Kuidas töötada Microsoft Wordi lehenumbritega

Microsoft Word pakub lihtsat viisi, kuidas oma dokumendile lisada erineva stiiliga leheküljenumbrid. Kui teil on lihtne dokument, töötab see piisavalt hästi. Kuid kui olete mõnda aega Wordiga töötanud ja kasutate seda keerukamate dokumentide loomiseks, siis teate, et lehtede nummerdamine võib veidi hõõrduda. Vaatame siis lähemalt.

Kuidas sisestada lehenumbreid

Lehenumbrite lisamiseks oma Wordi dokumenti lülitage üle paela vahekaardile „Lisa“ ja seejärel klõpsake jaotises „Päis ja jalus“ nuppu „Lehekülje number“.

Rippmenüüs on mitu erinevat valikut, kus soovite lehtede numbreid kuvada - lehe ülaosa, lehe alaosa jne. Paar viimast valikut võimaldavad teil oma lehenumbreid täpsemalt vormindada (mida me selles artiklis veidi hiljem uurime) või lehenumbrid dokumendist eemaldada.

Hõljutage kursorit neljast esimesest valikust ühe kohal ja kuvatakse lehenumbrite galerii. Iga galerii valik annab teile üldise ülevaate selle kohta, kuidas lehenumbrid teie lehel välja näevad.

Kui leiate endale meelepärase valiku, jätkake ja klõpsake sellel, et Word saaks teie dokumendi kõik lehed selles stiilis automaatselt nummerdada. Selles näites oleme valinud vormi „Leht X” stiili „Aktsioniriba”.

SEOTUD:Kuidas lisada X leht Y-st Wordi päisesse või jalusesse

Kui sisestasite lehenumbrid lehe üla- või alaossa, avaneb teie dokumendi päise- ja jaluseala automaatselt ja saate oma uute lehenumbrite ümber teha mis tahes meeldivaid lisandeid. Kui olete valmis oma dokumendi juurde naasma, võite puudutada lindil nuppu „Sule päis ja jalus” või topeltklõpsata dokumendi mis tahes kohas väljaspool päise- ja jaluseala.

See on lehtede numbrite lisamise lihtne versioon ja see toimib piisavalt hästi, kui teil on lihtne dokument - selline, kus soovite kõik lehed nummerdada ja soovite nummerdada sama konventsiooni järgi.

Mõne dokumendi puhul soovite siiski natuke fännida. Näiteks kui te ei soovi, et lehenumber ilmuks dokumendi esimesel lehel (või iga jaotise esimesel lehel)? Või mis siis, kui soovite, et leheküljenumbri paigutus oleks paaritu ja paaris lehe puhul erinev, nagu see on raamatus? Või mis siis, kui teil on erinevad jaotised, mida soovite erineval nummerdamisel kasutada (näiteks sissejuhatus või sisukord, kus soovite ülejäänud dokumendis kasutatud araabia numbrite asemel rooma numbreid?

Noh, Wordil on viis seda kõike teha.

Kuidas muuta lehe numeratsioon dokumendi või jaotise esimesel lehel ilmumata

Kui teie esimene leht on tiitelleht, võiksite selle jaoks kasutada teistsugust jalust või päist kui ülejäänud dokumendis ja te ei soovi, et lehe number sellel lehel ilmuks. Kui avate oma päise- ja jalusosa, topeltklõpsates kuskil nendes piirkondades, avab Word lindil uue vahekaardi „Kujundus” jaotises „Päise ja jaluse tööriistad”.

Sellelt vahekaardilt leiate valiku „Erinev esimene leht”.

 

Kriitiline asi, mida siin teada on, on see, et see suvand kehtib dokumendi jaotisele, kuhu teie sisestuspunkt praegu asetatakse. Kui teie dokumendis on ainult üks jaotis, muudab valiku „Erinevad esimene leht“ valimisel praeguse päise ja jaluse dokumendi esimeselt lehelt. Seejärel saate esimesel lehel soovi korral sisestada päise või jaluse jaoks erineva teabe.

Kui teie dokumendis on mitu jaotist, saate muuta iga jaotise esimese lehe päist ja jalust. Oletame, et kirjutate raamatut, millel on erinevad peatükid, ja teil oli iga peatükk seatud oma jaotisse. Kui te ei tahtnud, et tavalist päist ja jalust (ja lehenumbreid) iga sektsiooni esimesel lehel kuvatakse, võite lihtsalt oma sisestuspunkti kuhugi sellesse jaotisse paigutada ja seejärel lubada valiku „Erinev esimene leht”.

Kuidas paarituid ja paarituid lehti erineval viisil nummerdada

Samuti saate seadistada lehtede numeratsiooni nii, et paaritu ja paaris lehe lehenumbrite asukoht oleks erinev. Leiate, et enamik raamatuid kasutab seda lähenemist nii, et lehenumber kuvatakse vasakul (paaris) lehel vasakul ja paremal paremal (paaritu). See hoiab ära raamatu köitmise tõttu leheküljenumbrite varjamise ja muudab need lehtede sirvimisel hõlpsamaks nähtavaks.

Wordil on selleks ka võimalus. Klõpsake samal lindil jaotise „Päise ja jaluse tööriistad” vahekaardil „Kujundus” lihtsalt valikut „Erinevad paaritud ja paarislehed”.

Word vormindab lehenumbrid automaatselt nii, nagu need raamatus ilmuvad, ja seejärel saate teha kõik soovitud käsitsi muudatused.

Kuidas lisada erinevatele jaotistele erinevaid numbreid ja vorminguid

Enamik dokumente kasutab dokumendi põhiosas araabia numbreid (1, 2, 3 jne) ja mõned kasutavad roosa numbreid (i, ii, iii jne) erinevate jaotiste jaoks, nagu sisukord, sissejuhatus ja sõnastik . Nii saate oma dokumendi seadistada ka Wordis.

Esimene asi, mida peate tegema, on luua dokumendis nende erinevate osade jaoks erinevad jaotised. Nii et näiteks kui soovite, et sisukord ja sissejuhatus oleksid nummerdatud teisiti kui dokumendi põhiosa, peate nende osade hoidmiseks ette looma teise jaotise.

Selleks asetage sisestuspunkt dokumendi päris algusesse (kui te pole seda esialgset sisu veel loonud) või asetage see otse oma põhisisu esimese lehe ette (kui olete juba esialgse sisu loonud).

Lülitage üle lindil vahekaardile "Paigutus" ja klõpsake nuppu "Katkestused".

Klõpsake rippmenüüs valikut „Järgmine leht”. Nagu kirjelduses öeldakse, loob see jaotise pausi ja käivitab uue jaotise järgmisel lehel.

Nüüd, kui olete eraldi jaotise loonud, saate seal lehenumbrite vormingut muuta. Esimene asi, mida soovite teha, on katkestada seos uue eeljaotise ja järgmise jaotise vahel, kus algab dokumendi põhiosa. Selleks avage oma dokumendi põhiosas päise- ja jaluseala (kõikjal, kus teil on lehenumbrid). Klõpsake lindi jaotise „Päise ja jaluse tööriistad” vahekaardil „Kujundus” valikut „Link eelmisele”, et eelmise jaotise päise ja jalusega link katkestada.

Nüüd, kui olete lingi rikkunud, saate lehe numeratsiooni oma soovide järgi parandada. See võtab paar sammu.

Alustage selle esialgse jaotise mis tahes lehe päise ja jaluse ala avamisega. Enne uue jaotisepausi loomist näete, et lehtede numeratsioon püsib.

Paremklõpsake lehenumbrit ja valige kontekstimenüüst käsk „Format Page Numbers”.

Valige aknas Leheküljenumbri vorming rippmenüüst „Numbrivorming” numbrite tüüp, mida soovite jaotise jaoks kasutada. Siin on kasutatud tavalisi väikeseid Rooma numbreid. Kui olete lõpetanud, klõpsake nuppu „OK”.

Ja näete, et meie lehe numeratsioon selles jaotises on muutunud rooma numbriteks.

Siiski peate tegema veel ühe sammu. Kerige järgmise jaotise esimesele lehele (see, millel on teie dokumendi põhiosa). Näete, et lehtede numeratsioon ei alga tõenäoliselt esimesel lehel. Selle põhjuseks on see, et see säilitas sama numeratsiooni, mis oli enne selle täiendava jaotise loomist.

See on siiski lihtne lahendus. Paremklõpsake lehenumbrit ja valige kontekstimenüüst käsk „Format Page Numbers”.

Valige aknas Leheküljenumbri vorming valik „Start At” ja määrake siis paremal olev ruut „1”, et alustada jaotist esimesel lehel.

See on kõik, mis seal on. Nüüd peaks teil olema kaks erineva numbri ja vorminguga jaotist.

Lehenumbrite juhtimine väljade abil

Word nummerdab kõik teie lehed, kuid need numbrid jäävad varjatuks, kui te ei ütle Wordile, et need kuvatakse. Sisestades väljale suvalisse kohta väljakoodi, saate käskida Wordil avaldada lehenumber. See valik annab teile hea kontrolli leheküljenumbrite üle. See võimaldab teil ka numbreid panna kõikjale, kuhu vaja, mitte ainult päistesse, jalustesse ja veerisse. Näiteks võite need soovi korral tekstikasti panna.

Paigutage sisestuspunkt sinna, kuhu soovite lehenumbrid sisestada, ja vajutage klahvikombinatsiooni Ctrl + F9, et lisada paariväljaklambid, mis näevad välja järgmised: {}. Seejärel tippige sulgudesse „PAGE“ järgmiselt:

Võite kasutada ka mõnda lülitit koos käsuga PAGE, mis annab teile võimaluse oma numbrite kuvamise stiili üle mõnevõrra juhtida. Kasutage ühte allolevatest koodidest, et anda oma numbritele vajalik välimus.

{PAGE \ * araabia}

Lõpetamiseks paremklõpsake sulgudes oleval kohal ja valige kontekstimenüüst käsk „Värskenda välja”.

Siin on näide lehenumbrist, mille oleme sisestanud oma lehe paremasse alanurka tekstikasti.

Katkiste lehenumbrite parandamine

Kui teie lehenumbrid on dokumendis katki - võib-olla ilmuvad need järjestikku või taaskäivituvad näiliselt juhuslikult -, on see peaaegu alati sektsioonidega seotud probleemide tõttu.

Wordi jaoks pole dokument vormindamisel tegelikult asi. Word jagab asjad jaotisteks, lõikudeks ja märkideks - ja kõik.

Katkiste lehtede numeratsiooni parandamiseks alustage oma dokumendi jaotiste tuvastamisest. Lihtsaim viis seda teha on minna üle lindil olevale menüüle „Vaade” ja seejärel klõpsata mustandivaate avamiseks nupul „Mustand”.

Mustandvaates näitab Word teile täpselt, kus jaotiste purunemised toimuvad ja millised need on.

Kui olete jaotiste katkemise asukoha tuvastanud, lülitage tagasi vaade Prindipaigutus (nii näete päiseid ja jaluseid lihtsamalt). Siit peate alustama detektiivitööd.

Veenduge, et jaotiste, kus soovite lehe pidevat nummerdamist, päised ja jalused oleksid omavahel ühendatud ja et jaotistel, kus te ei soovi pidevat numeratsiooni, oleks see link katki. Samuti võite kasutada selles artiklis käsitletud meetodeid veendumaks, et jaotiste lehtede numeratsioon algab õigest numbrist


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found