Kuidas Windowsi arvuteid kaugelt välja lülitada või taaskäivitada

Windows sisaldab Shutdown.exe, lihtsat utiliiti Windowsi arvutite kaugvõrgu väljalülitamiseks või taaskäivitamiseks. Shutdown.exe kasutamiseks peate kõigepealt konfigureerima arvutid, mille soovite kaugelt sulgeda või taaskäivitada.

Kui olete arvutid konfigureerinud, saate arvutite taaskäivitamiseks mõnest muust Windowsi süsteemist kasutada graafilist kasutajaliidest või käsku. Võite isegi kaugjuhtimisega arvuti välja lülitada või taaskäivitada Linuxi süsteemist.

Konfiguratsioon

Kaugregistriteenus peab olema lubatud igas arvutis, mille soovite kaugelt välja lülitada - see on vaikimisi keelatud.

Selle lubamiseks käivitage kõigepealt arvutis teenused, mille soovite kaugelt sulgeda. Selleks klõpsake nuppu Start, tippige teenused.msc menüüsse Start ja vajutage sisestusklahvi.

Leidke loendist teenus „kaugregister”, paremklõpsake sellel ja valige Atribuudid.

Atribuutide aknas määrake Startup tüübiks Automatic ja klõpsake teenuse käivitamiseks nuppu Start.

Järgmisena peate avama arvuti tulemüüris vajaliku pordi. Klõpsake nuppu Start, tippige „Allow a program“ ja vajutage sisestusklahvi. Klõpsake ilmuvas aknas nuppu „Muuda sätteid“. Kerige loendis alla ja lubage erand „Windows Management Instrumentation (WMI)”.

Teie kasutajakontol peavad olema kaugarvutis ka administraatori õigused. Kui see ei õnnestu, nurjub käsk shutdown õiguste puudumise tõttu.

Kauglülitamine

Arvuti sulgemiseks käivitage teises arvutis käsuviiba aken (klõpsake nuppu Start, tippige Käsuridaja vajutage sisestusklahvi. Sisestage graafilise liidese käsuviiba aknas järgmine käsk:

seiskamine / i

Kaugseiskamise dialoogiaknast saate lisada ühe või mitu arvuti nime ja määrata, kas soovite süsteemi välja lülitada või taaskäivitada. Soovi korral saate kasutajaid hoiatada ja sõnumi süsteemi sündmuste logi sisse logida.

Kas pole kindel, mis on kaugarvuti nimi? Klõpsake kaugarvutis nuppu Start, paremklõpsake menüüs Start käsku Computer (Arvuti) ja valige Properties (Atribuudid). Näete arvuti nime.

Graafilise liidese asemel võite kasutada ka käsku. Siin on samaväärne käsk:

shutdown / s / m \ chris-laptop / t 30 / c „Seismine hoolduseks.” / d P: 1:

Sulgege Linux

Kui olete arvuti seadistanud, saate selle ka Linuxi süsteemist välja lülitada. Selleks on vaja installida samba-common pakett - saate selle Ubuntu installida järgmise käsuga:

sudo apt-get install samba-common

Kui olete seda teinud, kasutage terminali järgmist käsku:

net rpc seiskamine -I ip.adress -U kasutaja% parool

Asendage „ip.address” Windowsi arvuti arvuaadressiga, „user” selle konto kasutajanimega, millel on kaugarvutis administraatori õigused, ja „password” kasutajakonto parooliga. Kui soovite arvuti väljalülitamise asemel taaskäivitada, saate käsule lisada valiku “-r”.

Kui teil on kaugtöölaua juurdepääs, saate ka töölauale juurde pääseda ja nii välja lülitada või taaskäivitada. Käsk shutdown.exe on kiirem viis teha sama asja, mis on mõeldud süsteemiadministraatoritele - mitu arvutit saab ükshaaval sisse logides palju kiiremini välja lülitada või taaskäivitada.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found