Kuidas varjata Cortana otsingukasti Windows 10 tegumiribal

Windows 10 uusima versiooni üks enim räägitud funktsioone oli otse tegumiribale integreeritud Cortana isiklik assistent. Aga mis siis, kui te ei soovi kogu seda tegumiriba ruumi raisata?

Õnneks pakuvad need mitte ainult viisi otsingukasti tegumiribalt eemaldamiseks, vaid saate selle muuta ikooniks või selle täielikult eemaldada ja siis kuvatakse see tegumiribal alles siis, kui avate menüü Start (nii et saate siiski oma rakendusi otsida).

Me pole päris kindlad, kas meile meeldib Windowsi osana digitaalse assistendi idee, kuid kui kasutate eelvaadet, soovitame teil selle proovimiseks vähemalt proovida. Kui see teile ei meeldi, saate selle keelata ja panna otsingukasti naasma Windows 8.x-i käitumisrežiimi juurde, kus see otsib teie rakendusi ja ka veebi.

Cortana otsingukasti eemaldamine tegumiribalt

Pange tähele, et otsingukasti peitmine ei keela tegelikult Cortanat - lugege allpool juhiseid, kuidas seda teha. See peidab lihtsalt kasti tegumiriba eest.

Lihtsalt paremklõpsake tegumiriba tühjal kohal, minge otsingu juurde ja muutke seejärel käsk „Kuva otsingukast” kas „Kuva Cortana ikooniks” või „Peidetud”.

Kui muudate selle ikooniks, kuvatakse sellel ring, nagu näete allpool.

Ja kui selle täielikult keelate, eemaldatakse see tegumiribalt. Samuti saate selle ülesandevaate nupu varjata, kui klõpsate sellel hiire parema nupuga ja tühjendate kasti - kuigi me ütleme, et uus ülesannete vahetaja on päris kena.

Cortana keelamine

Kui te pole Cortanat lubanud, näete otsingukastil klõpsates ja seejärel ikooni Seaded klõpsates kasti ülaosa. Pange tähele, et Cortana on välja lülitatud. Samuti saate Interneti-otsingu ja Bingi tulemuste lisamise välja lülitada, kui otsite menüüst Start, keerates ka selle lüliti välja.

Kui olete Cortana juba lubanud, muutub seadete dialoog täielikult ja see on peidetud märkmiku ikooni alla - siit saate klõpsata valikul Seaded ja pääseda ülaltoodud ekraanile.

Kui olete Cortana ja Bingi keelanud, saate ikooni peita.

On väga tore, et saate selle välja lülitada - me oleksime ilmselt eelistanud, et Bing jääks kõigepealt meie Start-menüüst välja.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found