaoks uus, vaadake meie käepärast juhendit.

See on kõik, mis seal on: olenemata sellest, kas kasutate kolmanda osapoole tööriista, brauserilaiendit või isegi veebipõhist tööriista, saate hõlpsalt kogu veebilehe hõivata ühte pildifaili, et see järglaste jaoks säiliks, teie ülemus kohtuprotsess või mõni muu põhjus, miks soovite kogu veebilehe täiusliku kujutise pikslilt pikslile.